Založ si blog

Počas rozbiehajúcej sa tretej vlny Richard Sulík plesal s Cigánikovou v Manchestri

Jasný dôkaz o tom ako sa správajú niektorí slovenskí politici. Nám bežným občanom hovoria, žeby sme v týchto dňoch nemali nikam cestovať a oni si užívajú nielen doma, ale ešte aj v zahraničí.

GAŠPAREC 29.06.2021

Anglicko prešlo na krok 4 – Avšak, stále je možné nakaziť sa a šíriť COVID-19, aj keď ste úplne očkovaní.

Po zrušení obmedzení spojených s COVID-19 každý z nás môže zohrávať svoju úlohu pri používaní zdravého rozumu a zvažovaní rizík. „Žiadna situácia nie je bez rizika, preto musíme všetci porozumieť faktorom a situáciám, ktoré zvyšujú riziko prenosu COVID-19, a opatreniam, ktoré môžeme všetci podniknúť na zníženie prenosu infekcie COVID-19, a to na seba, ako aj na ostatných.“

Čo sa zmenilo

Väčšina zákonných obmedzení na kontrolu šírenia ochorenia COVID-19 bola zrušená v kroku 4. To znamená, že:

Nemusíte dodržiavať vzdialenosť 2 metre od ľudí, s ktorými nežijete. Počet osôb, s ktorými sa môžete stretnúť, nie je nijako obmedzený. Avšak mali by ste obmedziť blízky kontakt s ľuďmi, s ktorými obvykle nežijete a zvyšovať blízky kontakt postupne. Zahŕňa to obmedzenia počtu, blízkosti a dĺžky spoločenského kontaktu. Pokiaľ je to možné, mali by ste sa stretnúť vonku a vetrať domácnosti a iné uzavreté priestory.

Vláda už nenariaďuje, aby ľudia pracovali z domu, pokiaľ je to možné. Vláda však očakáva a odporúča postupný návrat počas leta.

Zákonné požiadavky na nosenie rúška alebo masky na tvár boli zrušené. Vláda však očakáva a odporúča, aby ľudia nosili rúška na preplnených miestach, ako napr. vo verejnej hromadnej doprave.

Počet osôb, ktoré sa môžu zúčastňovať svadieb, obradov na uzatvorenie registrovaných partnerstiev, pohrebov a iných životných udalostí (vrátane recepcií a osláv), už nie je obmedzený. Pri životných udalostiach sa už nevyžaduje obsluha pri stole a neuplatňujú sa obmedzenia na spev alebo tanec.

Na účasť na spoločných bohoslužbách už neplatia obmedzenia týkajúce sa veľkosti skupín.

Čo by ste mali urobiť

COVID-19 nezmizol, preto je dôležité pamätať na kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste ostali v bezpečí vy, aj ostatné osoby. Vzhľadom na to, že počet prípadov je vysoký, musíme všetci naďalej konať opatrne a byť obozretní..

Preto je dôležité:

obmedziť počet, blízkosť a dĺžku spoločenských stretnutí

Navyše vláda očakáva a odporúča, aby ľudia nosili rúška na preplnených miestach, ako napr. vo verejnej hromadnej doprave.

Viac o pláne vlády na zaistenie bezpečnosti ľudí v 4. kroku si môžete prečítať v publikácii Prechod na 4. krok plánu.

Ako chrániť seba a okolie

V Anglicku sa stále vyskytujú prípady ochorenia COVID-19 a existuje riziko, že by ste sa mohli vírusom nakaziť alebo ho preniesť, aj keď budete úplne zaočkovaní. To znamená, že je dôležité, aby ste vo všetkých situáciách chápali a zvážili riziká nakazenia sa alebo šírenia COVID-19.

Aj keď žiadna situácia nie je bez rizika, existujú jednoduché a účinné opatrenia, ktoré môžeme podniknúť na ochranu seba a ostatných vo svojom okolí. – Zdroj covid-19

Vyjadrenie pána Sulíka pre média o jeho účasti na plese v Anglicku Ja som tu už tretíkrát, starý harcovník, poznám už aj niektorých ľudí, si to pamätám,“ – zdroj cesi-a-slovaci-plesali-v-manchestri k tomu už hádam ani nie je potrebné ešte niečo dodávať.

Podobnú informáciu uviedli aj v tomto zdroji sulikovi-a-ciganikovej-vycitaju-let v ňom Slováci vyčítajú Sulíkovi a Cigánikovej ich let do Manchestru počas rozbiehajúcej sa tretej vlny „Nasadli do lietadla a odleteli do Manchestru na ples. To však lídrovi SaS Richardovi Sulíkovi a šéfke zdravotníckeho výboru Jane Bittó Cigánikovej počas rozbiehajúcej sa tretej vlny pandémie ľudia vyčítajú vo veľkom.“

Slováci im to v komentároch poriadne zrátali. Ide totiž obdobie, kedy sa rozbieha ďalšia vlna pandémie koronavírusu, okresy podľa Covid semaforu černajú a tentokrát aj s tzv. delta variantom, nebezpečnejším a s vyššou nákazlivosťou, ako tvrdia odborníci.

„Cestujete vládnym špeciálom?“ rypol si jeden z komentujúcich. „Na fotke máte lietadlo aj s logom. Tam máte aj odpoveď,“ zareagovala. „Prečo nemáte rúška? Ste nezodpovedná,“ pridal sa iný diskutujúci pod snímkou, kde si Cigániková užíva zábavu pri príležitosti jej 38. narodenín. V Británii ju preto čakalo aj prekvapenie v podobe narodeninovej torty. Cigániková si tak z výčitiek Slovákov hlavu zrejme nerobí.

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

ÚŠP, Úrad špeciálnej prokuratúry

Spôsob kritiky bývalých prokurátorov ÚŠP je nevhodný, tvrdia krajskí prokurátori

23.04.2024 17:01

Upozornili, že kritika formou subjektívnych názorov so zjavnými prvkami antipatie je absolútne nevhodná.

Ján Herák

Bývalého poslanca Heráka obžalovali zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania

23.04.2024 16:58

Ján Herák viackrát vo svojich vyjadreniach zdôraznil, že je nevinný.

zosuv svahu, klokočina, nitra

Na nitrianskom sídlisku Klokočina došlo k zosuvu svahu

23.04.2024 16:30

Podľa predbežných informácií bol zosuv spôsobený haváriou na vodovodnej prípojke alebo vodovodnom potrubí.

pellegrini

Pellegrini absolvoval fotenie na oficiálny portrét. Novinkou bude pozadie s vlajkou

23.04.2024 15:58

Zvolený prezident Peter Pellegrini chcel, aby z fotografie vyžarovala aj národná hrdosť. Vyzdvihol preto novinku.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7668770x
Priemerná čítanosť článkov: 5206x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy