Vládny zlepenec: dôchodcovia vám to riadne spočítajú!

Skutočne neviem, či ten zlepenec už nevie ako ďalej a preto ide robiť opatrenia, ktorými jednoznačne smeruje k predčasným voľbám, alebo si politici pri vládnom válove neuvedomujú, že medzi stálych voličov (a s najvyššou účasťou) patria práve dôchodcovia?

Z môjho pohľadu sa to skutočne javí ako úplne nelogické dráždiť dôchodcov tým, že pracujúci dôchodcovia prídu nielen o penzie, ale aj o zľavy na časových predplatných lístkoch – tzv. električeniek a mesačníkov v niektorých slovenských mestách.

Dôchodcovia, ktorí by mali mať nárok na penzie od nasledujúceho roka a namiesto toho zostanú pracovať, už tieto zľavy nebudú môcť získať. Dopravný podnik im nevydá dôchodcovskú električenku, pretože nebudú mať výmer o poberaní penzie zo Sociálnej poisťovne. A aby toho nebolo málo, tak pracujúci dôchodca v budúcom roku môže prísť aj o špeciálny bankový účet pre seniorov v penzii ak ho doteraz využíval.

Akoby politikom nestačilo, že všetko bude drahšie. Pokiaľ si naši politici urýchlene nezačnú spytovať svedomie a nezačnú plniť svoje predvolebné sľuby typu vyrovnania sa s korupciou a mafiánmi, tak tento trend jednoznačne povedie k predčasným voľbám! Ale jedná vec, ktorú si fakt neviem vysvetliť je tá, že prečo ten terajší zlepenec robil všetko preto, aby odstavili Fica na vedľajšiu koľaj, keď Vláda svojimi opatreniami robí presne to, čo vyhovuje Ficovi?! No a komu dajú dôchodcovia svoj hlas v nastávajúcich voľbách, tak to snáď ani nemusím uvádzať.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

DSC09460

Do rumunskej Oradei Slováci priniesli Veľkú noc o týždeň skôr. Slovenskú komunitu navštívili premiéri Fico a Bolojan

29.03.2026 17:30

V rumunskej Oradei sa v posledný marcový piatok 2026 prepisovala história slovenskej komunity v Rumunsku.

USS Abraham Lincoln v Atlantickom oceáne 30. januára 2019

Irán chce pomstu. Varoval, že akonáhle bude pýcha amerického námorníctva na dostrel, odpáli rakety

29.03.2026 17:19

Predstaviteľ iránskeho vojnového námorníctva pripomenul obete útoku americkej ponorky.

Modžtaba Chameneí

Trump v tom má jasno: "Chameneí to nemá v Iráne ľahké. Je totiž homosexuál"

29.03.2026 17:05

Podľa skorších správ reagoval Donald Trump na informácie o Chameneího orientácii smiechom.

Kim, špeciálne jednotky, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Krompáčom do brucha, hlavou búrať škridle. Špeciálne jednotky KĽDR predviedli Kimovi neuveriteľné divadlo

29.03.2026 16:45

Severokórejský vodca Kim Čong-un navštívil výcvikové stredisko špeciálnych jednotiek, ktoré mu predviedli bojový tréning.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 8189307x
Priemerná čítanosť článkov: 5560x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy