Založ si blog

Holokaust je správna vec. . .

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja… tiež som nemal rád dejepis, ale stále tvrdím, že veľkú rolu v tom hrá aj učiteľ, ak ten nedokáže zaujať žiakov tak, aby sa venovali dejepisu dobrovoľne a nie nasilu, (len preto, aby nedostali zlé známky), tak v takom prípade mnohých žiakov dejepis skutočne baviť nebude.

Áno je to desivé skonštatovanie, že vedomosti o našich moderných dejinách medzi mladými od 15 do 20 rokov sú v prieskume u tisíc respondentov zarážajúcim zistením, že takmer dve percentá oslovených považujú holokaust za správnu vec. (Výsledky opytovania k SNP zverejnil denník Pravda v stredu https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/523293/ ). – Prieskumníci chceli zistiť názory prichádzajúcej generácie, z ktorej už niektorí sú alebo onedlho budú voliči. Takmer tretina respondentov nevie ani to, kde bolo centrum Povstania. „Dokonca aj v Banskobystrickom kraji je šestnásť percent mladých, ktorí netušia, že to bola Banská Bystrica.“ Podľa niektorých žiakov vznik Slovenského štátu bol v roku 1993. O súčasných dejinách teda vedia strašne málo.“ – Ešte sa niekto pozastavuje nad tým, že mladí ľudia majú túto históriu v paži? Veď dennodenne vidia, či už v televízii alebo v kinách samé násilie a v mnohých prípadoch to nekončí tým, že vinníci sú potrestaní, ale opak je pravdou, takmer každý zločinec má okamžite dobrého obhajcu a ten ho zo všetkého vyseká, jediné, čo mu udelia je podmienka. A keď dôjde k vražde, tak vrahovi udelia niekoľkomiliónovú kauciu a ten, ktorý to zaplatí, tak ho prepustia a žije na slobode ako keby nikdy nič zlého neurobil – v nejednom prípade to potom končí tak, že ten prepustený stihne pripraviť o život ešte ďalšieho nevinného človeka, prípadne aj viacerých.

Mladí by mali vedieť, odkiaľ sme, kam ideme a čo znamenáme. „Slovensko nie je výnimkou. Ak niekto schvaľuje vraždu 70-tisíc ľudí len preto, že boli iní, asi niečo nie je v poriadku. Aj dnes by sa našli ľudia, ktorí by to urobili bez váhania.“ – „Strata historickej pamäti môže znamenať návrat k metódam riadenia štátu, aké tu boli predtým.“

Mladým sa treba prihovárať komunikačnými prostriedkami cez internet a rôzne moderné aplikácie ich prístupom k správam takého charakteru. – Výsledky prieskumu môžu byť prekvapením pre tlač, rozhlas a televíziu, prípadne politikov. Ale pre obyčajných ľudí to také veľké prekvapenie nie je. Masmédia včítane politikov šíria klamstvá o 2. sv. vojne – a to neustále – a klamstvá vtĺkajú do hláv aj deťom na školách. Oslavuje sa Nemecko, oslavujú sa USA napriek všetkým ich neuveriteľným postojom k vojne. USA ani Nemecko nedodržali dohody so ZSSR ( Gorbačov). Zabudlo sa na to, kto oslobodil koncentračné tábory, kto oslobodil väčšinu Európy od nemeckého fašizmu, vyhlasujú sa bludy o počtoch zavraždených…

Zabíjanie nevinných ľudí môže schvaľovať resp. považovať za správnu vec, iba úplný hlupák. Záhadou aspoň pre mňa je, že pri výučbe dejepisu sa nespomína to, že po židoch a Cigánoch ďalší v poradí boli ako skupina hneď Slovania!

Pozrime sa na to ako sa vraví od podlahy: povedzme si otvorene – kto financoval Nemecko? Kto vedel o tom že existujú koncentráky? Ich skorším bombardovaním sa mohlo minimálne spomaliť vraždenie ľudí! Židov zomrelo 6 miliónov, ale Rusov (civilov) zahynulo takmer 11,5 milióna a s vojakmi takmer 17 miliónov, ale média nás denne takmer výhradné informujú iba o židovských obetiach a samozrejme víťazstve spojeneckých vojsk….Takže vážení novinári buďte objektívni, keď spomínate na obete, tak píšte o všetkých obetiach!

PS

Spravte prieskum: Koľko mladých považuje za správnu vec vyvraždenie 4 miliónov Vietnamcov Američanmi!?

 

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558608x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy