Založ si blog

Humor musí byť, aj keď na chleba nebude

Sú medzi nami ľudia, ktorí aj z vážnych veci dokážu vyrobiť vtipné situácie, ktorými zosmiešňujú postoje jednotlivcov, ale aj skupín ľudí, ktorí sa svojou prehnanou opatrnosťou už nedokážu pozrieť na nejaký problém, či neduh aj iným pohľadom. No podľa mňa takýto stav len napomáha tomu, že tých ľudí iba viac ubíja a narúša ich psychiku. A pravé preto sa mi páči, že sú aj takí ľudia, ktorí si aj z pandémie dokážu robiť žarty v podobe vtipov alebo kreslených obrázkov, či rôznych fotografií a ich fotomontáže.

Zhodou okolnosti práve včera niekto zavesil na fejzbuk tento obrázok resp. fotografiu:

Zdroj FB

tá ma veľmi pobavila a verím, že aj vás milí čitatelia.

Myslím si, že tá veta, ktorú som uviedol v titulku, dáva zmysel. Ten náš život nemôžeme brať stále len vážne, a ten humor k nemu proste patrí. Ak by som žil iba s myšlienkami na covid a jeho nebezpečné šírenie, tak by ma to len ešte viac ubíjalo… a preto na to nemyslím a dokážem sa tešiť aj z maličkosti. Hoci musím povedať, že to, čo ma včera potešilo, tak pre mňa to maličkosť nebola… tá vec je na tejto fotografii:

Dubák bol celý čistý a vážil rovných 30 dekagramov.

Keď, kvôli ničomu inému, tak už len kvôli fešákovi, ktorého držím v ruke na fotografii – sa mi včera ráno oplatilo vstať skôr. A to o to viac, že človeka poteší, ak na odchode z lesa – a k tomu, keď ste veľmi sklamaný, že ste takmer nič nenazbierali – a necelých 50 metrov od okraja lesa vám z očných jamiek idú oči vyskočiť z toho ako sa na vás už z diaľky usmieva takýto fešák … čiže tak, ako ten môj včerajší.

Neodpustím si maličkú poznámku k pandémii – vkladám sem obrázok s textom, ktorý som našiel len pred malou chvíľou na FB:

Zdroj FB

Avšak hodí sa sem aj toto:

Zdroj FB

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

Poľsko SR hranica kontroly dočasné zavedenie Barwinek

TVN24: Poľské kontroly hraníc so Slovenskom spôsobili zmätok, vozidlo vrazilo do bariéry

04.10.2023 19:19, aktualizované: 21:02

Zmätok na niektorých hraničných priechodoch spôsobili podľa poľských médií kontroly, ktoré zaviedlo Poľsko na hranici so Slovenskom.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7549727x
Priemerná čítanosť článkov: 5125x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy