Založ si blog

Neututlávajte zločiny rómskeho etnika!

Ak dôjde k prípadu, že poniektorí občania majority napadnú občana rómskeho etnika, okamžite sú o tom plné noviny a za vinu sa dáva rasový motív, čiže rasová neznášanlivosť.

Nechcem tvrdiť, že v niektorých prípadoch to nie je pravda, ale najčerstvejší prípad, ktorý sa odohral minulý týždeň – z piatka na sobotu – v Žiline iba potvrdzuje tú skutočnosť, ktorú som naznačil. (Róm skončil v nemocnici s krvácaním do mozgu). Splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz tento zločin okomentoval tak, že práve Žilina je dlhodobým synonymom nenávisti voči menšinám a vidí za nim rasový motív. No ja to vidím tak, že občania Žiliny už majú plné zuby klamstiev a krycích manévrov politikov a ochranárov menšín a iba ako prví to dali verejnosti na pranier. Ak aj naďalej sa budú ututlávať zločiny niektorých občanov rómskeho etnika, tak čo nevidieť to nebudú iba občania Žiliny, ale aj mnohých iných miest a obci na Slovensku, ktorí sa k nim pripoja…

Nehovoriac o tom, že ak sa nejaké články o kriminalite Rómov aj objavili v médiách, tak v mnohých prípadoch sa uviedlo, že zločin spáchali Slováci – ani zmienka o tom, že to boli občania rómskeho etnika – k článkom nebola povolená diskusia – potom sa kompetentní ľudia čudujú, že pribúda čoraz viac občanov, ktorých to poriadne vytáča…

Pokiaľ sa nebude pravdivo písať rovnako aj o zločinoch, ktoré páchajú poniektorí občania rómskeho etnika a pokiaľ nebudú platiť rovnaké zákony a pravidla bez výnimky – či zločin spáchal Gadžo alebo Róm, tak dovtedy pokoj na Slovensku nikdy nebude!

Samozrejme nejdem obhajovať tých, ktorí niekoho zmlátili, hoci pravú príčinu sa asi nikdy nedozvieme, lebo veľmi dobre vieme, že ak ma polícia snahu dopátrať sa pravdy pri prípadoch v ktorých občania rómskeho etnika niekoho napadli, prípadne okradli, tak svedkovia toho istého etnika všetko popierajú, lebo ich mentalita im diktuje, že musia držať spolu…
Splnomocnenec Ábel Ravasz si veľmi dobre uvedomuje, že ak by tvrdil niečo iné, tak už dávno by vo svojej funkcii skončil.

Je potrebné písať aj o tom, čo vyvádzajú najmä deti rómskeho etnika napr. v oblasti Mašličkova, ale aj niektorých ďalších osád na Slovensku, ako ohrozujú životy vodičom motorových vozidiel, ktorí tadiaľto premávajú – hádžu po nich kamene a rôzne život ohrozujúce predmety – viac v článku: https://www.topky.sk/cl/Nebezpecna-zabavka -nespratnikov-z-Lunika-IX – malé upozornenie, článok bol zverejnený ešte v roku 2015 – ale ich vyčíňanie tam prebieha dodnes…

A o krádežiach a prepadnutiach majoritného obyvateľstva, – tým istým etnikom – je aj škoda niečo viac písať – ich chránenci okamžite vyjdú s argumentom, že toto je diskriminácia rómskeho etnika a zaklincujú to rasovou nenávisťou.

Ekonomike sa darí, stíhačky si zaslúžime

13.12.2018

Miliardový nákup v armáde je spečatený. A teraz už len čo najskôr, aby nám ich Amici dodali, aby tí, čo tu zmluvu podpísali mohli na ne nasadnúť a odletieť na nich čo najskôr do Ameriky viac »

Porošenko tlačí Ukrajinu do vojny!

12.12.2018

Rozmýšľam, aké korene živia Porošenka, že chce definitívne skoncovať s ukrajinsko-ruskov koloniálnou minulosťou a zmeniť orientáciu na Európu? [caption id="attachment_3501" align="alignleft" viac »

Poslanci NR SR si mali navýšiť ešte väčšie platy

12.12.2018

Moderátora Rozborila vytočilo, že tisícové zvyšovanie platov je ťažký cynizmus! Kladiem si otázku, sú tí naši poslanci skutočne takí sprostí, že toto ich zvýšenie platov nie je po vôli viac »

koľajnice, železnica, trať

Tri železničné trate budú od roku 2019 liberalizované

13.12.2018 11:20

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej prvým ministrom v histórii Slovenska, ktorý urobí skutočné súťaže na železničné trate.

väzenie

Čína potvrdila, že zadržiava dvoch Kanaďanov

13.12.2018 11:16

Podľa mnohých názorov je zadržanie Kanaďanov odvetou Číny za zatknutie finančnej riaditeľky spoločnosti Huawei.

butinová

Ruska obvinená v USA zo špionáže sa chce priznať k porušeniu zákonov

13.12.2018 10:58

Marija Butinová začala spolupracovať s vyšetrovateľmi.

francúzsko, žlté vesty, protest

Francúzska vláda nezakáže sobotňajší protest 'žltých viest'

13.12.2018 10:32

Vláda sa však domnieva, že vyjsť v sobotu opäť do ulíc by 'nebolo rozumné'.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 698
Celková čítanosť: 1614153x
Priemerná čítanosť článkov: 2313x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy