Založ si blog

Predbehneme Írov?

Možno sú naši futbalisti lepší ako írski, ale som presvedčený o tom, že s tou našou zahraničnou zadlženosťou sme na tom podstatne horšie ako Íri.

Írsko už vraj začalo rokovať o finančnej pomoci od Európskej únie a je tak veľmi pravdepodobné, že bude po Grécku druhou krajinou, ktorá získa zahraničnú pomoc na podporu ekonomiky.

Írsko má najvyšší rozpočtový deficit v celej Európskej únii a potrebuje v nasledujúcich štyroch rokoch ušetriť viac ako 11 miliárd eur.

To je 3,5-krát viac, ako pôvodne odhadovalo. Uviedli to v utorok noviny Irish Times s odvolaním sa na informácie, ktoré ministerstvo financií poskytlo opozičným stranám.

Ale podľa štatistík Národnej banky Slovenska – zahraničná zadlženosť Slovenska ku koncu jedenásteho mesiaca predstavovala 69,552 mld. USD, čo znamenalo medzimesačne len mierny pokles o 12,9 mil. USD.

Od konca januára minulého roku do konca novembra tak hrubý zahraničný dlh Slovenska stúpol už o vyše 21,5 mld. USD. Na tom sa predovšetkým podieľal nárast zahraničných pasív centrálnej banky o vyše 11,7 mld. USD. Zahraničná zadlženosť vlády za toto obdobie stúpla o 3,7 mld. USD.

Zdroj: TASR

Priznávam, nie som ekonóm, ale keď sledujem, čo všetko sa v našej krajine mohlo postaviť a zlepšiť ak by naši politici rozumne využili a požiadali ponuky z eurofondov, tak naša krajina by bola na tom podstatne lepšie. Keď sa na takéto gazdovanie pozriem laickým okom,  vychádza mi to tak, že naši politici sú buď neschopní alebo leniví. No niet sa čomu čudovať, keď u nás nik nenesie žiadnu zodpovednosť za to, že niečo „zanedba“, čo na tom, že dôsledky budú znášať ešte aj naši pravnuci. Veď tí, čo tomu mohli predísť si už nad tým nebudú musieť lámať svoje hlavy.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122515x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy