Založ si blog

Brexit a populizmus

Už aj stovke poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu z rôznych politických strán konečne došlo, že odčleniť sa od EÚ nie je také jednoduché ako v prípade, keď hlava rodiny buchne po stole a zavelí, že všetko bude tak ako povie on…Premiéra Borisa Johnsona požiadali, aby v súvislosti s brexitom okamžite zvolal parlament, aby v ňom rokovali o dohode.

 Danglár 19.08.2019

Danglár 19.08.2019

Poslanci vidia, že krajina čelí stavu núdze a parlament musí byť „zvolaný teraz v auguste a zasadať pravidelne do 31. októbra“. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/ (Británia má opustiť Európsku úniu 31. októbra.)

Krajina je na pokraji hospodárskej krízy a do brexitu sa rúti bez dohody. Odchod z EÚ bez dohody bude mať následky v zásobovaní potravín a liekov. Bude oslabené hospodárstvo krajiny a najviac sa to prejaví na pracovných miestach. Budú ohrozené verejné financie i univerzity.

Brexit bez dohody ohrozuje hlavne dôležitú spoluprácu v oblasti bezpečnosti, ktorej cieľom je chrániť krajinu pred zločincami a teroristami.

Populista premiér Johnson opakovane vyhlásil, že: „krajina 31. októbra odíde z Únie bez dohody, pokiaľ nebude EÚ súhlasiť s opätovným prerokovaním podmienok vystúpenia.“ – Lenže Johnson nesmie zabudnúť aj na tzv. írsku poistku, ktorú vyrokovala Theresa Mayová.

V súvislosti odchodu Londýna z Európskej únie plánuje írska vláda presunúť celkovo 200-tisíc ton írskych ropných rezerv z územia Británie.

 

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558647x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy