Založ si blog

Neuveriteľné ako nás médiá vodia za nos vďaka ich škrabačom!

Iba ja si neviem vysvetliť čo chcel autor článku povedať nasledovným titulkom? Čo sa deje?! Počet hospitalizovaných výrazne narástol, koľko pribudlo úmrtí?

Autor článku informoval čitateľov, že v SR bolo v pondelok vykonaných 7995 PCR testov, z nich ochorenie COVID-19 preukázalo 350.

Spomenul aj počet obetí, že za posledných 24 hodín sa ich počet zvýšil o 26, celkovo tak koronavírusu podľahlo už 12 077 osôb a v nemocniciach pribudlo 55 pacientov, takže hospitalizovaných ostáva 1088 ľudí. Uviedol aj počet podaných prvých dávok vakcín, v pondelok ich bolo 18 351. Druhú dávku dostalo 6 525 osôb.

„Do štatistík pribudlo aj 363 pozitívne testovaných antigénovými testami. Z vykonaných 97 562 antigénových testov za pondelok je to 0,37 %. Z ukončených PCR vyšetrení je pozitivita na hodnote 4,38 %.“

V závere článku uviedol aj celkový počet zaočkovaných prvou dávkou vakcíny je ich 1 262 108 a druhou dávkou 596 942. Nezabudol aj na hospitalizovaných pacientov, tých je 1 088 a z nich potvrdené ochorenie má 951 ľudí. Zdroj: pocet-vyrazne-narastol

Gašparec 10.05.2021

V debate pod článkom som zareagoval na titulok článku: „Čo sa deje?! Počet hospitalizovaných výrazne narástol, koľko pribudlo úmrtí?“ – prečítal som si celý článok, ale nenašiel som ani náznak niečoho, čoby nasvedčovalo, že sa niečo deje v negatívnom zmysle. Podľa titulku som očakával, že napriek propagovaným informáciám o nastávajúcom zlepšení stavu ohľadne pandémie s Covidom 19 – tá situácia nakoniec nie je taká ružová ako nám to média propagovali. (Alebo som si ten titulok špatne vysvetlil?).

Jeden z čitateľov na môj príspevok zareagoval: „To je smutne, ze si nic negativne nenasiel. Negativne je to, ze ked sa uvolnia opatrenia (minuly a tento tyzden), zhruba po 7-10 dnoch (+/-inkubacna lehota) zacina rast pocet pacientov a samozrejme adekvatne aj pacientov v nemocniciach. Po zhruba dalsich 10 dnoch zacne rast aj pocet umrti adekvatne k poctu pripadov. To nie je len na Slovensku, toto plati pre vsetky staty. A ked zacne pribudat pacientov a umrti, bude nutne prijimat dalsie opatrenia. Samozrejme jedno cislo (za dnes) este neznamena automaticky dalsiu vlnu, to uvidime po dalsich 3-4 dnoch, ale ak to bude opat rast, tak dalsia vlna je tu a toto teda negativne je a potom si to uz vsimnes aj ty.“- Pochopiteľne som na jeho príspevok zareagoval, aby si o mne nemyslel, že ho mám na háku. Napísal som mu toto: To isté by som napísal aj ja, ale neverím, že si nepochopil moju otázku na autora článku.
Vidím to tak, že mnohé krajiny začínajú s uvoľňovaním opatrení voči covidu 19 a stačí, aby zopár idiotov navštívilo Indiu alebo Brazíliu a budeme tu mať tretiu vlnu, lenže tá nebude slabšia ako predpokladajú odborníci, podľa mňa bude ešte horšia ako tá terajšia druhá vlna.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

Izrael, koronavírus, Pfizer/BioNTech

ONLINE: Európa si za vakcíny priplatí, Pfizeru pomohla zlá povesť AstraZenecy

02.08.2021 05:45

Farmaceutické spoločnosti Pfizer a Moderna si v nových zmluvách s Európskou úniou presadili vyššie ceny za vakcíny.

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010584x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy