Založ si blog

Neututlávajte zločiny rómskeho etnika!

Ak dôjde k prípadu, že poniektorí občania majority napadnú občana rómskeho etnika, okamžite sú o tom plné noviny a za vinu sa dáva rasový motív, čiže rasová neznášanlivosť.

Nechcem tvrdiť, že v niektorých prípadoch to nie je pravda, ale najčerstvejší prípad, ktorý sa odohral minulý týždeň – z piatka na sobotu – v Žiline iba potvrdzuje tú skutočnosť, ktorú som naznačil. (Róm skončil v nemocnici s krvácaním do mozgu). Splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz tento zločin okomentoval tak, že práve Žilina je dlhodobým synonymom nenávisti voči menšinám a vidí za nim rasový motív. No ja to vidím tak, že občania Žiliny už majú plné zuby klamstiev a krycích manévrov politikov a ochranárov menšín a iba ako prví to dali verejnosti na pranier. Ak aj naďalej sa budú ututlávať zločiny niektorých občanov rómskeho etnika, tak čo nevidieť to nebudú iba občania Žiliny, ale aj mnohých iných miest a obci na Slovensku, ktorí sa k nim pripoja…

Nehovoriac o tom, že ak sa nejaké články o kriminalite Rómov aj objavili v médiách, tak v mnohých prípadoch sa uviedlo, že zločin spáchali Slováci – ani zmienka o tom, že to boli občania rómskeho etnika – k článkom nebola povolená diskusia – potom sa kompetentní ľudia čudujú, že pribúda čoraz viac občanov, ktorých to poriadne vytáča…

Pokiaľ sa nebude pravdivo písať rovnako aj o zločinoch, ktoré páchajú poniektorí občania rómskeho etnika a pokiaľ nebudú platiť rovnaké zákony a pravidla bez výnimky – či zločin spáchal Gadžo alebo Róm, tak dovtedy pokoj na Slovensku nikdy nebude!

Samozrejme nejdem obhajovať tých, ktorí niekoho zmlátili, hoci pravú príčinu sa asi nikdy nedozvieme, lebo veľmi dobre vieme, že ak ma polícia snahu dopátrať sa pravdy pri prípadoch v ktorých občania rómskeho etnika niekoho napadli, prípadne okradli, tak svedkovia toho istého etnika všetko popierajú, lebo ich mentalita im diktuje, že musia držať spolu…
Splnomocnenec Ábel Ravasz si veľmi dobre uvedomuje, že ak by tvrdil niečo iné, tak už dávno by vo svojej funkcii skončil.

Je potrebné písať aj o tom, čo vyvádzajú najmä deti rómskeho etnika napr. v oblasti Mašličkova, ale aj niektorých ďalších osád na Slovensku, ako ohrozujú životy vodičom motorových vozidiel, ktorí tadiaľto premávajú – hádžu po nich kamene a rôzne život ohrozujúce predmety – viac v článku: https://www.topky.sk/cl/Nebezpecna-zabavka -nespratnikov-z-Lunika-IX – malé upozornenie, článok bol zverejnený ešte v roku 2015 – ale ich vyčíňanie tam prebieha dodnes…

A o krádežiach a prepadnutiach majoritného obyvateľstva, – tým istým etnikom – je aj škoda niečo viac písať – ich chránenci okamžite vyjdú s argumentom, že toto je diskriminácia rómskeho etnika a zaklincujú to rasovou nenávisťou.

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507479x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy