Založ si blog

Chatrče zbúral bager! Kde máme ísť?

Oni sa majú o nás starať a nie vyhadzovať! Typický príklad rómskeho etnika ako sa vedia ohadzovať tým, že štát voči nim má povinnosti. To, že aj oni majú povinnosti voči štátu, tak o tom už nechcú ani počuť.

VIDEO: http://tv.sme.sk/v/22807/mesto-dnes-s-pouzitim-bagra-zrusilo-nelegalnu-osadu.html

Určite nikoho neteší ak mladý rómsky pár a jeho deti ostanú bez prístrešia, lenže takéto prípady na Slovensku budú pribúdať, či sa to niekomu páči alebo nie.

Pozastavil som sa však nad tým, či bol takýto postup adekvátny a či sa to muselo takto riešiť, že na „kartónové chatrče“ (pozbíjane z latiek a z odpadu pozberaného na skládkach) kompetentní ľudia dokázali vyslať bager a zhruba desiatich policajtov. Keď sa nad tým človek vážne zamyslí, tak táto akcia musela pripraviť mestskú pokladňu o nie malé peniaze a pritom tam úplne postačilo poslať zo štyroch chlapov a tí by tie bude rozbili za pár desiatok minút a určite by sa uspokojili aj jednou pätinou z tých nákladov, ktoré mesto muselo vynaložiť na ten bager a na policajtov. (Prípadne mohli tie kladivá dať priamo tým policajtom, aby to oni zbúrali, veď tam praktický iba zavadzali.)

Samozrejme súhlasím s tým, že čierne stavby nemajú, čo robiť na súkromných pozemkoch, ale rovnaký meter by mal jednoznačne platiť všade, veď napr. tá hacienda podnikateľa Cyrila Talapku je takisto postavená načierno a čuduj sa svete tam nikto nevyslal žiadne bagre aby to zrovnali so zemou.

Súdy si ho prehadzujú ako horúci zemiak a nakoniec to vyzerá tak, že podnikateľ iba zaplatí nejakú pokutu a o svoje „veľdielo“ sa obávať nemusí lebo čierne megastavby na Slovensku sú nedotknuteľné. A ako to na Slovensku chodí, tak stavba sa schváli dodatočne!

Ak by som mál takú právomoc, žeby som mohol v tejto veci spravodlivo rozhodnúť, tak by som vydal nariadenie, že takéto megastavby by som zbúrať nedal, ale práve naopak dal by som do nich bývať takých ľudí, ktorí nemajú strechu nad hlavou a tých podnikateľov, ktorí ich postavili načierno, TAK TÝCH OD JEDU NECH AJ PORAZÍ.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627375x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy