Založ si blog

Ak by som bol škodoradostný, tak si poviem, dobre, že sú také silné búrky

Skutočne nebyť tých búrok, tak by naši novinári asi skrachovali. Otvoríte si akýkoľvek denník a v ňom sú  najmä takéto titulky:

Silná búrka lámala stromy a voda zatopila niekoľko pivníc

Búrka lámala a vyvracala stromy v Hlineckej doline

Búrka na východe strhávala strechy a lámala stromy

Ak by som tu chcel uviesť mnohé ďalšie titulky, tak by ich tu bolo minimálne 50.

Bohužiaľ všetko nasvedčuje tomu, že už to ani inak nebude, ba dovolím si tvrdiť, že takýchto búrok bude pribúdať stále viac a nech mi nikto nehovorí, že na tom všetkom nemá najväčší podiel sám homosapiens.

Žijem tu už takmer 60 rokov, ale niečo také, čo tieto prírodné živly stvárajú si skutočne nepamätám. Samozrejme, že aj v minulosti boli búrky, napršalo, voda o čosi viac stúpla v potokoch, ale ani zďaleka sa nedialo to, čo sa deje v poslednom období.

Najväčšiu príčinu vidím vo veľkom kino-žení lesov a nenormálnom náraste ciest a diaľníc.

Všetci by sme chceli žiť vo veľkom pohodlí, ale na ochranu prírody väčšina ľudstva zvysoka kašle. A potom sa všetci divíme nad stále sa zväčšujúcou ozónovou dierou alebo nad tým, že nastalo nenormálne veľké topenie antarktického ľadovca.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010399x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy