Založ si blog

Pán premiér, tvrdohlavosť sa Vám nemusí vyplatiť!

Už pri prvom hromadnom testovaní ste sa mohli presvedčiť, že nič sa nedá šiť horúcou ihlou, stále je nedostatok odborníkov. Nikto Vám nehádže polená pod nohy, len netreba byť tvrdohlavý a pripustiť, že aj Vy sa môžete mýliť. Odignorovali ste skupinu vedcov, ktorí upozorňovali a ešte stále upozorňujú, že pretestovanie antigénovými testami má svoje riziká. A niektoré sú priam fatálne.

Už testovanie v štyroch okresoch bolo urobené s vypätím síl. Takže je potrebné zamyslieť sa nad tým, či sa dokáže zvládnuť pretestovanie celého Slovenska, keď sa to týka 2 890 obcí? Mestá sú zúfalé! Chýba im personál aj ochranné prostriedky a testovanie prebehne len počas dvoch víkendových dní. Starostovia nemajú dostatočné informácie, a nie sú si istí, či to, čo majú urobiť dnes, bude platiť aj zajtra. „Presviedčajú ľudí, aby prišli pomôcť – nikoho nemožno nútiť, aby šiel a riskoval, že sa infikuje.“

Realita je však taká, že ľudia na testovanie pôjdu, ale väčšina z nich len preto, že nechcú riskovať stratu zamestnania.

Zdroj: fb
Naozaj je celoplošné testovanie dobrovoľné? (Ak ma pamäť neklame, tak v USS je za absenciu okamžitá výpoveď).

Treba vidieť aj to, že mnohí ľudia prestávajú dôverovať vláde! – Viac v tomto zdroji: pravda.sk

Nebolo by od veci, zamyslieť sa aj nad slovami pani prezidentky: tá diplomatickým spôsobom povedala: „Chlapci, posledná šanca pribrzdiť. Povedať, že tak veľký projekt v tejto chvíli nezvládneme, nie je hanba. Naopak, bude to úprimné – konečne, ľudské a pochopiteľné.“

Nasledujúcimi riadkami pána premiéra určite nepoteším, ale jediná vec, ktorú pán Matovič perfektne ovláda je tá, že vie veľmi rýchlo vytlačiť tabuľky a harmonogramy, ktorými vie všetkých vôkol seba kritizovať – a hlavne pred médiami. (Tlačovky, tie by dokázal robiť aj 5 krát denne, trebárs aj o polnoci, len aby všetci videli, ako on neustále pracuje a nedopraje si ani oddychu).

V našej krajine neexistuje disciplína, chýba jej skutočná autorita, ktorá by strhla občanov k akémukoľvek rozumnému kroku. Máme tu len skupinky čo bojujú o politické body pre svoju stranu a svoje ego.

PS

Pán premiér, robíte iba to, čo ste robili posledných 10 rokov v parlamente, len nejako ste pozabudli, že už nie ste v opozícii, nestačí len kydať na každého vôkol seba, ale je potrebné prebrať zodpovednosť aj za svoje chyby.

 

Ľudskosť medzi nami sa ešte nevytratila

11.11.2020

Staršej pani pri platení za svoj tovar v potravinách chcel pomôcť pán stojací za ňou, že jej prispeje nejakými drobnými, ona to odmietla, ale predavačke povedala, že si zavolá na odvoz taxík, avšak bolo evidentné, že na ten taxík jej peniaze nezostanú, ďalší pán, ktorý stal v rade za ňou sa ponúkol, že on ju odvezie domov kdekoľvek býva, že proste chce jej nezištne [...]

Poslanci OĽaNO sú „riťolezci“ premiéra Matoviča!

10.11.2020

Takto sa vyjadrila jeho sestra Zuzana a v mnohých veciach nesúhlasí s krokmi súčasnej vlády. Otvorene o tom písala na sociálnych sieťach. Poslancov za stranu jej brata nazýva „riťolezcami“, lebo mu iba prikyvujú a šíria jeho propagandu. Jej kritika sa týka hlavne „dobrovoľného“ testovania na covid-19. Poslancom OĽaNO odkázala: „Vy to ale vážení poslanci veľmi [...]

Pán premiér, majitelia reštaurácii sa vzbúria!

09.11.2020

Váš minister Naď sa pred médiami vyjadril, že je nepravdepodobné, že sa zatvorené prevádzky, akými sú reštaurácie, fitness centrá či kaviarne, otvoria ešte pred Vianocami. Vláda s tými Vašimi opatreniami proti Covidu-19 už doslova šliape na krk mnohým podnikateľom a opatrenie voči reštauráciám sa už mnohým z nich protivia. Nad tou úvahou, že necháte zatvorené [...]

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Kto sa má ospravedlniť? Ďalšie testovanie zrejme bude

04.12.2020 17:21

Premiér Matovič zmenil rétoriku. Očakáva "že kľúčové autority štátu, ktoré vystupovali proti plošnému testovaniu, vystúpia a povedia, že teraz je riešením iba lockdown".

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,085
Celková čítanosť: 5105353x
Priemerná čítanosť článkov: 4705x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy