Založ si blog

Slovensko, budeš raz mať normálnu vládu?

Začínam o tom pochybovať. Všetke doterajšie vlády sa iba riadili príkazmi EÚ, USA, NATO a kadejakých inštitúcii, ale aby robili v krajine poriadok taký, aký by mal skutočne byť, tak na to sa žiadna vláda akosi záhadne nevedela odhodlať.

Možno sa niekomu bude zdať, že to o čom budem písať je od veci, ale ja si myslím, že každý rozumný človek, ktorý navštívi cudziu krajinu, tak v prvom rade posudzuje túto krajinu podľa toho ako to v nej vyzerá.

Uvediem príklad, ktorý je veľmi alarmujúci a opakuje sa už niekoľko rokov: V  Gelnici majú veľký problém s chudobnými ľuďmi, hlavne z rómskych osád lebo neplatia poplatky za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu.

Mesto Gelnica je nútené dlhy odpísať ako nevymožiteľné pohľadávky a zatiaľ chce odpísať iba tie z roka 2003. Ale celkovo už neplatiči v Gelnici od roku 2003 dlhujú vyše 51-tisíc eur.

Šokujúca je však tá skutočnosť, že mesto iniciovalo aj exekučné konania a všetko bolo márne lebo títo ľudia nemajú žiadne príjmy a žiaden majetok. A, čo je najsmutnejšie, tak mesto ešte musí platiť aj poplatky kvôli exekúciám.

V Gelnici žije 6 404 obyvateľov a v tomto roku by Gelničania mali mestu zaplatiť poplatky za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu zhruba  100-tisíc eur. Hlavne, že všetci občania by chceli aby sa v meste staviala infraštruktúra aby boli lepšie životné podmienky, ale platiť, tak to sa im nepáči.

Takže niet sa potom čomu čudovať, že prečo hladina Ružína vyzerá tak ako dole na fotografii.

Veď načo platiť za odpad, keď nám ho môže odplaviť preč Hornád, no nie?

Takto po dažďoch každoročne vyzerá hladina Ružína. Foto: Erika Karasová

 

Vidím to tak, že za všetkým je neschopnosť vlád, ktoré v tejto oblasti mali zaviesť jednoduchý a spoľahlivý systém: Je logické, že neplatiči sami od seba nebudú platiť, keď voči nim nie sú žiadne sankcie. No podľa zákona sú povinní platiť za odvoz smetia aj tí, čo poberajú podpory a sociálne dávky a to 40 percentným poplatkom a ak toto porušujú, tak by im mali automaticky dávať o túto sumu nižšie podpory a sociálky!

Takto by bola vec vybavená a nikto z nich by nemohol tvrdiť, že on žiadny odpad nevyprodukuje, lebo opak je pravdou a pravé títo ľudia vedia svojim zvláčaním od kontajnerov vyprodukovať viac odpadu ako bežní občania.


Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

študenti, vysoká škola

Študentské voľby ukázali, kam smeruje hlas mladej generácie

25.05.2024 10:35

Voľby do Európskeho parlamentu sa konali od 6. do 24. mája v 68 okresoch vo všetkých krajoch.

nehoda

Veľká tragédia pri Veľkej Mači, náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

25.05.2024 10:21

Nehodu prežila iba 21 -ročná dievčina, ktorú záchranári transportovali s ťažkými zraneniami do nemocnice.

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7690399x
Priemerná čítanosť článkov: 5221x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy