Založ si blog

Zabil som 7 ročného chlapca! (Fikcia)

Zlomená ruka mi takmer na 2 mesiace prerušila moju záľubu v bežeckom lyžovaní, no našťastie v rekreačnom stredisku na Jahodnej pri Košiciach je umelého snehu dostatok ešte aj teraz a dúfam, že sa tam ešte udrží aspoň do polovice marca.

Včera popoludní som už lyžovanie nechcel naďalej odkladať lebo napriek tomu, že v okolí Košíc už snehu nikde nemáme, tak na Jahodnej na „umelom snehu“ sa ešte lyžovať dá. Ruka ma ešte trošku pobelieva, ale povedal som si idem to vyskúšať.

Takže už som dolyžoval a teraz najmenej dva týždne si môžem akurát pískať. 🙁 (Paradoxom v tomto prípade bolo, že ruku som si nezlomil pri lyžovaní, ale ešte na chodníku vedúcemu k zjazdovke. Chodník nebol posypaný a až príliš zľadovatený, podcenil som to, že topánky na lyžovanie, predsa len nie sú vhodné na chodenie).

Lyžovať sa mi obstojne darilo, ale prišla chvíľa na ktorú do konca života nezabudnem a nikdy si neodpustím to, že som spôsobil smrť malého iba 7 ročného chlapca.

Na začiatku lyžovania 26.2.2022

Viem, že na bežkách na svahu, ktorý je určený pre zjazdových lyžiarov by som sa lyžovať nemal, ale uznajte, čo má robiť lyžiar, ktorý holduje bežeckému lyžovaniu?

Bolo tam celkom rušno, v prevádzke boli všetky 4 vleky.

Cestovať za snehom do Tatier si vyžaduje viac času a nezanedbateľnou je aj situácia s omikronom. Podľa mňa trepať sa v preplnenom vlaku nie je najrozumnejším riešením, najmä keď si človek uvedomuje, že nie všetci cestujúci dodržujú nariadenia epidemiológov a nosenie respirátora v dopravných prostriedkoch jednoducho ignorujú.

Mne ten smailík šťastie nepriniesol 🙁

Zhruba po hodine môjho lyžovania, keď som si to „švihal“ dolu svahom zrazu som stŕpol, zozadu som pocítil náraz na jednu z mojich palíc, hodilo ma to na zem a v momente, keď som sa otočil som pochopil, čo ten náraz spôsobilo, malý chlapec, ktorý sa pretekal so svojim kamarátom si ma nevšimol a skončil napichnutý hruďou na hrote mojej palice…

Žiaľ tak dopadlo moje lyžovanie. 🙁

Okamžite som volal záchranku, priletel aj vrtuľník, ktorý chlapca odviezol do nemocnice, žiaľ po polhodine sme sa dozvedeli, že napriek všetkým snahám záchranárov, chlapcovo zranenie bolo také vážne, že na jeho následky zomrel ešte počas prevozu.

P.S.

Vážení čitatelia, možno si položíte otázku, čo týmto mojim blogom sledujem resp. čo som nim chcel povedať?! Vyprovokovali ma k tomu články, ktoré nám novinári dennodenne predkladajú v médiách o celkovej situácii na Ukrajine.

Pri čítaní tých článkov si čitateľ v mnohých prípadoch nemôže byť istý, čo je fikcia a čo je skutočnosť. V niektorých prípadoch je to až očividné, že novinári tými svojimi článkami nám čitateľom robia propagandu ukrajinskej armáde. Zase na strane druhej vyvolávajú v ľuďoch nenávisť k ruskému prezidentovi a jeho armáde, že rad za radom zabíja nie len ukrajinských vojakov, ale aj civilné obyvateľstvo a hlavne ženy s malými deťmi. 🙁

Pochopiteľne, že čo sa týka spomenutej druhej strany, tak to sa poprieť nedá lebo vojnu začal Putin.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

Poľsko SR hranica kontroly dočasné zavedenie Barwinek

TVN24: Poľské kontroly hraníc so Slovenskom spôsobili zmätok, vozidlo vrazilo do bariéry

04.10.2023 19:19, aktualizované: 21:02

Zmätok na niektorých hraničných priechodoch spôsobili podľa poľských médií kontroly, ktoré zaviedlo Poľsko na hranici so Slovenskom.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7549636x
Priemerná čítanosť článkov: 5125x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy