Založ si blog

Koalícia už počíta s predčasnými voľbami

Ak novinári nemajú o čom písať, tak zabŕdnu do témy, ktorá síce aktuálna je, ale dá sa povedať, že sa o nej hovorí iba v kuloároch, a tak, aby sa vyhli prípadnému napadnutiu niektorej politickej strany, že píšu o veciach, ktoré nie sú ani okrajovo aktuálne, tak do titulky vsunú čarovné slovíčko – zrejme…

Koalícia sa púšťa do citlivej témy, ktorou je transparentnosť a férovosť politickej súťaže. Všetko by bolo v na prostom poriadku pokiaľ by to nechceli spraviť v zrýchlenom režime. Chcú upraviť finančné limity pre politické strany. Opozícii sa to nepáči… v zákone vidí snahu obmedziť novovznikajúce strany.

Béla Bugár návrh zákona podporuje. Tvrdí, že finančnú podporu získavajú politické strany aj od iných subjektov. „Voľby nemôžu byť súťažou peňazí. Musí to byť aj súťaž tvárí, ale hlavne programu.“

Tibor Bernaťák (predseda poslaneckého klubu SNS) sa vyjadril, že pri predkladaní návrhu chceli, aby žiadna strana nemohla byť financovaná oligarchami, ktorí si ju „kúpia a prostredníctvom nej si budú uplatňovať to, čo má na Slovensku byť“.

Predseda NR Andrej Danko prišiel s novinkou: chce limitovať financie pre politické strany. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/517160/

Úprimne, hoci Dankove návrhy často nemusím, tak s týmto jednoznačne súhlasím, lebo poniektoré politické strany fungujú len vďaka tým peniazom, ktoré dostali od štátu za získané percenta voličských hlasov – a žijú z tých peňazí ako prisaté pijavice alebo kliešte na dobytku, no ten dobytok nevie a ani nemá možnosť ako sa týchto príživníkov striasť.

Avšak vrátim sa k pôvodnej správe v ktorej sa rysujú predčasné voľby. Aj tieto trenice medzi predsedami koaličných strán dokazujú, že čím viac sa blížia parlamentné voľby k danému termínu, tak ich predsedovia sa o to viac chcú predviesť pred svojimi voličmi, že oni sú práve tí, ktorí diktujú, čo bude schválené a čo nie…Avšak takéto provokácie nezvyknú trvať príliš dlho a struna, ktorá sa častejšie napína, tá jednoducho povolí a praskne. Takže tie predčasné voľby nakoniec nebudú so slovíčkom – zrejme  – ale ľahko sa môže stať, že budú naozaj predčasné.

 

Rómsky prezident naložil Ficovi

12.12.2019

Jozef Konti neskrýva pobúrenie nad výrokmi Róberta Fica, ktorými obhajoval Mazureka a jeho názory o neprispôsobivých Rómoch na Slovensku. Ostro ich odsudzuje a tvrdí, že sú rasistické a ubližujú viac »

Najväčší problém som mala s Ficom

11.12.2019

Kalavská podala demisiu hlavne pre exponované vyjadrenia predsedu Smeru na jej osobu. Mala aj inú možnosť? - Iste, malá aj inú možnosť, ale ako vidieť s predsedom Smeru sa nehodno škriepiť, viac »

Francúzom sa zakazuje umierať v soboty, nedele a cez sviatky!

10.12.2019

Francúzska starostka zakázala 850 obyvateľom svojej dediny La Gresle umierať v sobotu, v nedeľu a počas sviatkov doma. Keď tam 1. decembra zomrel jeden z obyvateľov tamojšieho domova dôchodcov, viac »

Umar Bašír

Sudánskeho exprezidenta Bašíra odsúdili za korupciu na dva roky väzenia

14.12.2019 12:02

Osoby, ktoré dosiahli vek 70 rokov, si v Sudáne podľa zákona už nemôžu odpykávať svoj trest v štandardnom väzení.

lyžovanie, lyžovačka, lyžiar, zima, sneh, svah,

Lov na lyžiarov. Zimné centrá dali do noviniek milióny

14.12.2019 12:00

Atrakcie a novinky. Slovensko napreduje a snaží sa priblížiť zahraničným lyžiarskym strediskám.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Bratislavské Nové Mesto spustí pilotnú parkovaciu zónu v lokalite Tehelné pole

14.12.2019 11:06

Miestne zastupiteľstvo schválilo všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel.

04-volby-majer

O voľbu poštou požiadalo doposiaľ zhruba 750 Slovákov žijúcich v zahraničí

14.12.2019 10:05

Žiadosť o voľbu poštou musí byť doručená najneskôr do 10. januára 2020.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 893
Celková čítanosť: 2782337x
Priemerná čítanosť článkov: 3116x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy