Občania, žiadajte uzakonenie zodpovednosti politikov za svoje rozhodnutia!

Nedopusťte, aby sa na Slovensku donekonečna odpúšťali politikom také kauzy, aká vznikla teraz v Košiciach, keď Košice môžu prísť o vyše 20 miliónov eur a to len „vďaka“ Schusterovi za kiks z obdobia jeho primatorovania v kauze Strelingstav.

Teraz súdy v tejto kauze definitívne rozhodli, že mesto spôsobilo škodu a bude musieť tejto firme platiť.

Mesto má aj bez tohoto sporu veľké problémy a v rozpočte kráti napr. aj dotáciu MHD, tá je 15,5 milióna eur ročne.

Táto Schusterová kauza siaha 16 rokov dozadu, keď Mestský Magistrát jednostranne zo dňa na deň odstúpil od zmluvy so Strelingstavom o údržbe komunikácií.

Podnikateľ reagoval, že mu znemožnili podnikanie a označil to za banditizmus a mafiánstvo. Vtedajší primátor Rudolf Schuster obhajoval postup mesta využitím dovolenej svojpomoci podľa Občianskeho zákonníka.

Aj tento prípad je dôkazom, že je najvyšší čas aby sa uzákonilo: V každej vysokej politickej funkcii berie politik zodpovednosť za svoje rozhodnutia a ak poškodí štát, tak za to pôjde do väzenia!!!
Hneď by to na Slovensku inak vyzeralo a ku korytám by sa nehrnuli prasce, ktoré myslia iba na seba a nie na občanov a svojich voličov.

Najsmutnejšia na tomto prípade je tá skutočnosť, že skutočný vinník bude až do svojej smrti poberať prezidentský plat miesto toho, že už za to mal dávno sedieť v base.

On si teraz užíva cestovaním po svete za svojimi milovanými anakondami a v duchu sa smeje všetkým Slovákom, že akí boli sprostí, že mu toto všetko tolerovali.

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

kríž, ruženec, modlitba, viera, náboženstvo, Boh, Ježiš

Vodca sekty, ktorý sa považoval za reinkarnáciu Ježiša Krista, poslali v Rusku do väzenia

30.06.2025 23:05

Trest si odpyká vo väzenskom tábore s maximálnym stupňom stráženia.

izrael, rafah, gaza, humanitárna pomoc

Izraelská armáda priznala civilné obete streľby pri humanitárnych centrách v Gaze

30.06.2025 22:25, aktualizované: 23:25

Armáda tieto incidenty vyšetruje.

Nukleárna elektráreň / Jadrová / Nuclear Power Plant / Cattenom /

Francúzi pre vlnu horúčav odstavili jadrovú elektráreň Golfech

30.06.2025 21:42

Nie je známe, ako dlho bude elektráreň odstavená.

Makis Voridis

Grécko má nového ministra pre migráciu. Predošlý skončil pre podvody agrodotácií z EÚ

30.06.2025 20:49

Makis Voridis odstúpil spolu s ďalšími štyrmi členmi vlády.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7974548x
Priemerná čítanosť článkov: 5414x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy