Založ si blog

Pán premiér, poviem Vám to na rovinu . . .

Je úplne jedno, či Vás odborníci tlačia do lockdownu, Vy ho budete musieť aj tak vyhlásiť.

Lockdown ste mali spraviť už pred letnými dovolenkami! Nepribudlo by zbytočne niekoľko desiatok mŕtvych na Covid-19 a zároveň by ste boli opäť prvý na svete, komu by sa podarilo mať v krajine najmenší počet úmrtí. Odborníci, ktorí tomu naozaj rozumejú, tí už v lete varovali, že k tomu môže dôjsť a navrhovali riešenie, ale ich riešenie by nebolo pre Vás populárne a hrozba straty politických preferencií bola silnejšia ako zdravý rozum.- Samozrejme tým pádom by utrpela štátna ekonomika, nastal by značný kolaps, avšak Vy ste prehlásili, že Vám je prednejšie zdravie obyvateľstva ako štátna ekonomika… je potrebné vidieť aj to, že ten lockdown by netrval iba pár týždňov, ale aj niekoľko mesiacov…od dnes počítam, že potrvá ešte minimálne dva mesiace kým sa táto situácia v okolitých krajinách ako tak upokojí.

Podľa Vás a ministra obrany Jaroslava Naďa plánované celoplošné testovanie už nebude stačiť. To dá rozum, že nebude stačiť, veď ste sa rozhodli testovať pár miliónov Slovákov, na také testovanie by ste museli mať najmenej dve tisícky vyškolených zdravotníkov a stotisícovú armádu. A aj keby sa celoplošné testovanie uskutočnilo podľa Vášho plánu, tak kam by ste umiestnili tisícky pacientov s potvrdeným koronavírusom?

To Vaše celoplošné testovanie povedie len k tomu, že sa na ňom nabalí tá trnavská firma, ktorej ste dali požehnanie. Ďalšia nemilá skutočnosť nastane, že ak budú pribúdať počty mŕtvych Slovákov na Covid-19 takým tempom ako teraz, (a ešte sa zvyšuje) tak nie je vylúčené, že o 2-3 týždne budeme mať mŕtvych výrazne viac ako teraz – pri všetkej skromnosti to odhadujem na 1200 a viac. (Celkový počet úmrtí na COVID-19 na Slovensku k dnešnému dňu je 115). A to vypnutie krajiny bude tak, či tak. (Slováci dostavajú dvojitú dávku tlaku v porovnaní s okolitými krajinami – slovenská nenávistná povaha sa ukáže v plnej paráde…takže dostaneme ránu testovaním + vypnutie krajiny! (Ostatné krajiny budú mať iba to vypnutie).

Uvažujete aj o špeciálnom lockdowne, že: „ľudia, ktorí budú chcieť byť mimo neho, budú musieť mať nejaký výsledok testovania.“ – Takže ak som to správne pochopil, ak sa preukážem negatívnym testom buď z celoplošného, alebo zo súkromného testovania, tak pre mňa nebude platiť zákaz vychádzania. – Pre mňa ako vášnivého hubára, ale aj pre ostatných hubárov je to dobrá správa, hubám sa teraz zachcelo vyliezať zo svojich úkrytov a bola by škoda nechať ich v lesoch zhniť, Vy a Vám podobní milionári prežijete krízu v pohode, no nám chudobným pomôžu aspoň tie huby ako tak prežiť.

Konečne už aj na mojich miestach začali rásť 22.10.2020

Konečne už aj na mojich miestach začali rásť 22.10.2020

Konečne už aj na mojich miestach začali rásť 22.10.2020

Konečne už aj na mojich miestach začali rásť 22.10.2020

Tohto som videl už z diaľky 🙂

Natrafiť ešte na takých 5-6 miest a hneď mám plný kôš húb.

Bohužiaľ, ak väčšina slovenských dôchodcov chce prežiť, tak sa musia o seba postarať aj takýmto spôsobom…

Pán premiér, nedá mi, aby som nezareagoval na Vašu informáciu: „Zatvoria väčšinu maloobchodných predajní – výnimkami budú supermarkety a ďalšie služby považované za nevyhnutné, vrátane závodov na spracovanie mäsa. Školy však zostanú otvorené, pretože odborníci zastávajú názor, že deti a dospievajúci nie sú hlavnými šíriteľmi vírusu a musia dostávať potrebné vzdelanie.“- Je to chvályhodné, že myslíte na vzdelanie školopovinných deti, no ja sa pýtam: Deti sa nenakazia vírusom od svojich rodičov, ak sú náhodou pozitívni? (Veď to by všetky museli byť ubytovaní v internátoch). Ďalšia otázka: Bude mať vôbec kto učiť deti, keď dospelí, čiže aj učitelia budú mať zákaz vychádzania? A už nehovorím o tom, či bude dostatok učiteľov, lebo aj oni nie sú imúnni voči vírusu, čiže s veľkou pravdepodobnosťou aj v ich radoch bude dosť pozitívnych na Covid-19.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6121916x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy