Založ si blog

Neututlávajte zločiny rómskeho etnika!

Ak dôjde k prípadu, že poniektorí občania majority napadnú občana rómskeho etnika, okamžite sú o tom plné noviny a za vinu sa dáva rasový motív, čiže rasová neznášanlivosť.

Nechcem tvrdiť, že v niektorých prípadoch to nie je pravda, ale najčerstvejší prípad, ktorý sa odohral minulý týždeň – z piatka na sobotu – v Žiline iba potvrdzuje tú skutočnosť, ktorú som naznačil. (Róm skončil v nemocnici s krvácaním do mozgu). Splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz tento zločin okomentoval tak, že práve Žilina je dlhodobým synonymom nenávisti voči menšinám a vidí za nim rasový motív. No ja to vidím tak, že občania Žiliny už majú plné zuby klamstiev a krycích manévrov politikov a ochranárov menšín a iba ako prví to dali verejnosti na pranier. Ak aj naďalej sa budú ututlávať zločiny niektorých občanov rómskeho etnika, tak čo nevidieť to nebudú iba občania Žiliny, ale aj mnohých iných miest a obci na Slovensku, ktorí sa k nim pripoja…

Nehovoriac o tom, že ak sa nejaké články o kriminalite Rómov aj objavili v médiách, tak v mnohých prípadoch sa uviedlo, že zločin spáchali Slováci – ani zmienka o tom, že to boli občania rómskeho etnika – k článkom nebola povolená diskusia – potom sa kompetentní ľudia čudujú, že pribúda čoraz viac občanov, ktorých to poriadne vytáča…

Pokiaľ sa nebude pravdivo písať rovnako aj o zločinoch, ktoré páchajú poniektorí občania rómskeho etnika a pokiaľ nebudú platiť rovnaké zákony a pravidla bez výnimky – či zločin spáchal Gadžo alebo Róm, tak dovtedy pokoj na Slovensku nikdy nebude!

Samozrejme nejdem obhajovať tých, ktorí niekoho zmlátili, hoci pravú príčinu sa asi nikdy nedozvieme, lebo veľmi dobre vieme, že ak ma polícia snahu dopátrať sa pravdy pri prípadoch v ktorých občania rómskeho etnika niekoho napadli, prípadne okradli, tak svedkovia toho istého etnika všetko popierajú, lebo ich mentalita im diktuje, že musia držať spolu…
Splnomocnenec Ábel Ravasz si veľmi dobre uvedomuje, že ak by tvrdil niečo iné, tak už dávno by vo svojej funkcii skončil.

Je potrebné písať aj o tom, čo vyvádzajú najmä deti rómskeho etnika napr. v oblasti Mašličkova, ale aj niektorých ďalších osád na Slovensku, ako ohrozujú životy vodičom motorových vozidiel, ktorí tadiaľto premávajú – hádžu po nich kamene a rôzne život ohrozujúce predmety – viac v článku: https://www.topky.sk/cl/Nebezpecna-zabavka -nespratnikov-z-Lunika-IX – malé upozornenie, článok bol zverejnený ešte v roku 2015 – ale ich vyčíňanie tam prebieha dodnes…

A o krádežiach a prepadnutiach majoritného obyvateľstva, – tým istým etnikom – je aj škoda niečo viac písať – ich chránenci okamžite vyjdú s argumentom, že toto je diskriminácia rómskeho etnika a zaklincujú to rasovou nenávisťou.

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367091x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy