Založ si blog

Pani prezidentka, nechcem si ani predstaviť, čo by sa dialo v Amerike. . .

Pani prezidentka, nechcem si ani predstaviť, čo by sa dialo v Amerike, ak by sa Trump dozvedel  o tom, čo sa dialo za jeho chrbtom, že sa chystal plán na celoplošné testovanie obyvateľstva a jeho o tom nikto neinformoval.

Dnes ste navrhli zvolanie Bezpečnostnej rady štátu na ktorej chcete dostať odpovede na otázky, ktoré súvisia s plánom na celoplošné testovanie. „Bude ma zaujímať nielen prepracovanosť konceptu, ale aj stav príprav na plošné testovanie,“- páči sa mi, že ste zdôraznili najmä to: „či je takéto testovanie realizovateľné bez negatívneho dopadu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom, keďže si plošné testovanie vyžiada nemalý počet zdravotníkov,“ – viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk – dovolím si tvrdiť, že o tom niet najmenších pochyb, že takéto testovanie bude mať negatívny dopad na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom. Kde budú umiestňovať stovky pacientov u ktorých sa vírus potvrdí? Kto sa bude v nemocniciach starať o pacientov s inými ochoreniami, keď celý zdravotnícky personál sa bude venovať pacientom s potvrdením pozitívneho testu na koronavírus Covid-19?!

Nedokážem pochopiť ako sa to stalo, že Vás premiér Igor Matovič v sobotu neinformoval o tom, že ohlasoval plán celoslovenského testovania na koronavírus?

Karikatúra: Gašparec 19.10.2020

Na hlavu je postavené ešte aj to, že priznal, že sa minulý týždeň o tom pláne rozprával s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ale Vás o pripravovanom projekte vôbec neinformoval. Jednoducho Vás ignoroval a tú správu ste sa dozvedeli až z médií.

Mne to pripadá tak, že premiér týmto svojim jednaním chcel dať Slovákom najavo, že túto situáciu zvládne on sám, a že funkcia prezidenta v našej krajine je úplne zbytočná, že klásť vence k pamätníkom pri jubilejných výročiach dokáže aj on sám.

PS

Dnes som čítal takýto titulok: „Pribudli stovky infikovaných, ale aj vyliečených“ – ja tvrdím, že liečiť by sa mali tí, ktorí v druhej vlne schvaľujú opatrenia voči pandémii koronavírusu Covid-19! Zároveň sa pýtam: ako tých infikovaných vyliečili, keď zatiaľ proti Covidu-19 nie je spoľahlivá vakcína? Takisto sa pýtam, ak sú už títo ľudia vyliečení, tak to znamená, že už sa nemôžu opäť nakaziť koronavírusom Covid-19?

 

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122569x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy