Založ si blog

V Mariupole už zahynulo 22-tisíc ľudí!

Ukrajinský prezident včera prostredníctvom telefónu hovoril s tureckým prezidentom, ich hlavnou témou rozhovoru bola blokáda ukrajinských prístavov.

Iba v Mariupolskom prístave na juhu Ukrajiny bolo od začiatku ruskej invázie zabitých najmenej 22.000 ľudí. Nejdem zisťovať koľko obetí si už táto vojna vyžiadala v celej Ukrajine, no azda to nepreženiem ak poviem, že min. 100 000. Takže, čo nestihol spraviť na Ukrajine Covid, to dokončí Putin! Čím dlhšie to potrvá, tým viac bude aj obetí, ale pre niekoho sú to iba čísla, veď to neboli členovia ich rodín ani ich príbuzní, tak čo by si oni s tým zaťažovali svoje hlavičky, veď Ukrajincov je 35 miliónov, takže ak ich padne aj 1 milión, tak z toho počtu to ani nebude príliš poznať. A čo sa svedomia týka, tak európski lídri predsa za to nemôžu, veď oni, ale aj USA a NATO iba plnili a plnia prosbu ukrajinského prezidenta, ktorí ich dennodenne vyzýval a aj naďalej vyzýva o dodávku čo najväčšieho počtu zbraní, aby sa jeho armáda mala čím brániť proti okupantovi.

Až po 95 dňoch bojov na Ukrajine sa lídri členských krajín EÚ konečne zobudili a na mimoriadnom summite v Bruseli sa dohodli na zavedení čiastočného ropného embarga voči Rusku. Avšak embargo sa vzťahuje len na ruskú ropu dovezenú po mori. (Dohoda sa vzťahuje na dve tretiny ropy dovážanej z Ruska). Cieľom embarga je čo najviac zvýšiť tlak na Rusko, aby ukončilo svoju vojnu na Ukrajine. Len neviem či sa mám teraz smiať alebo plakať nad ich rozhodnutím, keď embargo na ropu aj ropné produkty by malo platiť až od začiatku budúceho roka?!

Teda to si dali riadnu pauzu resp. šancu pre seba, aby mali čas z toho vycúvať, ak by sa im Putin vyhrážal, že aj oni si to odskáču ako Ukrajinci. Alebo si tu polročnú poistku schválili preto, že dúfajú, že tá vojna Rusov vyčerpá a unaví a do konca roka s ňou skončia?

Veru, my čo žijeme v krajinách EÚ (v ktorých aspoň zatiaľ vojna neprebieha), my si predsa nebudeme uťahovať opasky. My si chceme aj naďalej užívať náš bezstarostný život. Ako by sme k tomu prišli, aby sme si my zrazu nemohli natankovať pohonné hmoty do našich štvorkolesových miláčikov alebo na čom by sme varili, ak by naši premiéri a prezidenti rozhodli zatvoriť všetky potrubia cez ktoré do našich krajín prúdi ruský plyn? My predsa nie sme fašisti ako Ukrajinci! My lídrov EÚ iba v tichosti podporujeme v tom, aby dodali Ukrajine čo najväčší počet zbraní. K tomu je potrebné ešte pripočítať aj miliardy eur na vedenie vojny proti Rusom. Pardon, veď oni im tie zbrane dodávajú len preto, aby sa mohli brániť.

 

Fico ani nemusí koketovať s predčasnými voľbami, vláda ‚darebákov‘ sa sama odoberie do penzie

30.05.2022

Fico chce poslať „vládu darebákov“ do dôchodku a chystá sa ohlásiť petíciu za predčasné voľby. Teraz Smer, ale prakticky aj celá opozícia, opäť koketuje s predčasnými parlamentnými voľbami, hoci tie „normálne“ by boli o rok a pol. „Máme povinnosť prejsť od tlačových konferencií a protestov k pokusu poslať súčasnú vládu darebákov do dôchodku. [...]

Pán Sulík, bez 35 % ruského plynu sa Slovensko nezaobíde!

27.05.2022

Sulík tvrdí, že sme znížili závislosť na Rusku. SPP uzavrel nové zmluvy, plynu bude dosť do konca roka 2023. Nové nákupy z Nórska pokryjú 32 percent spotreby Slovenska, ďalšie dodávky skvapalneného plynu prepravovaného na lodiach „dodá ďalších 33 percent spotreby krajiny. Dokopy má Slovensko do konca roka 2023 pokryté až 65 percent spotreby plynu.“ Na tlačovej besede [...]

Pán Heger, ak Ukrajina padne, na rade je Poľsko a nie Slovensko!

26.05.2022

Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade! Premiér Eduard Heger takto varoval svetové ekonomické fórum vo švajčiarskom Davose. Nečudujem sa premiérovým slovám, že vojnu s Ruskom musí Ukrajina vyhrať, veď v hre je to, že ak Rusko napadne aj Slovensko, tak prvý kto sa bude zodpovedať za dodávku zbraní Ukrajine bude práve premiér Heger – pochopiteľne aj [...]

poslanci

Poslancom sa začali prázdniny, dva body odsunuli na september

30.06.2022 12:17

Ďalšia riadna schôdza je naplánovaná na 13. septembra.

Respirátor

Konzílium pripravilo rady, ako zvládnuť leto bezpečne vzhľadom na covid

30.06.2022 12:05

Konzílium odborníkov pripravilo desať odporúčaní, ako bezpečne zvládnuť leto.

Samuel Vlčan

Vlčan zostáva ministrom pôdohospodárstva

30.06.2022 11:29

Mimoriadnu schôdzu o Vlčanovi iniciovala opozičná strana Smer spolu s ďalšími nezaradenými poslancami.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Život na jednom vysvedčení nestojí, je to možnosť poučiť sa z chýb

30.06.2022 11:15

Podľa prezidentky snaha štátu o vytvorenie podmienok pre učiteľov, aby dokázali vytvárať pre deti čo najlepšie podmienky na vzdelanie, zjavne nie je stále dostatočnou prioritou.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,398
Celková čítanosť: 6926105x
Priemerná čítanosť článkov: 4954x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy