Založ si blog

Takto je Slovensko pripravené na koronavírus!

Mladú ženu s podozrením na koronavírus poslal lekár domov, nechcelo sa mu prezliekať –desiatky lyžiarov, ktorí sa vrátili z Talianska, pri príznakoch chrípky a pri zvýšenej teplote zamieria do nemocnice. Takto spravila aj mladá žena z Bratislavy, ale s tým že ju lekár pošle z nemocnice domov lebo sa mu nebude chcieť obliekať do ochranného odevu určite nerátala…povedal jej, že má prísť ráno.

Gašparec 27.02.2020 Veru svetové turné - pravdepodobne ho už nezastaví ani zatvorenie hraníc

Gašparec 27.02.2020 Veru svetové turné – pravdepodobne ho už nezastaví ani zatvorenie hraníc

Lenže pacientka prišla na infekčné oddelenie s odporúčaním z pohotovosti. Na pohotovosti mali podozrenie, že pacientka môže byť napadnutá koronavírusom.

Mladá žena sa preto posťažovala redakcii televízie JOJ kde uviedla, že do Bratislavy prišla pár dní nato, ako pricestovala z Milána, mala niekoľko dní vysokú horúčku a napokon navštívila lekára: „Okolo 11. hodiny doobeda som sa rozhodla, že sa pôjdem dať vyšetriť na koronavírus, pretože som sa pred týždňom vrátila z Milána,“ avšak v Univerzitnej nemocnici v Petržalke ju poslali na izolačku, tam ju vyšetrili a poslali na kliniku infektológie na bratislavské Kramáre: „A najhoršia vec, ktorú mi povedali, bola, že oni sa nebudú prezliekať dvakrát do ochranných návlekov, pretože predsa len musia šetriť. Tak čo som mala robiť? Išla som domov, do domácej izolácie a dnes ráno som prišla znova,“ udalosť opísala Kristína.

Doslova rozum zostáva stáť pri jej ďalších slovách o tom ako prebiehalo jej vyšetrenie: vyše hodiny musela stáť vonku pred budovou, „vraj z bezpečnostných dôvodov.“ Pre zmenu službukonajúci lekár už mal na sebe ochranný odev: „Vzali mi krv, spravili mi výtery a povedali, že mám na výsledky čakať nejaké dva dni,“ – mladá žena sa opýtala zdravotného personálu, či ju a iných čakajúcich v čakárni nehospitalizujú: „Povedali mi, že z kapacitných a personálnych dôvodov to nie je možné, aby nás hospitalizovali a čakali, či sme pozitívni alebo nie,“ dodala. – Zdroj: O Je toto normálne?! Ani si nechcem predstaviť, čo by sa dialo, ak by tá mladá žena bola skutočne napadnutá koronavírusom! Veď za ten čas, čo bola v kontakte s niekoľkými ľuďmi, tak ten vírus už mohol medzi ľuďmi putovať min. v jednej štvrti mesta, a takým tempom ako sa šíri, tak v priebehu 2-3 dní by všetci občania Slovenska boli nakazení koronavírusom.

Ak by u nás platili zákony tak ako by platiť mali, tak ľudia, ktorí tu mladú ženu poslali domov lebo sa im už nechcelo prezliekať do ochranných návlekov, už dávno by boli vo vyšetrovacej väzbe za všeobecné ohrozenie obyvateľstva… A najspravodlivejším riešením by bolo, aby týchto ľudí odsúdili min. na 10 rokov basy nepodmienečne a samozrejme odňali by im aj doktorské diplomy – mohlo by sa to označiť ako porušenie Hippokratickej prísahy.

PS

Samozrejme to, čo sa stalo v tomto prípade, tak za to neodsudzujem všetkých zdravotníkov lebo je medzi nimi mnoho profesionálov, ktorí si svoju prácu robia zodpovedne, ale tento prípad je potrebné mať na pamäti, že ako ľahko sa môže stať, že takýto vírus sa bude šíriť po celej krajine a to iba vďaka benevolentnému prístupu niektorých nezodpovedných ľudí, ktorí takýto stav príliš podceňujú.   

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010345x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy