Založ si blog

Varovanie! Pozor na podvodníka.

Pomaly niet dňa v ktorom by nás média neinformovali o tom ako podvodníci pripravili niektorých ľudí, hlavne seniorov o ich celoživotné úspory.

Myslím si, že aj emailová správa, ktorú som dostal v utorok je niečo podobné, veď posúďte sami:

„Ahoj drahý,

Ďakujem za milú odpoveď, skutočne by som s vami chcel mať dobré vzťahy a mám špeciálne dôvody, prečo som sa rozhodol vás kontaktovať. Rozhodol som sa kontaktovať vás kvôli naliehavosti mojej súčasnej situácie.

Som Karyn Hinder, armádny generálny chirurg. z Austrálie. Určite si tým chcete všimnúť, že momentálne som v Líbyi, kde naše jednotky pokračujú v udržiavaní mieru v tejto oblasti. Na základe situácie v teréne v tábore vojenskej zóny nesmieme používať mobilný telefón, využívame iba rádiové správy a e-mailovú komunikáciu, rozhodol som sa komunikovať iba prostredníctvom e-mailov.

Drahý, počúvam a čítam túto správu veľmi dobre, počas jednej z našich záchranných misií sme narazili na trezor, ktorý obsahoval obrovské množstvo peňazí, ktoré patrili militantným prívržencom zvrhnutej vlády Líbye, čo podľa mňa boli peniaze určené na nákup zbraní a streliva pre teroristické útoky. Keď sme objavili fond, v súčasnosti sa všetky strany dôstojníkov armády dohodli, že peniaze budú rozdelené medzi nás.

Z celkového fondu bol môj vlastný podiel. 4 560 000 dolárov, môj vlastný podiel bol vložený do banky vojenskými úradníkmi a vojenskí úradníci uzavreli s ORA BANKOU solídne dohody a banka sľúbila, že prevedie fond do ktoréhokoľvek z mojich vybraných cieľov, ako náhle predstavím oprávneného príjemcu kto bude. pomôžte mi previesť peniaze

Rozhodol som sa vás kontaktovať a pomôcť mi s prevodom peňazí na váš účet. a pomôžete mi investovať peniaze do vašej krajiny. Keďže som tu prežil dva bombové útoky, ktoré ma podnietili k hľadaniu spoľahlivej a dôveryhodnej osoby, ktorá by mi pomohla previesť fond.

Kvôli politike OSN v Líbyi existuje plán na presun niektorých vojakov z Líbye a ja budem medzi ľuďmi, ktorí sa budú sťahovať. Môj drahý, nemôžem vziať peniaze do Austrálie, pretože keďže ma poznajú ako vojenský personál, budú chcieť vedieť, ako k tomu prídem. Z tohto dôvodu som s ORA BANKOU uzavrel pevné dohody, ktoré mi pomohli s prevodom peňazí, a oni prijali a sľúbili, že prevedú peniaze na miesto môjho výberu.

Je to veľmi naliehavá otázka, pretože moje zadanie tu čoskoro skončí. Potrebujem odtiaľ rýchlo poslať tieto peniaze, preto som sa rozhodol kontaktovať vás a pomôcť mi s prevodom peňazí. Tu v tábore vojenskej zóny sú monitorované všetky naše aktivity, Tento prevod bude právne spracovaný ORA BANKOU. Chcem, aby ste boli mojim oprávneným príjemcom a pomohli mi získať peniaze.

Drahý môj, chcem vás požiadať, aby ste o tejto veci nerozprávali s kýmkoľvek iným, kým nebude prevedený fond. Rozhodol som sa, že vás budem kontaktovať po mojich modlitbách a verím, že ma nezradíš, neobrátite, nedôverujete mi, ani mi nepokazíte sen.

Je mojou zodpovednosťou nahradiť vám 20% z celkového množstva peňazí za vaše služby a zostatok bude môj investičný kapitál. Z tohto dôvodu som sa rozhodol kontaktovať vás. Hneď ako dostanete prevod. Odstúpim ako vojak a odletím za vami do vašej krajiny za účelom investície. Tiež sa môžem rozhodnúť oženiť sa z vašej krajiny.

Môžem vám dôverovať, že zvládnete tento prenos úprimne. Počkajte si na svoj
urgentná odpoveď naznačuje vaše schopnosti a ochotu nakladať s fondom.

S Pozdravom,
Gen Karyn.“

Aby ste boli v obraze tak v pondelok mi poslal túto správu: „Dobrý deň, chcem vedieť, či ste dostali môj e-mail, tak mi dajte vedieť.“

Už to meno mi bolo podozrivé, ale povedal som si, že na správu zareagujem touto odpoveďou: „Nedostal som email a ani neviem kto ste.“ – Takže vtáčik sa chytil a zareagoval na moje city rozprávočkou, ale moja odpoveď ho určite nepotešila lebo mi už neodpísal. Totiž napísal som mu toto: „Nejdem sa sem zbytočne rozpisovať – preto Vám napíšem iba toľko: Koľkým ľuďom okrem mňa ste poslali Vašu emailovú správu? Možno sa nájde nejaký hlupák, ktorý Vám spapá túto rozprávočku, ale ja to nebudem. Takže veľmi rýchlo zabudnite na to, že ste ma oslovili a už mi viac nepíšte. (Pre istotu sa ani nepodpíšem, aby ste nezneužili moje meno).“

Aby jeho správa bola ešte dôveryhodnejšia, tak k správe pripojil aj svoje tri fotografie.

No paradox je ten, že na fotografiách je dôstojníčka austrálskej armády. (Pochybujem o tom, žeby bol až taký hlúpy, že si nevšimol, že celú svoju správu napísal v mužskom rode, no meno Karyn, ak sa nemýlim je ženského rodu, takže?).

Tým, že sa už viac neozval, iba mi potvrdil, že je obyčajný podvodník, v opačnom prípade by sa bránil a určite by mi napísal, že sa mýlim a že on to myslí naozaj úprimne. (Najviac sa prezradil tým, že napísal, aby som o tejto veci nerozprával s kýmkoľvek iným, kým nebude prevedený fond).

PS 

Správa bola označená červeným krížikom s nasledujúcim textom: „Táto správa vyzerá nebezpečne.  Podobné správy boli použité na odcudzenie osobných informácií iných používateľov. Neklikajte na odkazy, nesťahujte prílohy ani v odpovedi neodosielajte osobné informácie.“

 

Jaroslav Naď špekuluje nad odchodom z politiky

07.08.2022

Oznámil to už Igorovi Matovičovi aj Edovi Hegerovi, že zvažuje čo ďalej. „Nikdy nebudem človek, ktorý by nebol lojálny, ale keď sa rozhodnem odísť z politiky, tak úplne. To sa môže stať zajtra, človek toho už má plné zuby. Reálne hovorím, úprimne, že zvažujem, čo ďalej,“ dodal v rozhovore. Zdroj spravy.pravda.sk Pán minister je to do oči bijúce, že veci sa [...]

Ešte niekto verí, že Matovičovi a Sulíkovi ide o zotrvanie v štvorkoalícii?

05.08.2022

Veď títo dvaja blázni už v posledných dňoch nerobia nič iné iba sa navzájom obviňujú, že jeden aj druhý iba klamú verejnosť. Matovič vyhadzuje Rišovi na oči už aj to, že sa spikol s mafiou a fašistami proti vláde a že toto nie je nič iné iba veľká zbabelosť. A pritom všetkom bol to práve Igor Matovič, ktorý prelomil veto prezidentky spolu s fašistami napriek [...]

Treba rátať s bochníkom chleba za dve eurá?

04.08.2022

Energie, doprava či náklady na sušenie pšenice sú enormné. Takže podľa odborníkov na jeseň by sme s takýmito cenami mali rátať. Zhruba pred štyrmi mesiacmi som sa stretol s kamarátom, ktorý je odo mňa starší o 7 rokov (pred 45 rokmi sme pracovali 3 roky na tej istej prevádzke, ja ako zvárač, on bol elektrikárom). Keď sme začali spomínať na staré časy povedal som mu, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,430
Celková čítanosť: 7066182x
Priemerná čítanosť článkov: 4941x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy