Založ si blog

Pán Fizík, čo tak odkúpiť pozemky pre Rómov na Demetri?!

Myslím si, že ako predseda Parlamentu Rómov SR máte páky na to ako legálne zabezpečiť peniaze na to aby sa mohli odkúpiť pozemky od majiteľov pozemkov pre rómske rodiny, ktorým v sobotu zhoreli takmer všetky chatrče.

Nepochybujem totiž o tom, že viete aká vážna situácia tam teraz nastala a že Ťahanovce chcú zabezpečiť, aby sa nelegálne obydlia na tomto mieste už nestavali.

Kam pôjdu? Starosta tvrdí, že tam, kde majú trvalé bydlisko. Foto: judy Zdroj: Korzár

Je to pochopiteľné, že sa ľudia z Demetra búria a tvrdia, že výstavbe nik nezabráni – veď nemajú kde bývať, ale keď Vy sám pán Fizík sa veľmi rád oháňate tým, že Rómovia sú na Slovensku diskriminovaní, tak dúfam, že nepôjdete, alebo nepošlete sťažnosť do Bruselu, či Štrasburgu, či ešte kamsi do Tramtárie, ale, že prídete tým vašim ľuďom vysvetliť, že aj toto je diskriminácia voči vlastníkom pozemkov, keď Rómovia tvrdia, že si zoženú stavebný materiál a svoje príbytky si tam postavia znovu.
Vyhrážky typu: „Nás nikto nezastaví“ – budú plodiť iba ďalšie násilie, takže je najvyšší čas prestať sa tu oháňať diskrimináciou Rómov a povedať im jednoznačne, že zákony platia pre každého rovnako a nikto si u nás nesmie dovoliť stavať nelegálne bez povolenia a ešte k tomu na cudzom pozemku.

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627410x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy