Založ si blog

Pán Matovič, kde je Vaše svedomie?

Pred parlamentnými voľbami ste ako poslanec kritizovali poslancov NR aby neokrádali svojich voličov a pritom sami sebe pridali na plat 1 500 eur. Pripomenuli ste tam Haščáka, ktorý pred 10 či 12timi rokmi v slávnom spise Gorila povedal, že volič je hovno… viac v tomto videu: youtube.com – Musím povedať, že toto Vaše vystúpenie sa mi naozaj páčilo, paradox je však v tom, že teraz keď máte moc vo svojich rukách, tak ja ako Váš volič som aspoň zatiaľ nezbadal žiadnu zmenu…poslanci si platy neznížili ani teraz, všetko nasvedčuje, že nás dôchodcov pripravíte aj o 13. dôchodky. No najaktuálnejšou témou, ktorá aj mňa poriadne hnevá je to, že Vaša vláda umožnila niektorým korporáciám nabaliť sa na peniazoch získaných za testy z koronavírusu Covid-19.

Uvediem príklad: slovenský občan žijúci v nemeckú si dal urobiť test na Covid 19 stalo ho to necelých 30 eur- môžete to vidieť aj na obrázku:

Zdroj: fb

Zdroj: fb

– Pýtam sa prečo na Slovensku stoja testy 70/80eur a v nemeckú to hradí poisťovňa?! Je potrebné zarábať ešte aj na pandémii, čiže na Slovákoch? – Mne to vychádza tak, že niekomu treba napchať vačky – aj keď ľudia nemajú prácu a sú obmedzovaní štátom, ktorí mnohým nič neodpustí a ani im nepomôže! – Nebude to tým, že sa touto formou odvďačujete ľuďom, ktorí Vám dopomohli k tomu, že ste vyhrali voľby?
Takže testujeme. Počítajme: cca 2000 testov denne krát 70€ krát 120 dní testovania =16 800 000€ a biznis pokračuje!! 🙁

Keď som spomenul Covid 19 asi by nebolo od veci uviesť sem aj toto: „Onkologická situácia na Slovensku je oveľa vážnejšia ako situácia s COVID-19,“ hovorí Jana Pifflová-Španková – Zdroj: superbabky.sk– v článku je uvedené: „„Dokopy máme koronavírusom infikovaných 1391 ľudí. Pre porovnanie, rakovina na Slovensku každý rok pripraví o život takmer 14 000 ľudí. Denne 94 chorých na rakovinu pribudne a 38 ľudí zomrie! Predstavte si, koľkým ľuďom by sa dalo zachrániť život, keby sa na Slovensku, podobne ako pri COVID-19, rozbehli skríningové testy pre 2 000 až 5 000 ľudí denne. Napríklad v utorok, teda včera bolo urobených 5472 testov na koronavírus, pričom pozitívnych bolo 7 osôb. V sobotu sme zaznamenali 6 nových prípadov, v nedeľu pribudli len dvaja infikovaní a v pondelok sme mali troch ľudí s diagnózou COVID-19. „Na riešenie následkov koronavírusu je vyčlenených 1,5 miliardy eur. Keby sme z toho dostali aspoň 5 percent na skríning kolorektálneho karcinómu, zachránime 2000 ľudí,“ pokračuje Jana Pifflová-Španková.““ – Koronavírus zastavil sľubne sa rozbiehajúce skríningy, teda cielené vyhľadávanie ochorenia v populácii, ale pozastavili sa kompetentné orgány na touto vážnou situáciou, veď nie je možné zamerať sa iba na pandémiu a ostatné ochorenia odsunúť na vedľajšiu koľaj. No všetko nasvedčuje, že kompetentných to netrápi lebo vedia, že ak by sa oni ocitli v tejto situácii, tak ich by v zdravotníckych zariadeniach uprednostnili a spravili by pre nich čokoľvek, aby im zdravie prinavrátili.

Pán premiér, vo videu ste vychválili Petra Polláka ako zabezpečil milióny eur z eurofondov na podporu rómskej menšiny…je to chvályhodné, že ste mysleli aj na týchto ľudí, no napadlo ma či ste sa zamysleli aj nad tým, aký ekonomický prínos spravili títo ľudia pre Slovensko – česť výnimkám. Myslím si, že to, čo sa teraz deje na Slovensku, že to vystihuje tento vtip: 5 ročný syn položil svojmu otcovi otázku: Čo je to politika? najlepsi-vtip– záver vtipu to celkom trefne vystihuje.

 

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122296x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy