Založ si blog

Pani prezidentka sa nám zamotáva ako priadka morušová

Pani Čaputová, niekedy je lepšie nepovedať nič, než povedať niečo, čo o „5 minút“ poviete úplne inak a už to nevrátite späť. Ak nejaká teta povie svoj názor o stave štátu pred svojimi priateľkami a na druhý deň už hovorí niečo iné, tak jej unáhlenosť hodnotia iba jej priateľky, ale ak prezident krajiny špiní do vlastného hniezda (a k tomu ešte na pôde inej krajiny a pred jej prezidentom), tak tieto slová už nehodnotia iba jeho priatelia, ale hodnotia ich všetci občania. (Chcelo by to písať si malý debilníček a aspoň občas sa doň pozrieť).

V Rakúsku ste sa vyjadrili: „Justíciu bohužiaľ nezávislú nemáme, potrebujeme zodpovednú justíciu. Ako prezidentka mám aspoň posledné slovo pri menovaní sudcov,“ – pochybujem, žeby rakúsky prezident očakával od slovenského prezidenta informáciu o stave justície. Skôr mi to pripadá tak, že pani prezidentka tým chcela naznačiť, že od Rakúšanov očakáva, že podporia slovenskú opozíciu, aby vyhrala parlamentné voľby v roku 2020 – Moju úvahu ste potvrdili hlavne týmito slovami: „Čo teraz Slovensko naliehavo potrebuje, je spojenie dobrých síl. Uvidíme, čo voľby v marci 2020 prinesú,“ – zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/524337-caputova-justicia-nie-je-nezavisla/

Pani prezidentka, včera ste v televíznej relácii O 5 minút 12 povedali, že na Slovensku sa veľakrát nedarí bojovať s korupciou či so zlyhaniami mocných tak efektívne, akoby sme si želali. Vaše slová: „Dúfam, že nastane postup k lepšiemu. Čo vnímam ako cenné, je zrelosť občianskej spoločnosti. Na Slovensku máme uvedomelú občiansku spoločnosť, ktorá reflektuje verejné dianie a veľmi pokojným spôsobom,“ – veru, aj ja dúfam, že na Slovensku nastane postup k lepšiemu, ale jednu vec ste vystihli veľmi presne, že na Slovensku máme naozaj uvedomelú občiansku spoločnosť, ktorá reflektuje verejné dianie, ale podľa mňa až príliš pokojným spôsobom – a práve toto je ten dôvod, že sa tá korupcia na Slovensku rozmáha takým tempom…vyzvali ste ľudí, aby nestrácali dôveru v predstaviteľov súdov, prokuratúry a polície, pretože nezlyhali všetci. – Áno určite sa aj medzi nimi nájdu slušní ľudia, len je otázne koľko takých je?! Vaše slová: „Je tam veľa kvalitných profesionálov, ktorí robia dobrú prácu, ale justičný systém na Slovensku vykazuje viaceré deficity.“ – Jednoducho povedané chýba zodpovednosť. „Dôležitosť disciplinárneho súdnictva a profesijnej etiky, to je to, čo na úrovni súdov či prokuratúry nefunguje tak kvalitne, aby tieto subjekty boli schopné očistiť samé seba od ľudí, ktorí robia týmto orgánom zlé meno“ – zdroj:  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/524364-mame-vela-problemov-caputova/  – Pani prezidentka, nehnevajte sa na mňa, ale toto je príliš veľká naivita – očakávať od týchto subjektov, že očistia samých seba od ľudí, ktorí im robia zlé meno.

 

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558651x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy