Založ si blog

V Krásnej dávajú fúkať z oboch strán!

Komu pomôže človek, ktorý takýto oznam zverejní na soc. sieti? Takmer denne vidím na facebooku upozornenia pre vodičov, aby si dávali pozor na policajné hliadky. Príklad z dneška Dopravný servis KE,KS Lenka G. Lemešany meračka – a k tomu pripojená fotografia.

Zdroj fb

Vybral som sem ešte zopár takýchto varovaní: Jantárová merajú.

Zdroj fb

Ďalší chytrák zavesil takéto upozornenie: Čečejovce —> KE Čierny golf 17.30 Dopravný servis KE,KS Ľubošš-ko Palisko – Pod jeho varovanie som napísal: Si nahnevaný, že Ti dali pokutu?

Do tretice ešte jeden Sečovce Biely golf combi úraduje  Dopravný servis KE,KS Erik N. – Tomu som takisto napísal takúto poznámku: Hnevá Ťa, že si platil pokutu, že? Inak by si toto varovanie sem nezavesil.

Zdroj fb Táto fotografia nepatrí k uvedenému oznamu resp. varovaniu, je to skôr, ako ilustrácia.

Pred pár dňami zase nejaký chytrák upozorňoval vodičov, že v Krásnej dávajú fúkať z oboch strán – bolo to napísané v bledomodrom rámčeku, len si už nepamätám, či to bolo naozaj napísané, že v Krásnej? Možno tam bolo napísané, že v Barci – to však teraz nie je podstatné – no pre istotu som sa to pokúšal vyhľadať, ale asi to ten dotyčný človek už vymazal. Ale ani by som sa mu príliš nečudoval, ak to naozaj vymazal lebo k tomu jeho varovaniu bolo napísaných niekoľko kritických pripomienok od čitateľov a jedným z nich som bol aj ja. Napísal som mu tam, že policajti robia dobre, že dávajú fúkať vodičom a dokonca by to mali robiť hoc aj 24 hodín denne, tým pádom by sa predišlo mnohým smrteľným nehodám, ktoré sa na cestách stávajú a mnohé z nich majú na svedomí práve opití vodiči. K tomu som ešte napísal dodatok, že takí ľudia, ktorí na soc. sieť dávajú takéto varovania, aby sa mali na pozore pred policajtmi, aby namiesto toho dávali videa alebo fotografie z dopravných nehôd pri ktorých zbytočne zahynuli ľudia a to len preto, že vodiči týchto dopr. nehôd boli opití. Toto by bolo oveľa lepšie, ak by takto robili.

Dovolím si tvrdiť, že vodičom by skôr prospeli informácie, ako napr. tieto: Slanec poľadovica. Opatrne Dopravný servis KE,KS Dominik Lukáč · 31. decembra 2021 o 3:52

Alebo napr. toto: Smer od Košíc na Bidovce havária sanitky… policajti pozor

 

 

Päťdesiat ľudí na kultúrne podujatia je nezmysel!

Chápem ľudí, ktorí sa venujú kultúre, že aj oni potrebujú z niečoho žiť a že tie obmedzenia divákov ich položia na lopatky, no ak to porovnám s gastro rezortom, tak čo majú hovoriť podnikatelia v tejto oblasti? Mnohí už skrachovali a ďalších to čaká. A to ešte nenastal cirkus s omikronom, ak sa začnú plniť nemocnice pacientmi napadnutými zmutovaným covidom vo forme omikronu, tak si ani nechcem predstaviť tie opatrenia s ktorými matovičovci vyrukujú. No nepochybujem o tom, že budú oveľa prísnejšie, ako tie, ktoré platili doposiaľ.

Štát má aspoň tú výhodu, že pracovníkov v kultúrnej oblasti je podstatne menej, ako tých, ktorí pracujú v reštauráciách, hoteloch a pod. takže pre pracovníkov kultúry štát dokáže naškriabať nejaké dotácie, aby prežili, ale ak vláda sprísni opatrenia voči omikronu, tak silne pochybujem, že pracovníci v gastro rezorte sa s tým zmieria, skôr to vidím tak, že kvôli tomu budú masové protesty.

„Ministerka kultúry stratila akýkoľvek mandát na to, aby zastupovala kultúru. Každá hodina, v ktorej ostáva v pozícii, je škodlivá pre kultúru, pre vládu aj pre celé Slovensko.“ Tieto ostré slová adresoval Natálii Milanovej publicista Juraj Čurný v reakcii na najnovšie opatrenie vlády, ktorým sa má od pondelka 10. januára umožniť organizovanie kultúrnych podujatí pre 50 osôb, očkovaných alebo tých, ktorí ochorenie covid-19 prekonali.

Takéto opatrenie podľa neho nikomu nepomôže, len dokazuje neznalosť podmienok, v akých funguje kultúra. „Nemá žiadny zmysel obsadiť 50 miest napr. v 500 či 900-miestnej sále, je to len alibistické opatrenie pre opatrenie, ktoré iba zvyšuje frustráciu,“ vyhlasuje Čurný. Zdroj kultura.pravda.sk

K vyjadreniam pána Čurného si dovolím povedať len toľko, ministrom resp. ministerkou kultúry môže byť hoc aj najvýbojnejší občan na Slovensku, ale jeho výbojnosť môže dosiahnuť len toľko, koľko financií uvoľní vláda na podporu kultúrnych podujatí. (Takže vyskakovať sa dá, ale obmedzenia sa dotknú každého z nás).

Miliardári nechcú skončiť ako dinosaury, svoj majetok chcú užívať večne

25.09.2022

Podobne ako egyptskí faraóni aj terajší miliardári sa snažia žiť „večne“ a značnú čiastku svojich miliárd investujú do moderných atómových krytov, hlavne teraz, keď Vladimír Putin vyhlásil, že jeho jadrový arzenál je schopný vyhladiť Londýn aj ostatné metropoly západného sveta. Na možnú apokalypsu sa miliardári pripravili atómovými krytmi v ktorých sú [...]

Čo sa nepodarilo Hitlerovi, to dokončí Putin!

24.09.2022

Hitler chcel vládnuť celému svetu. Jemu sa to nepodarilo a teraz v 21. storočí ide v jeho šľapajach Putin. Škoda, že v Rusku nie je viac takých ľudí ako je napr. Alla Pugačovová, ktorá Putinovu agresiu proti Ukrajine verejne odsúdila, dokonca to spravila tak šikovne, že zakázané slovo „vojna“ vôbec nevyslovila. Rozdiel medzi Hitlerom a Putinom je iba ten, že Hitler [...]

Pán Sulík máte pravdu, medzi Vami a Matovičom nejde o osobné spory 😂

14.08.2022

Ak sú pravdivé Matovičove argumenty, že SaS do posledného hlasovania o vete prezidentky ani raz veto nepoužila – logicky – nemohlo prísť k akémukoľvek porušeniu pravidiel a SaS celý postup aj obsah balíčka odtolerovala. „Richard navyše na koaličnej rade povedal, že ak si schválime balíček s niekým z opozície, nebudú to považovať za porušenie koaličnej [...]

Romana Tabák

Tabák prezradila svoju verziu bitky s Cigánikovou

25.09.2022 19:01

Romana Tabák (Sme rodina) reagovala na status Jany Bittó Cigánikovej (SaS), v ktorom rozobrala ich vzájomný piatkový konflikt.

vučič lavrov

Srbský minister obhajuje dohodu s Ruskom, europoslanci to považujú za škandál

25.09.2022 18:40

Srbsko podpísalo s Ruskom dohodu o vzájomných „konzultáciách" o otázkach zahraničnej politiky.

Veronika Remišová

Remišová: Odvolávanie Matoviča bude teáter. A ak sa budú poslanci biť, utopíme sa v mori nenávisti

25.09.2022 16:59

Ministerka Remišová tvrdí, že jej strana s "pohrobkami fašistov“ nespolupracuje.

požiar paríž tržnica Rugis

Tržnicu v Paríži zachvátil požiar. Je považovaná za najväčšiu svojho druhu na svete

25.09.2022 16:10

Veľkoobchodná tržnica Rungis zásobuje hlavné mesto Francúzska a blízke regióny čerstvými potravinami.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,438
Celková čítanosť: 7149143x
Priemerná čítanosť článkov: 4972x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy