Založ si blog

Kto vlastne tak zariadil, že o Židoch sa nesmie nič zlého povedať, respektíve písať?!

Akonáhle si vo svete niekto dovolí Židov trochu viac kritizovať, tak hneď je označovaný za antisemitu.

Najčerstvejším kandidátom, ale už aj nositeľom tohoto označenia je Poľský katolícky kňaz Tadeusz Rydzyk, ktorý vyvolal pobúrenie medzi politikmi, keď Poľsko nazval „totalitným štátom, ktorému od roku 1939 nevládnu Poliaci“.

Minulý týždeň si to v Európskom parlamente viacerí komentátori vysvetlili tak, že ten duchovný otec tým chcel naznačiť to, že krajinu ovládajú Židia a poľské ministerstvo zahraničných vecí vôbec neotáľalo a poslalo do Vatikánu oficiálnu diplomatickú nótu, v ktorej obvinilo Rydzyka, že „poškodzuje obraz Poľska v zahraničí“. Takže duchovný otec sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude zodpovedať priamo Vatikánu za svoje výroky.

Nie je to tak dávno, čo som kdesi čítal výrok jedného čitateľa, ktorý takýto problém

pomenoval takto: Čo to je antisemitizmus? A zároveň na túto otázku aj odpovedal: Antisemita nie ten, kto nemá rad Židov, ale ten, koho Židia nemajú radi.

Veľmi rád by som tu o tomto probléme napísal aj ja niečo ostré, no neviem, či by to stálo zato, aby potom aj o mne písali, že na Slovensku je tiež antisemita.

Matovič je zrelý do zvieracej kazajky!

23.05.2022

Pán Matovič, ten Váš navrhovaný protiinflačný balíček si môžete strčiť viete kam do…! Čo Vám bránilo pri zdražovaní pohonných hmôt spraviť rázny krok, ako to spravil napr. maďarský premiér? Chápem klásť otázky ministrovi financií je zbytočná strata času, keď minister je presvedčený, že všetko, čo vyjde z jeho hlavy je najrozumnejšie riešenie. Bolo by [...]

Matovič tvrdí, že má špeciálnu schopnosť . . .

22.05.2022

Na otázku novinárov: Ako si vysvetľuje to, že dokáže rozhádať ľudí aj keď rozdáva peniaze? Matovič odpovedal, „to je taká špeciálna schopnosť, ktorú musíte mať na to, aby ste zaujali.“ Zdroj tv.pravda.sk Áno musím uznať, že hocikto si nedokáže omotať 25 % voličov sľubmi, ktoré len čo vyšli z jeho úst, už boli nesplniteľné. 🤣 To, že Matovič má [...]

Aj topiaci Matovič sa slamky chytá, zrazu sú mu dobrí aj fašisti!

21.05.2022

Kto by to bol povedal, že aj Matovičovi prídu vhod Kotlebovci, keď jeden z koaličných partnerov odmietol schváliť protiinflačný balíček, a novú daň z ropy? Ale neprekvapilo ma, že ani premiér Eduard Heger k tomu nepovedal rozhodné slovo. Liberáli majú výhrady voči obom návrhom Matoviča. „V prípade finančnej pomoci pre rodiny hovoria o nespravodlivom a drahom systéme. [...]

Charkov / Vojna na Ukrajine / UA /

Šéf ukrajinskej rozviedky: Aktívna fáza vojny na Ukrajine skončí do konca roka

24.05.2022 16:21

Ukrajina chce podľa Kyryla Budanova do konca roka prinajmenšom zatlačiť ruské jednotky a vstúpiť na Ruskom anektovaný Krym.

kováčik

Heger: Tí, ktorí Kováčika dnes v parlamente obhajujú, nie sú lepší ako on

24.05.2022 14:50, aktualizované: 16:04

Bývalý špeciálny prokurátor je zločinec, uviedol premiér.

Rusko, Ukrajina, vojna

Helikoptéry, tanky, raketomety. Česko sa stáva zbrojnicou Kyjeva

24.05.2022 14:45

Česká republika nedávno venovala ukrajinskej armáde bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, povedal americký minister obrany.

obilie, loď

Duda: Ak Ukrajina nebude môcť vyvážať obilie, spôsobí to migračnú krízu

24.05.2022 14:21

S podobným varovaním nedávno prišiel aj Medzinárodný menový fond, podľa ktorého môže nedostatok pšenice v najchudobnejších regiónoch sveta spôsobiť migráciu miliónov ľudí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,392
Celková čítanosť: 6852325x
Priemerná čítanosť článkov: 4923x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy