Založ si blog

Ej to by bolo kritiky – ak by takto spravili za Ficovej vlády

Mesto Michalovce predalo šesťposchodovú budovu s desiatkami miestností, výťahom a spoločenskými priestormi za cenu 12-tisíc eur súkromnej firme Staid Life, s.r.o., čo je dnes hodnota garsónky, dokonca ešte aj tá sa na realitnom trhu v Michalovciach pohybuje nad 13-tisíc eur. O nehnuteľnosť nemal dlhodobo nikto záujem. Preto mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní odklepli predaj bývalej ubytovne Zekon na Špitálskej ulici.

Smutná správa, no realita je vraj taká, že nehnuteľnosť bola dlhodobo nevyužitá a zaťažovala mesto, hlavne jeho mestskú kasu.

Nová firma by malá objekt zrekonštruovať na nájomné byty, ale údajne sa ešte musí dohodnúť s firmou Zekon, ktorej patrí rozsiahly pozemok pod budovou a v jej okolí.

Primátor mesta uviedol, že nevyužitá nehnuteľnosť mesto zaťažovala a museli ju dávať strážiť a platiť nájomné, pretože pozemok pod budovou nepatril mestu, ale spoločnosti Zekon. Takisto nájomné za budovu ich každoročne stálo zhruba 66-tisíc eur.

No mňa fascinuje tá skutočnosť, že ako sa môže odkúpiť od mesta pozemok bez toho aby sa odkúpila aj nehnuteľnosť? Primátor totiž tvrdí, že najprv s firmou rokovali o možnosti odkúpenia pozemku za nejakú (pre mesto) rozumnú cenu, ale oni to neboli ochotní akceptovať a údajne sa aj snažili nehnuteľnosť predať, no nenašiel sa žiadny záujemca. Ale, čo už, veď je trhová ekonomika. Takže trhni komu trhni. (Či ako sa to teraz moderne zvykne hovoriť?). Alebo je to skutočne, tak, že sa to pekne dohadzuje a každý z kompetentných má z toho úžitok?!

NKÚ odporučil mestu, že ak to nepredá a nepodmieni to cenou, tak ekonomickejšie bude budovu zbúrať.

Jednu – jedinú vec skutočne nedokážem pochopiť: Ako sa niečo také môže diať na Slovensku? Tak na jednej strane sa všade narieka, že je nedostatok bytov a nedostatok financií a šesťposchodová budova aj s výťahom sa roky necháva chátrať namiesto toho aby ju zrekonštruovali na byty pre mladé rodiny.

Ale jednú vec si viem veľmi dobre predstaviť a to tú, že ak by túto budovu mesto predalo za túto smiešnu sumu ešte za Ficovej vlády, tak teraz by zo strany vládnej koalície lietali na opozíciu hromy blesky. Tak ako sa spomínajú aj v našej hymne.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6120964x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy