Založ si blog

Ak by som bol škodoradostný, tak si poviem, dobre, že sú také silné búrky

Skutočne nebyť tých búrok, tak by naši novinári asi skrachovali. Otvoríte si akýkoľvek denník a v ňom sú  najmä takéto titulky:

Silná búrka lámala stromy a voda zatopila niekoľko pivníc

Búrka lámala a vyvracala stromy v Hlineckej doline

Búrka na východe strhávala strechy a lámala stromy

Ak by som tu chcel uviesť mnohé ďalšie titulky, tak by ich tu bolo minimálne 50.

Bohužiaľ všetko nasvedčuje tomu, že už to ani inak nebude, ba dovolím si tvrdiť, že takýchto búrok bude pribúdať stále viac a nech mi nikto nehovorí, že na tom všetkom nemá najväčší podiel sám homosapiens.

Žijem tu už takmer 60 rokov, ale niečo také, čo tieto prírodné živly stvárajú si skutočne nepamätám. Samozrejme, že aj v minulosti boli búrky, napršalo, voda o čosi viac stúpla v potokoch, ale ani zďaleka sa nedialo to, čo sa deje v poslednom období.

Najväčšiu príčinu vidím vo veľkom kino-žení lesov a nenormálnom náraste ciest a diaľníc.

Všetci by sme chceli žiť vo veľkom pohodlí, ale na ochranu prírody väčšina ľudstva zvysoka kašle. A potom sa všetci divíme nad stále sa zväčšujúcou ozónovou dierou alebo nad tým, že nastalo nenormálne veľké topenie antarktického ľadovca.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627325x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy