Založ si blog

Osem, či deväť rokov už pre mňa Vianoce „nič neznamenali“

Keď dospeli naše dcéry a „vyleteli z hniezda“ už som sa nedokázal z Vianoc a vianočného stromčeka tešiť tak, ako vtedy, keď sme ešte boli všetci pohromade.

Dnešné Vianoce budú pre mňa znovu tie naozajstné a budem ich prežívať s veľkou radosťou a už sa neviem dočkať, keď k nám prídu mladí s vnučkou.

Keď už pre nič iné, tak pre takéto milé stvorenie sa naozaj oplatí žiť a tešiť na tomto svete spolu s ňou zo života a vianočného stromčeka, ktorý len pre ňu už druhý deň prikrášľujem ako veľký presklený výklad niektorého obchodného centra.

Určite si včera moja polovička musela položiť otázku, čo sa to so mnou stalo, veď toľké roky som jej tvrdil, že vianočný stromček nepotrebujem a že ak jej chýba stromček, tak nech si ho sama ozdoby a zrazu taká zmena. (Pochopiteľne, dobre ona vie, že prečo tá náhla zmena.)

Dcérin manžel mal tento týždeň ranné smeny a tak ma dcéra poprosila aby som prišiel k ním s autom, že ešte potrebuje dokúpiť nejaké darčeky.

V hypermarkete si dcéra z toho obrovského výberu ani nevedela čo skôr vybrať a nevedela sa rozhodnúť, ktoré predmety, (či kvet) kúpiť a ktoré nechať tak, lebo všetky boli pekné a zároveň pre domácnosť aj užitočné. No nepochybujem o tom, že ak by bolo z čoho, tak ani kufor môjho auta by nám na tie darčeky nestačil a bolo by potrebné brať aj prívesný vozík lebo rada by ona všetkých obdariť…

Moja vnučka rýchlo zabudla na svoju mamu, (ktorá sa nám postupne strácala v uličkách medzi regálmi) nenápadne mi dala najavo svojou nespokojnosťou, že radšej by chcela tú nádheru v regáloch obdivovať v stoji a nie v mojom náručí.

Svojimi pokusmi o chôdzu sa zo dňa na deň zlepšuje a preto je ako na ihlách a už na kolenách, či v náruči dlho neobsedí. „Pýta sa“ na zem, aby mohla cupitať svojimi malými krôčikmi, no zatiaľ s oporou. (Ale týmto tempom, akým napreduje, tak typujem, že ešte 2-3 týždne  a už nebude potrebné pridržiavať jej malé ručičky.  Bude to „stíhačka“ a bude ju treba mať stále na očiach, aby sa niekde nestratila alebo, aby si nedajbože ublížila. (Veď to všetci poznáte, také malé šidlo sa vám  dokáže stratiť z očú ani sa nenazdáte.)

Takto, ako na tejto fotografii bude zízať na môj vyčačkaný vianočný stromček a určite jej budem musieť dať do ruky jednu nerozbitnú vianočnú ozdobu, aby nemala snahu ťahať dole aj tie ostatné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Všetkým ľuďom prajem šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov, aby ich prežili minimálne aspoň tak radostne ako ja spolu s mojou vnučkou.

 

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010517x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy