Založ si blog

Aj pre vysokopostavených ľudí sa stali predpisy prekážkou a zároveň aj bumerangom

Prvý krát v živote som bol svedkom toho, že aj sudcovia a advokáti boli bezmocní, keď ich vrátnik nechcel vpustiť do budovy bez občianskeho preukazu.

Blížil som sa ku košickej väznici, na parkovisku v blízkosti budovy vystúpil z jedného auta pán v mojich rokoch a vybral sa iba v obleku bez kabáta a s fasciklom v ruke ku vchodu do budovy. Na vrátnici si dozorca väznice, (ktorý mal práve službu) vypýtal od tohto pána občiansky preukaz, lenže ten zrazu zistil, že ho zabudol vo svojej kancelárii a že má so sebou iba vodičský preukaz, ktorý tomu dozorcovi automaticky ponúkal ako náhradu za občiansky preukaz, ale ten mu nekompromisne odvetil, že bez občianskeho alebo pasu ho nemôže vpustiť dnu. Tento pán (očividne nazlostený) sa začal vyhovárať, že už na neho čakajú ako na obhajcu odsúdeného a že už aj tak mešká. No dozorca trval na svojom, že bohužiaľ taký príkaz ma od riaditeľa väznice a on tento predpis jednoznačne nemôže porušiť. Obhajca nervózne prestupujúc z nohy na nohu vybral z vrecka mobil a volal niektorému zo svojich podriadených aby mu doniesol z jeho kancelárie občiansky preukaz. Tým, že mal naponáhlo tak predsa len znovu začal presviedčať dozorcu, ale už aj vyhrážaním, že on toto len tak nenechá a urobí okolo toho poriadny cirkus. Preto mu dozorca znovu vysvetlil, že on predsa nepôjde proti svojmu nadriadenému, veď nechce prísť o miesto.

Mne to nedalo a na adresu tohto obhajcu som povedal poznámku, že takto si uplietli bič sami na seba tými zbytočnými byrokratickými predpismi. No o chvíľu nato sa za mojim chrbtom ozvala jedná pani, že už vidí, že aj ona bude mať podobný problém lebo jej skončila platnosť občianskeho preukazu, no v ruke držala (náhradný) preukaz a potvrdenie, ktoré ju dočasne oprávňovalo v jej identifikácii (kým bude mať vystavený nový občiansky preukaz).

No, jej predpoveď sa do bodky naplnila. Takisto nepochodila ako ten Judr. pred ňou. Aj jej kolega, (ktorý už medzi tým prešiel za bezpečnostné zariadenie) presviedčal dozorcu, že obaja idú k prípadu. Keď videli, že nič nepomáha, (lebo ani pas nemala pri sebe), tak poprosili dozorcu aby zavolal riaditeľovi a vysvetlil mu, že je to naliehavé. Dozorca po krátkom rozhovore s riaditeľom odovzdal telefón pani doktorke práv a z ich rozhovoru nakoniec vysvitlo, že sa pán riaditeľ nechal obmäkčiť.

Ja som to nakoniec pani doktorke takto skomentoval, že v každej inej demokratickej krajine by v takomto prípade celkom určite postačil aj vodičský preukaz, alebo také potvrdenie z polície ako mala ona, ale bohužiaľ na Slovensku je všetko inak, jednoducho povedané v našej krajine musí byť všetko komplikovanejšie a postavené na hlavu aby byrokrati jednoznačne mohli dokázať svoju moc, že predsa sú tu oni od toho aby tu bol poriadok. To, že tými svojimi nariadeniami nám občanom zbytočne zvyšujú tlak, tak to ich už vonkoncom netrápi. Veď prečo by nás nemohli poriadne vytáčať? Veď škodoradosť je u mnohých najväčšia cnosť.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

študenti, vysoká škola

Študentské voľby ukázali, kam smeruje hlas mladej generácie

25.05.2024 10:35

Voľby do Európskeho parlamentu sa konali od 6. do 24. mája v 68 okresoch vo všetkých krajoch.

nehoda

Veľká tragédia pri Veľkej Mači, náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

25.05.2024 10:21

Nehodu prežila iba 21 -ročná dievčina, ktorú záchranári transportovali s ťažkými zraneniami do nemocnice.

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7690397x
Priemerná čítanosť článkov: 5221x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy