Založ si blog

O čom sa zhovárala pobehlica s Kočnerom?

Na pohreboch vidíme rovnaký scenár, keď sa pozostalí lúčia s kresťanom, či ateistom, farár hovorí: nech jeho duša odpočíva v pokoji. A trúchliaci pozostalí si želajú iba jedinú vec, aby sa jeho duša dostala čím skôr do neba. Ak ateistu nepochováva farár, ale osoba – poverená týmto obradom, tak tá sa ukloní pred rakvou a vyriekne nasledujúce slova: Nech Tvoja duša prebýva v nebi – pripadne už Ťa vidíme v nebi a pozdvihne hlavu smerom k nebesiam.

Ten úvod uvádzam len preto, že z toho vyplýva, že každý človek verí, že medzi nebom a zemou je niečo, čo nás spája. (Samozrejme je zopár zarytých jednotlivcov, ktorí tomu neveria), – no ja patrím k tým, ktorí tomu veria a zároveň verím, že aj prípad vraždy Jána Kuciaka sa raz dotiahne do úspešného konca…

Keď som videl, že v prípade vraždy Jana Kuciaka a jeho snúbenky klesá záujem občanov, aby polícia urýchlene tento prípad dotiahla do úspešného konca, tak som k tomu napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/18/o-vrazde-j-k-a-jeho-snubenice-prestanem-pisat-az/ V blogu okrem iného píšem aj toto: „- hneď v prvej vete: Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Takže nenechám si zatvoriť ústa nejakými provokatérmi v tvare praktík eštebákov bývalého režimu, ktorí sa skrývajú za svojim pseudonymom lebo nemajú gule podpísať sa za svoje výroky vlastným menom!!!“

Takže pristúpme k prípadu vraždy – najprv si zhrňme fakty: zatiaľ s istotou vieme, že Kuciakovo trestné oznámenie na Kočnera ako vyhrážanie prokuratúra odmietla – ako nedôvodné. Dokonca ešte aj opakované preskúmanie – po vražde – dopadlo s tým istým výsledkom.

Vieme aj to, že Kočner sa poznal s Alenou Zs. z Komárna – tú polícia ešte stále považuje za objednávateľku. (Boris Kollár ju nazval „volavkou“) – k tomu ešte dodal, že tak ako jeho – mohla v rámci diskreditácie – zatiahnuť do tohto klbka aj iných verejne známych politikov. Alena Zs. cez sociálnu sieť v minulosti okrem iných kontaktovala aj Daniela Lipšica. „Bolo to ešte v čase, keď bol poslancom NR SR a keď zakladal svoju novú politickú stranu. Lipšic kontakt poprel, že vtedy niekto zneužil jeho konto na sociálnej sieti.“

Vieme, že Alena Zs. pracovala pre Kočnera ako tlmočníčka. (Kočner to aj sám potvrdil, že sa s ňou pozná a že sa aj stretávali). Ale vo svojom stanovisku tvrdí: „že nikdy nevyužil žiadne tlmočnícke služby do talianskeho jazyka, nikdy nezamestnával žiadnu tlmočníčku a ani tlmočníka. Taktiež nikdy neobchodoval so žiadnymi talianskymi firmami.“

Svedectvo Zoltána A.: – ten označil Kočnera ako objednávateľa vraždy. To isté naznačuje aj uznesenie Špecializovaného trestného súdu, ktorým bolo nariadené vzatie všetkých štyroch obvinených do väzby. V uznesení sa uvádza, že vyjadrenie obvineného: „nasvedčuje skutočnosti, že objednávateľom vraždy mala byť osoba, ktorá je momentálne vo väzbe v inej trestnej veci“.

Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa začalo spomínať meno Mariana Kočnera, lebo novinára pár týždňov pred smrťou zastrašoval. K stene ho ešte viac pritlačila výpoveď údajného sprostredkovateľa vraždy Zoltána A., ktorou označil Kočnera ako hlavného objednávateľa vraždy…, médiami sa šírili informácie o blízkom vzťahu medzi Alenou Zs. a Kočnerom. (Podľa slov prokurátora sa mali stretnúť len mesiac pred vraždou a tam sa mohli dohovoriť na objednávke vraždy.)

Bezpečnostný analytik Milan Žitný tvrdí, že začiatkom roka sa mu podarilo odfotografovať Kočnera s Alenou Zs.: „V čase, keď som ich odfotil, už musela bežať príprava vraždy. Ak bola s Kočnerom v dlhodobom a dôvernom vzťahu, je pre mňa nepredstaviteľné, že by mu o tom nepovedala. Neviem si predstaviť, že by o tom nevedel, ale stále to nechávam otvorené,“

Kuciakovo trestné oznámenie na Kočnera pre vyhrážanie prokuratúra odmietla ako nedôvodné. Aj opakované preskúmanie, už po vražde, dopadlo s rovnakým výsledkom.

Kontakt s Alenou Zs. priznal aj Boris Kollár, ktorý ju nazval „volavkou“ a naznačil, „že rovnako ako jeho mohla za účelom diskreditácie kontaktovať aj iných verejne známych ľudí.“ Táto žena v minulosti kontaktovala cez sociálnu sieť aj Daniela Lipšica. (V čase keď bol ešte poslancom NR SR a práve zakladal svoju novú politickú stranu. Lipšic kontakt poprel a reagoval, že vtedy niekto zneužil jeho konto na sociálnej sieti.)  

Kočner sa priznal, že sa s ňou pozná a že sa spolu stretávali, ale vo svojom stanovisku tvrdí, že nikdy nevyužil žiadne tlmočnícke služby do talianskeho jazyka, nikdy nezamestnával žiadnu tlmočníčku a ani tlmočníka. „Taktiež nikdy neobchodoval so žiadnymi talianskymi firmami. V meste Komárno bol len raz v živote, a to pred rokom 1989“ – túto informáciu dodal médiám jeho advokát.

Priamy vstup do prípadu vraždy zadalo svedectvo Zoltána A., ktorý sa s Alenou Zs. poznal dlhé roky. Ako objednávateľa mal označiť Kočnera, čo naznačuje aj uznesenie Špecializovaného trestného súdu o vzatí všetkých štyroch obvinených do väzby. V tom sa uvádza, že vyjadrenie obvineného „nasvedčuje skutočnosti, že objednávateľom vraždy mala byť osoba, ktorá je momentálne vo väzbe v inej trestnej veci“.

Žitnému jeden známy povedal, „že tá žena je z Komárna robila v Taliansku v bordeli pre ľudí, ktorí jej potom na Slovensku zariadili firmu. Vtedy mu jej meno nič nehovorilo.“

Zo zločinu úkladnej vraždy obvinila polícia 28. septembra 2018 štyri osoby. „Strelcom mal byť bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Sz., ktorému pomáhal jeho bratranec a bývalý vojak Miroslav M.  Podnikateľa Zoltána A. (Vyšetrovatelia ho považujú za sprostredkovateľa vraždy). A za objednávateľa vraždy označujú Alenu Zs. z Komárna. Od 30. septembra sú na základe rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici všetci štyria vo väzbe.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/487641-o-com-sa-kocner-a-alena

Celkom zaujímavý článok uviedol 12. septembra 2018 konzervatívny denník: V článku sa okrem iného píše: príbeh jedného sporu o licencie na vysielanie, keď sa vytvorila možnosť zabratia mediálneho trhu, na vytvorenie jednej nemenovanej televízie na Slovensku.

Bolo načasovanie tejto Kočnerovej akcie práve pred voľbami náhodné? „Alebo zato dostal Kočner politickú podporu v neskorších rokoch?“…

 … „Mladý novinársky elév, ktorý sa pod sériu článkov podpisoval, volal Kočnerovi dovtedy, kým si nevyslúžil jeho hejtovaciu reakciu. Ale niekto práve vtedy urobil rozhodnutie, prekročil všetky medze slušnosti…“

…Nik iný nebol zatiaľ oficiálne obvinený, aj keď „média píšu neustále každý deň o Kočnerovi ako o objednávateľovi…“  – zopár údajov som použil zo zdroja, ktorý z pochopiteľných dôvodov nemôžem zverejniť.

– Avšak v článku je ešte hodne zaujímavého, čo stojí za prečítanie…

V tomto nešťastnom prípade sa až teraz takmer denne dozvedáme o ďalších a ďalších informáciach a valia sa takým tempom, že sa stráca prehľad, čomu sa dá veriť a čomu nie.

Neprekvapilo by ma už ani to, ak by sa zistili také skutočnosti – ohľadne vrážd tých dvoch mladých ľudí – , že osoby, ktoré sú teraz väznené za úkladnú vraždu v prípade Jána Kuciaka a Martiny Kušnirovej, že sú v tom namočení, ale skutočným objednávateľom je niekto iný..

Takže ľahko sa môže stať, že aj to udeľovanie medailí policajtom za rýchle dopadnutie páchateľov bolo veľmi predčasné…

No dúfam, že v krátkej dobe sa prípad definitívne uzavrie a nebudeme musieť tápať – a do nekonečná čítať ďalšie verzie, ktoré budú iba mútiť vodu.

Aj môj otec zomrel za záhadných okolnosti. Doviezli nám ho v čiernej rakve a vodičovi sanitky a jeho asistentovi prikázali, že nesmieme otvoriť rakvu…

…boli sme ešte malí chlapci – naša mama bola dlhé roky nemocná – v tom období sa jej choroba dala liečiť iba drahými zahraničnými liekmi – konkrétne z USA – zomrela 2 mesiace po otcovi.

Jednému nášmu ujovi neustále vŕtalo hlavou prečo sme mali zakázané rakvu otvoriť?! Samozrejme po odchode sanitky to našim dospelým príbuzným nedalo pokoja a tak rakvu otvorili. Už samotný pohľad na telesné pozostatky nášho otca toho veľa naznačil, preto hneď ďalší deň po pohrebe sa ujo vybral do krajskej nemocnice, aby tam zistil príčinu úmrtia nášho otca?!…

To, čo som sa dozvedel ma presvedčilo o tom, že ak sa niečo utajuje, tak o to viac to smrdí a že je potrebné do toho skutočne rýpať dovtedy – kým skutočná pravda nevypláva na povrch!!!

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

robert fico

Fico vypovedal v kauze vydierania prezidenta Kisku

26.04.2019 09:58

Kiska v tomto prípade vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre koncom marca.

HaZZ požiar hasiči ubytovňa Ružinov ruiny bezdomovci bratislava

Požiar ubytovne v Ružinove je zlikvidovaný: Vyžiadal si dve obete

26.04.2019 09:57

Plamene zranili aj ďalších osem ľudí.

škola, žiak, učiteľka, trieda

Povinnú predškolskú dochádzku od 5 rokov čaká spleť problémov, tvrdi hovorca ZMOS

26.04.2019 09:37

Súhlasí však s tým, že pomôcť by mohla osveta a zároveň opatrenia.

Srí Lanka, teroristické útoky

Šéf polície po útokoch na Srí Lanke odstúpil, hľadaný vodca extrémistov je mŕtvy

26.04.2019 09:34

Prezident požiadal o odstúpenie šéfa polície aj ministra vnútra, lebo po prijatí varovaní nekonali.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180627x
Priemerná čítanosť článkov: 2789x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy