Založ si blog

Pán Matovič nás klame a okráda!

Od 21. 4.2020 ma nosenie ochranných rúšok svoje výnimky. Hygienici nám uvoľnili pravidlá v ktorých prípadoch nemusíme nosiť rúška. (Nové nariadenie platí do odvolania).

Dávam sem dôkazy o tom, že zrušenie niektorých príkazov počas Covidu-19 bolo veľkým rizikom, ale aj o tom, že niektoré nariadenia budú platiť až do konca roka.

Podľa nariadenia hlavného hygienika SR sa zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest… „s výnimkou detí vo veku do dvoch rokov, osôb so získanými poruchami autistického spektra, ďalej osôb v uzavretom vozidle, ak sú všetky osoby vo vozidle zo spoločnej domácnosti, vodičov verejnej dopravy, ktorí sú sami v uzavretej kabíne oddelene od ostatného priestoru určeného na prepravu osôb, ďalej osôb žijúcich v spoločnej domácnosti pri pohybe v prírode, ak je ich vzdialenosť od iných minimálne 20 metrov, osôb nežijúcich v spoločnej domácnosti pri pobyte v prírode, ak je ich vzájomná vzdialenosť minimálne 20 metrov.“

Predsedníčka Národnej rady SR pre sociálne veci Jana Žitňanská uviedla, že ju kvôli noseniu rúšok kontaktovali viaceré organizácie pracujúce s deťmi s poruchou autistického spektra, ale aj ich rodičia, že nosenie rúšok u ľudí s autizmom vyvoláva nekontrolované záchvaty úzkosti. – Ďalej doplnila, že práve na základe pripomienok pacientskych organizácií pristúpila k zrušeniu povinnosti nosiť rúško pre ľudí s autizmom aj česká vláda, „preto rozhodnutie o rovnakom postupe víta aj na Slovensku.“ – Zdroj: hygienici-ciastocne-uvolnili-pravidla

Zdroj z FB: Martin Bavolár 13. apríla

Zdroj z FB: Martin Bavolár 13. apríla

MATOVIČ klame a nepovie rovno, ako nás tu bude týrať, že sa budeme trápiť ešte viac ako 8 mesiacov. Túto informáciu som získal priamo z Úradu vlády SR. Ďalšie zaujímavé informácie, fakty a dôkazy sú tu: slobodnyvysielac.sk Mafiánska a zločinecká polícia chráni štátnu oligarchiu Gorila a pomáha demagógii a propagande koronizmu. Ale pravdu neumlčia. Papaláši, zločinecká mafia a ich nájomní novinári tu šíria demagógiu o tzv. „pandémii koronavírusu“. Preto musíme verejným tlakom donútiť MATOVIČA a jeho bláznivú a kriminálnu vládu, aby tieto zničujúce, likvidačné, nekompetentné, zlé a nezmyselné opatrenia proti ľuďom tu naozaj neboli až do konca roka.
Ľudia, pamätáte si, dokázali sme to aj pred mesiacom, keď psychopat a zlodej MATOVIČ chcel celému Slovensku vypnúť elektriku tzv. blackout…

Druhý dôkaz: Slovenská pošta zrušila skrátené otváracie hodiny svojich pobočiek a poskytuje poštové služby v štandardnom režime na celom území Slovenska. Obnovili sa otváracie hodiny jednotlivých pobočiek a doručovanie doporučených zásielok, ale počas víkendov ostávajú poštové pobočky naďalej zatvorené. Samozrejme naďalej platia bezpečnostné a hygienické opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Lenže štandardný režim má svoje úskalia, tie spočívajú v tom, že ľudia vo svojich domácnostiach zabúdajú na jednu podstatu, že ak k nim príde niekto príde s nejakou službou, tak aj v takom prípade musia mať na tvárach ochranné rúška. S takýmto prípadom sa stretol jeden poštár… svoj zážitok vyrozprával tomuto zdroju: smutne

Jeho názor na doručovanie doporučených zásielok počas pandémie asi mnohých občanov nepoteší, ale podľa neho je dôležité, aby si ľudia viac všímali aj iné veci. Mal na mysli správanie ľudí, lebo to ho po uvoľnení opatrenia pošty šokovalo najviac. –

„Dneska pošta zaviedla normálne fungovanie, doručujeme zásielky adresátom. „Dneska som bol v kontakte s 35 ľuďmi, viete koľkí si prišli prevziať a riešiť so mnou veci v rúšku? Až DVAJA. A potom mám ísť dôchodcom zaniesť dôchodok,“ – čuduje sa ešte niekto poštárovi, že ho správanie takýchto občanov nahnevalo?  Samozrejme návratu k štandardnému režimu sa mnohí Slováci potešili, veď za posledné dni si museli vystáť dlhé zástupy na poštu. Lenže opatrenie, ktoré malo vrátiť veci späť do normálu, ukázalo aj nedostatok empatie mnohých ľudí.

Nebude od veci povedať si niečo aj o tom, čo sa dialo, keď pandémia začínala naberať na obrátkach, a aké informácie sa šírili o Covid-19: Americké spravodajské služby dospeli k záveru, že koronavírus nebol ľudskou rukou vyrobený ani geneticky upravený. Uvádza sa to vo vyhlásení Úradu riaditeľa spravodajských služieb (DNI), zastrešujúci šestnásť amerických civilných a vojenských rozviedok.

Tajné služby ešte stále skúmajú či je šírenie vírusu následkom nehody v čínskom laboratóriu? „Spravodajská komunita sa zhoduje s presvedčením vedcov, že vírus (spôsobujúci) covid-19 nebol vyrobený človekom ani geneticky upravený. Budeme podrobne skúmať prichádzajúce správy a špionážne informácie, aby sme určili, či nákazu spustil kontakt s infekčným zvieraťom, alebo či išlo o následok nehody laboratória vo Wu-chane, “ uvádza sa vo vyhlásení. – Zdroj: tajne-americke-sluzby

Keď sa Covid-19 okrem Číny začal šíriť vo veľkom už aj v Španielsku, Taliansku a vo Francúzku, tak prezident Trump obyvateľov svojej krajiny informoval o tom, že rúška nosiť nemusia, že to nie je také hrozné, ako to propagujú média. Avšak o pár dní nato, keď zbadal, že už aj v USA sa začal koronavírus šíriť závratným tempom, tak ihneď zmenil názor a začal podporovať všetky opatrenia voči Covidu-19.

Čo sa týka otázky, či vírus unikol z nejakého laboratória, alebo sa preniesol z nejakých zvierat, tak (aspoň zatiaľ) nikto sa neodváži tvrdiť, že vírus unikol z čínskeho laboratória, ale: „Trump presadzuje názor, že práve virologické laboratórium v ​​čínskom meste Wu-chan bolo prvotným zdrojom pandémie.“ – V žiadnom prípade nechcem tvrdiť, že táto informácia nie je pravdivá, ale ako vidieť Trump má v tom už jasno. Takže môže sa stať, že sa iba zopakuje to, čo tvrdil o rúškach na začiatku pandémie, že nie sú potrebné…

Niečo tu dám aj k Matovičovej komunikácii s občanmi prostredníctvom facebooku.

Ak mnohí Slováci zarábajúci si peniažky v zahraničí a pracujú ďalej, ako tridsať kilometrov od svojej domoviny, musia ísť po návrate domov do povinnej štátnej karantény. Avšak toto viacerí vnímajú ako zásadný problém.

Od 1. mája sa podmienky pre pendlerov zmiernili, tí ktorí cestujú denne za prácou z okruhu 30 kilometrov, sa už nemusia preukázať negatívnym testom na koronavírus. Už im stačí iba potvrdenie od zamestnávateľa. (Výnimka zo štátnej karantény platí pre zdravotníkov a opatrovateľov, ak pracujú vo vybraných okresoch, ale negatívny test nie starší ako štyri dni ten potrebujú).

Ale pri čítaní tohto zdroja: Co-priniesol-sviatok-prace – ma zaujal hlavne tento titulok: Matovičova logická otázka

Na sociálnej sieti k otázke „navrátilcov“ sa premiér Igor Matovič vyjadril, že „aj vďaka zodpovedným ľuďom a súboru prijatých opatrení je Slovensko európskou jednotkou v boji proti COVID-19.“ – „To je, samozrejme, dôvod, prečo sa toľko našich ľudí aj po dlhých rokoch chce teraz na Slovensko vrátiť – Slovensko je bezpečné. Zároveň platí, že z navrátilcov na Slovensko bolo doteraz cca 3% pozitívnych na Covid-19 (každý 33-tí). Rovnako platí, že z nás, ľudí, žijúcich na Slovensku, odborníci odhadujú, že sme Covid-19 mali alebo máme cca 0,1% (každý 1000-ci),“ napísal na Facebooku. – Takže podľa Matoviča je teda pravdepodobnosť, že niekto bol pozitívny medzi „navrátilcami“ až 30-krát väčšia. Preto to vníma ako dôvod opatrných krokov vlády. „A existuje povinná štátna karanténa,“ dodal. – Či je toto logická odpoveď a či nie, to už nechám na vás, čo si o tom myslíte???

Mňa skôr zaujíma to, že kto prišiel s tými 30 kilometrami: „Ak mnohí Slováci zarábajúci si v zahraničí pracujú ďalej, ako tridsať kilometrov od svojej domoviny, musia ísť po návrate domov do povinnej štátnej karantény.“ – Ak ma pamäť neklame tak podobné opatrenie spravili komunisti v Černobyle v roku 1986, keď tam vybuchol reaktor v jadrovej elektrárni. Tam takisto obyvatelia, ktorí žili v okolitých obciach elektrárne vo vzdialenosti do 30 kilometrov, tak ich evakuovali lebo v tom okruhu bola nameraná vysoká koncentrácia rádioaktivity. – „Po evakuovaní mesta Pripjať, začala evakuácia ďalších dedín vo vzdialenosti 30 kilometrov od reaktora a trvala až do začiatku mája. Dekontaminačné práce boli vykonané v 1 840 osadách. Avšak černobyľská uzavretá zóna nebola vytvorená až do roku 1994, keď boli premiestnení do nových bytov v regiónoch Kyjev a Žitomir obyvatelia posledných dedín v západnej časti.“ Zdroj: cernobylska-historia – Lenže je veľký rozdiel porovnávať rádioaktivitu s vírusom Covid-19, čím ďalej sa od poškodenej jadrovej elektrárne vzďaľovala uniknutá rádioaktivita, čiže od svojho epicentra, tak o to viac boli jej hodnoty oveľa nižšie…, ale možno to isté povedať o pandémii? Mali sme možnosť presvedčiť sa o tom, že vírus Covid-19 sa rozšíril na celom svete a to hlavne v krajinách v ktorých kompetentné orgány podcenili opatrenia voči koróne, a práve preto tam Covid-19 narobil rovnaké problémy ako v Číne, konkrétne v oblasti jeho vzniku v meste Wu-chan.

Aby som nebol iba ja tým čiernym Petrom, ktorý každého iba kritizuje, vkladám sem názor jedného čitateľa z debaty pod Matovičovim statusom:

To je čo za idiotský nápad, že ´o slovo sa prihlásil premiér´???
Ako sa prihlásil, on s národom komunikuje cez fejsbúk?
Kto je povinný ho tam sledovať, to dohnal novinárov k tomu, aby ho tam sledovali?
On tuším nevydrží bez obecenstva.
Ak sa chcel vyjadrovať k protestujúcim, mal zdvihnúť zadok a mal sa unúvať riešiť problém s nimi, nemal im odkazovať.
Slovensko sa zapíše do histórie hlavne šialeným premiérom.

Perlička na záver

Text obrázku o Matovičovi, keď jeho mama bola u lekára…

Zdroj faccebook: Ľuboš Tapetár‎ Hanbím sa za Igora Matoviča

Zdroj faccebook: Ľuboš Tapetár‎ Hanbím sa za Igora Matoviča

Hádam mi to pán Tapetár odpusti, že som tu zverejnil aj jeho meno, ale ak neuvediem zdroj, tak mi to admin vymaže. 🙁

P.S.

Neoveroval som si, či ten text na obrázku sa zakladá na pravde, ale pokiaľ je to klamstvo, tak pán premiér aspoň môže vidieť, že nie všetci Slováci ho milujú…

Že Fico rozleptal OĽaNO a Za ľudí – hahaha

15.05.2021

Nevídané, Kollár sa spojil s Pellegrinim. Trenie koalície o kolúznej väzba a peniazoch pre deti rozhádalo predsedov koaličnch strán a nedávne prímerie sa pravdepodobne skončí fiaskom. Normálny človek si musí položiť otázku funguje ešte koalícia, alebo sa strany chystajú na predčasné voľby? Hádam najviac sa narušili základy koalície odvolávaním ministerky [...]

Tieto informácie politici nemajú radi – hlavne koaliční

14.05.2021

Zaočkovaní a neotestovaní cestujúci môžu šíriť ďalej nákazu a zhoršiť pandemickú situáciu. Pred pár dňami rozvírila hladinu motivácia cestovnej kancelárie BUBO ohľadne zvýhodnenia ľudí, ktorí sú zaočkovaní. „Sľubujú 15% zľavu na ich zájazdy. Veľa ľudí sa pod statusom na sociálnej sieti vyjadrovalo hanlivo. Emócie lomcovali jednou i druhou stranou.“ [...]

Poďme pohovoriť o nákupe stíhačiek a vrtuľníkov v USA

13.05.2021

Slovenské vojenské letectvo sa tlačí Američanom do r… a spája sa s americkými zbrojárskymi firmami. Snáď niet Slováka, ktorý by nezbadal, že sa to vzťahuje k prezbrojeniu stíhačiek aj helikoptér, a z našich daní nás táto modernizácia stála niekoľko stoviek miliónov eur. Ani sa nečudujem ľuďom, ktorí boli podrobne oboznámení s procesom nákupov a denníku [...]

minister financií Eduard Heger

Sme bližšie k životu pred pandémiou, no nad vírusom sme ešte nevyhrali, uviedol v príhovore premiér

15.05.2021 20:41

Niekoľkomesačné obmedzenie sociálnych kontaktov, nosenie rúšok, zvýšená hygiena a masívne očkovanie prinášajú vytúžené výsledky, poznamenal premiér.

vrtuľník / pomoc /

Vodič spadol s autom do rokliny, pomáhať mu musel vrtuľník

15.05.2021 18:54

Po šmyku padal vodič s vozidlom približne 300 metrov do strmej rokliny neďaleko Vyšnej Boce.

Iveta Lazorová

Lazorová: Populizmus zdravotníctvu nepomôže. Zmeny sa prejavia o 10 rokov

15.05.2021 18:00

Bez zásadnej personálnej reformy hrozí podľa šéfky komory sestier Ivety Lazorovej kolaps celého systému zdravotníctva.

nemecko protest izrael

Iránsky minister zrušil návštevu Rakúska, kritizoval vyvesenie vlajky Izraela

15.05.2021 17:34

Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničia vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,191
Celková čítanosť: 5764048x
Priemerná čítanosť článkov: 4840x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy