Založ si blog

Takto je Slovensko pripravené na koronavírus!

Mladú ženu s podozrením na koronavírus poslal lekár domov, nechcelo sa mu prezliekať –desiatky lyžiarov, ktorí sa vrátili z Talianska, pri príznakoch chrípky a pri zvýšenej teplote zamieria do nemocnice. Takto spravila aj mladá žena z Bratislavy, ale s tým že ju lekár pošle z nemocnice domov lebo sa mu nebude chcieť obliekať do ochranného odevu určite nerátala…povedal jej, že má prísť ráno.

Gašparec 27.02.2020 Veru svetové turné - pravdepodobne ho už nezastaví ani zatvorenie hraníc

Gašparec 27.02.2020 Veru svetové turné – pravdepodobne ho už nezastaví ani zatvorenie hraníc

Lenže pacientka prišla na infekčné oddelenie s odporúčaním z pohotovosti. Na pohotovosti mali podozrenie, že pacientka môže byť napadnutá koronavírusom.

Mladá žena sa preto posťažovala redakcii televízie JOJ kde uviedla, že do Bratislavy prišla pár dní nato, ako pricestovala z Milána, mala niekoľko dní vysokú horúčku a napokon navštívila lekára: „Okolo 11. hodiny doobeda som sa rozhodla, že sa pôjdem dať vyšetriť na koronavírus, pretože som sa pred týždňom vrátila z Milána,“ avšak v Univerzitnej nemocnici v Petržalke ju poslali na izolačku, tam ju vyšetrili a poslali na kliniku infektológie na bratislavské Kramáre: „A najhoršia vec, ktorú mi povedali, bola, že oni sa nebudú prezliekať dvakrát do ochranných návlekov, pretože predsa len musia šetriť. Tak čo som mala robiť? Išla som domov, do domácej izolácie a dnes ráno som prišla znova,“ udalosť opísala Kristína.

Doslova rozum zostáva stáť pri jej ďalších slovách o tom ako prebiehalo jej vyšetrenie: vyše hodiny musela stáť vonku pred budovou, „vraj z bezpečnostných dôvodov.“ Pre zmenu službukonajúci lekár už mal na sebe ochranný odev: „Vzali mi krv, spravili mi výtery a povedali, že mám na výsledky čakať nejaké dva dni,“ – mladá žena sa opýtala zdravotného personálu, či ju a iných čakajúcich v čakárni nehospitalizujú: „Povedali mi, že z kapacitných a personálnych dôvodov to nie je možné, aby nás hospitalizovali a čakali, či sme pozitívni alebo nie,“ dodala. – Zdroj: O Je toto normálne?! Ani si nechcem predstaviť, čo by sa dialo, ak by tá mladá žena bola skutočne napadnutá koronavírusom! Veď za ten čas, čo bola v kontakte s niekoľkými ľuďmi, tak ten vírus už mohol medzi ľuďmi putovať min. v jednej štvrti mesta, a takým tempom ako sa šíri, tak v priebehu 2-3 dní by všetci občania Slovenska boli nakazení koronavírusom.

Ak by u nás platili zákony tak ako by platiť mali, tak ľudia, ktorí tu mladú ženu poslali domov lebo sa im už nechcelo prezliekať do ochranných návlekov, už dávno by boli vo vyšetrovacej väzbe za všeobecné ohrozenie obyvateľstva… A najspravodlivejším riešením by bolo, aby týchto ľudí odsúdili min. na 10 rokov basy nepodmienečne a samozrejme odňali by im aj doktorské diplomy – mohlo by sa to označiť ako porušenie Hippokratickej prísahy.

PS

Samozrejme to, čo sa stalo v tomto prípade, tak za to neodsudzujem všetkých zdravotníkov lebo je medzi nimi mnoho profesionálov, ktorí si svoju prácu robia zodpovedne, ale tento prípad je potrebné mať na pamäti, že ako ľahko sa môže stať, že takýto vírus sa bude šíriť po celej krajine a to iba vďaka benevolentnému prístupu niektorých nezodpovedných ľudí, ktorí takýto stav príliš podceňujú.   

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

Poľsko SR hranica kontroly dočasné zavedenie Barwinek

TVN24: Poľské kontroly hraníc so Slovenskom spôsobili zmätok, vozidlo vrazilo do bariéry

04.10.2023 19:19, aktualizované: 21:02

Zmätok na niektorých hraničných priechodoch spôsobili podľa poľských médií kontroly, ktoré zaviedlo Poľsko na hranici so Slovenskom.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7549633x
Priemerná čítanosť článkov: 5125x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy