S nedostatkom pracovných síl a vysokou fluktuáciou bojuje stále viac odvetví

Novinári nás informujú, že v posledných rokoch zažívame veľký odliv mladých mozgov a šikovných rúk do zahraničia. No stále častejšie je problém obsadiť aj pozície, na ktoré sa ešte nedávno hlásili desiatky uchádzačov.

Čo bráni novinárom napísať aj príčinu tohto stavu?! Veď je logické, že ak podnikatelia, ale aj štátne správy v dnešnej dobe pri neustálom zdražovaní nezaplatia zamestnancom za ich prácu to, čo si zaslúžia, tak sa niet čomu čudovať, že je nedostatok pracovných síl.

Sám, hoci som už 14-ty rok na predčasnom dôchodku, tak by som ešte išiel pracovať, ale ak by mi zamestnávateľ ponúkol mzdu dajme tomu 1200 – 1400 eur v hrubom, tak by som sa mu vysmial do tváre, a k tomu by som mu ešte povedal, že ani mnohí Ukrajinci by mu za takú mzdu nešli pracovať. (A tí sú skutočne v zúfalejšej situácii ako niektorí Slováci).

Takže dovolím si tvrdiť, že nie je to úplná pravda to, že Slovensko rýchlo starne a populačne silné ročníky sa dostávajú do dôchodkového veku. Aj keď mladá generácia nie je taká početná, aby ich dokázala nahradiť a mladí ľudia si nevyberajú odbory, ktoré sú na trhu práce najviac vyhľadávané, tak napriek tomu hovorím, že ak by zamestnávatelia ponúkali zamestnancom slušný plat, tak ten nedostatok pracovných síl by nebol až taký vysoký, skôr by som povedal, žeby bol veľmi nízky, a je možné, že žiadny.

 

Zdroj spravy.pravda.sk

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

pátranie, polícia

VIDEO: Senior sa stratil pri zbere gaštanov na Havrane, vypátral ho dron

18.10.2025 21:40

79-ročný muža sa stratil večer počas zberu gaštanov pri Piešťanoch.

USA New York Protest Trump

Milióny ľudí v uliciach USA na protest proti Trumpovi

18.10.2025 21:10

Davy ľudí sa v sobotu v USA zhromaždili na viac ako 2600 plánovaných protestoch pod názvom No Kings proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Trump Putin

Ako sa Putin dostane do Budapešti? Nech sa doplazí cez Družbu, vtipkujú komentátori

18.10.2025 19:36

Maďarská vláda šéfovi Kremľa napriek zatykaču Medzinárodného trestného súdu sľubuje plnú ochranu.

dita krausova

Zomrela židovská princezná so zlatou hviezdou, ktorá prežila štyri Hitlerove peklá

18.10.2025 19:00

Edith Polachová (Dita Krausová) po deportácii do Auschwitzu uvažovala o samovražde. Nakoniec sa jej podarilo prežiť až štyri nacistické lágre.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 8068442x
Priemerná čítanosť článkov: 5478x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy