Založ si blog

Matovičove posolstvo: Milujte sa a množte

Nebol by to Matovič, aby sa nezviditeľnil riešením problémov svojim klasickým spôsobom, čiže statusom na fb. Teraz chce rozdať miliardy rodinám, háčik je iba v tom, že ich musí nájsť v prázdnej špajze.

Vo svojom statuse sa pochválil, že pripravuje finančný plán, aby podporil zakladanie rodín a rodenie detí na Slovensku. Od mladých ľudí chce, aby sa zatiaľ milovali a množili. „Rodiny si mimoriadnu pomoc zaslúžia. Bez ohľadu na to, či sa to páči snobovi, ktorý si s pôžitkom rád vychutnáva kaviár. Bez ohľadu na to, či sa to páči zlodejovi, čo nikdy neplatil dane, ale býva v miliónovej vile. Bez ohľadu na to, či sa to páči podvodníkovi, ktorého bohatstvo pochádza len z toho, že iným neplatil faktúry. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslí ten, pre ktorého cudzia rodina a deti nemajú žiadnu hodnotu.“ – uviedol Igor Matovič v sobotu v svojom statuse. – Musím uznať, krásne slova, až to tlačí slzí do očí z dojatia jeho poézie. Len škoda, že tak ako píše, že tak aj nekoná.

Karikatúra: Gašparec 03.05.2021

Pán minister, vyhlásiť verejne, že výrazná pomoc rodinám by stála štát stámilióny až miliardy eur a jednou z ciest ako sa to dá uskutočniť je zvýšenie daní, (napríklad dane z pridanej hodnoty), tak také niečo dokáže spraviť hocijaký hlupák a na toto naozaj ministra nepotrebujeme. Vybrali ste si pritom ako príklad pracujúcu matku s dvomi deťmi, ktorá by po daňovo-odvodovej reforme namiesto čistého príjmu 606 eur získala 1 021 eur.

Zdroj: fb

Páči sa mi, že ako minister financií sa pozeráte nie len na prítomnosť ľudí na Slovensku, ale rovnako sa pozeráte aj do budúcnosti – aby aj tí po nás mali z čoho žiť. … avšak tým, že od revolúcie nám výrazne klesla pôrodnosť, tak tá pôrodnosť určite nebude stúpať ak zvýšite DPH na 25 %. Vo svojom statuse ste napísali, že taký krok následne môže vyhnať zo Slovenska ešte viac ľudí.

Pán Matovič, zvyšovaním daní si len vykopete svoj vlastný hrob! Čo tak podporiť mladé rodiny peniazmi z fondu EÚ? Mám na mysli tých 7 miliárd eur, ktoré únia pridelila Slovensku na rozvoj infraštruktúry. Veď aj tak sa na výstavbu diaľnic a ďalších dôležitých veci pre krajinu nebude môcť minúť toľko peňazí, ak Slovensko nebude mať dostatok ľudí! (Dôchodcov pribúda a bude ich stále viac, avšak s určitosťou môžem povedať, že občania istého etnika, hoc ich bude v našej krajine aj 2 milióny, tak oni to nebudú, kto postaví Slovensko na nohy.

Ešte niečo k očkovaniu, aspoň obrázkom z facebooku:

Zdroj: fb

PS

Poradím Vám, čo by ste mali spraviť. Chce to iba maličkosť, urýchlene by ste mali oplodniť minimálne 10 krások, tak ako to robí aj Váš koaličný kolega Boris Kollár a tých 10 novorodencov – prípadne viac, ak sa niektorým z nich narodia dvojčatá – bude veľkým príkladom ako sa majú milovať a množiť tí, ktorí Vás volili a ktorí Vám ešte stále fandia.

 

Že Fico rozleptal OĽaNO a Za ľudí – hahaha

15.05.2021

Nevídané, Kollár sa spojil s Pellegrinim. Trenie koalície o kolúznej väzba a peniazoch pre deti rozhádalo predsedov koaličnch strán a nedávne prímerie sa pravdepodobne skončí fiaskom. Normálny človek si musí položiť otázku funguje ešte koalícia, alebo sa strany chystajú na predčasné voľby? Hádam najviac sa narušili základy koalície odvolávaním ministerky [...]

Tieto informácie politici nemajú radi – hlavne koaliční

14.05.2021

Zaočkovaní a neotestovaní cestujúci môžu šíriť ďalej nákazu a zhoršiť pandemickú situáciu. Pred pár dňami rozvírila hladinu motivácia cestovnej kancelárie BUBO ohľadne zvýhodnenia ľudí, ktorí sú zaočkovaní. „Sľubujú 15% zľavu na ich zájazdy. Veľa ľudí sa pod statusom na sociálnej sieti vyjadrovalo hanlivo. Emócie lomcovali jednou i druhou stranou.“ [...]

Poďme pohovoriť o nákupe stíhačiek a vrtuľníkov v USA

13.05.2021

Slovenské vojenské letectvo sa tlačí Američanom do r… a spája sa s americkými zbrojárskymi firmami. Snáď niet Slováka, ktorý by nezbadal, že sa to vzťahuje k prezbrojeniu stíhačiek aj helikoptér, a z našich daní nás táto modernizácia stála niekoľko stoviek miliónov eur. Ani sa nečudujem ľuďom, ktorí boli podrobne oboznámení s procesom nákupov a denníku [...]

minister financií Eduard Heger

Sme bližšie k životu pred pandémiou, no nad vírusom sme ešte nevyhrali, uviedol v príhovore premiér

15.05.2021 20:41

Niekoľkomesačné obmedzenie sociálnych kontaktov, nosenie rúšok, zvýšená hygiena a masívne očkovanie prinášajú vytúžené výsledky, poznamenal premiér.

vrtuľník / pomoc /

Vodič spadol s autom do rokliny, pomáhať mu musel vrtuľník

15.05.2021 18:54

Po šmyku padal vodič s vozidlom približne 300 metrov do strmej rokliny neďaleko Vyšnej Boce.

Iveta Lazorová

Lazorová: Populizmus zdravotníctvu nepomôže. Zmeny sa prejavia o 10 rokov

15.05.2021 18:00

Bez zásadnej personálnej reformy hrozí podľa šéfky komory sestier Ivety Lazorovej kolaps celého systému zdravotníctva.

nemecko protest izrael

Iránsky minister zrušil návštevu Rakúska, kritizoval vyvesenie vlajky Izraela

15.05.2021 17:34

Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničia vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,191
Celková čítanosť: 5763967x
Priemerná čítanosť článkov: 4840x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy