Založ si blog

Tiež sme postavili múr medzi nás! Oddeľuje nás?

Včera večer sme sa mnohí tešili z toho, že sme mohli s radosťou obdarúvať svojich blízkych rôznymi darčekmi pred vianočným stromčekom v našich obývačkách.

Netajím sa tým, že aj mňa moje dcéry milo prekvapili, no od prvého okamžiku, (čo som si plánoval ako a čo všetko spraviť aby všetko dopadlo tak aby boli všetci spokojní) čo som sledoval ten zhon ako sa ľudia „naháňajú“ za darčekmi po obchodných centrách pre svojich blízkych – v myšlienkach som si pripomenul tých úbožiakov bezdomovcov a Rómov, ktorí sa skutočne nedobrovoľne ocitli na ulici a že aký to paradox – na jednej strane kostoly praskajúce vo švíkoch kresťanmi prekypujúcimi láskou voči blízkym vo svojich srdciach a tých, čo som spomenul, ktorí už ako keby ani neexistovali. Mnohí ľudia už totiž majú vo svojej úcte viac psov ako tých úbožiakov, škoda len, že si neuvedomujú ako sme k tomu veľmi blízko, že stačí iba „malý krôčik“ a takto dopadneme všetci – iba tí, čo išli aj cez mŕtvoly a bezcharakterne sa obohacovali na úkor nás všetkých, tak iba tí budú mať to šťastie, že biedu nepocítia, lenže ako dlho im to vydrží?! A nakoniec, ako to stále zdôrazňujem do hrobu si zo sebou aj tak nikto z nich nič nezoberie!

Čerstvý príklad: „Veľký“ človek Václav, hovorte si, čo chcete môj názor je, že v podstate mu po 89tom roku najviac išlo o to aby sa mu vrátili majetky, ktoré im komunisti znárodnili!

Václav veľmi dobre vedel, čo najviac zaberie, aby sa sfanatizované davy ešte viac priklonili jeho myšlienkam a stačilo iba tak málo – spomenúť králikárne!!!

V dnešnej dobe naše rozdelené štáty už síce žiadne králikárne nestávajú, ale nestávajú ani nič iné! (Jedná, jediná vec, ktorú perfektne ovládajú je tá, že vedia propagovať reklamy bánk: berte hypotéky, stavajte!)

Jaj, takmer som zabudol na to najpodstatnejšie: veď jedno predsa len stavajú, ale bez akejkoľvek logiky a úplne zadarmo stavajú nové byty neprispôsobivým Rómom, ktorí si tie komunistické králikárne rozkradli a zdevastovali tak, že už ani nič iné nezostávalo ako ich zbúrať. Týmto hospodárením sa iba viac vyprázdňujú štátne kasy a mestské časti sa stále viac zadlžujú ďalšími a ďalšími pôžičkami a úrokmi na pôžičkách!!!

Nech bude „veľkému Vaškovi“ zem ľahká a nech odpočíva v pokoji, ale myslím si, že lepší skutok by bol uskutočnil, ak by svoj majetok rozdal chudobným, miesto toho že ho nechal prepísať na svoju manželku. (Je to môj názor a nehovorí zo mňa ani závisť ani nič podobné.)

Ak by som vlastnil ja také majetky ako spomenutý Václav, tak, keď už nič iné, tak aspoň na Vianoce by som takéto sane naložil darčekmi a rozdával by som ich rómskym deťom, aby sa aj ony radostne tešili spolu s nami všetkými z narodenia Ježiša Krista, lebo tie deti zato nemôžu do akého stavu ich dotiahli hlúpe rozhodnutia politikov, ale hlavne ich vlastní rodičia.

TEN NÁŠ MÚR, tvorí stena medzi spálňou a detskou izbou, v posledných rokoch strašne chrápem a tým, že už sme v byte s manželkou len my dvaja, tak spávame oddelene, aby sa mohla v pokoji vyspať lebo v minulosti sme museli používať akési kvapky, ktorými sme trošku pokropili vankúš, ale aj tak to príliš nezaberalo. LENŽE PRÁVE TEN „MÚR“ nás o to VIAC ZBLIŽUJE. :-)))

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010533x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy