Založ si blog

To nie sú ľudia, sú to hyeny v ľudskej koži!

Väčšia skupina ľudí pomáha pri tragédii nasadením vlastných životov, ale ako vidieť vždy sa nájdu aj takí ľudia, ktorí tragickú udalosť využívajú vo svoj prospech. Na sociálnej sieti sa začali množiť falošné čísla transparentných účtov na pomoc obetiam výbuchu v Prešove. Ako uviedla na svojej facebookovej stránke polícia, „je to nepochopiteľné, ale naozaj sa môže nájsť niekto, kto chce využiť nešťastie iných vo svoj prospech“.

Po sociálnych sieťach sa šíria čísla „zaručene“ transparentných účtov, ktoré majú slúžiť pre obete prešovskej tragédie. Nedajte sa nachytať! – (Polícia SR varuje pred falošnými transparentnými účtami, ktoré boli zriadené na pomoc obetiam výbuchu v Prešove).

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom. Číslo transparentného účtu je: SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229 variabilný symbol: 6122019 – Zdroj: https://www.dnes24.sk/

Aký to paradox ľudia, čo pomohli iným ľuďom v núdzi, aby im doniesli aspoň základ na prežitie. Pomáhali susedia, taxikári, pekári, hasiči, ale aj niektorí policajti, jeden vedľa druhého pomáhali ako sa len dalo a zachraňovali životy – treba dodať, že aj mnohí ľudia z celého Slovenska posielali obetiam nešťastia oblečenie, deky, potraviny, ale aj lieky. No napriek tomu sa našli aj takí ľudia, ktorí namiesto toho, aby pomáhali ľuďom v nešťastí, tak vytiahli svoje telefóny a ten požiar natáčali. Smrteľný požiar vo výškovej budove nakrúcali namiesto toho, aby pomohli. – Ľudia už načisto zmagorili, natáčajú selfíčka a ani si neuvedomujú, že pritom riskujú svoje vlastné životy – a úplne zbytočne – mám na mysli najmä takých ľudí, ktorí si natáčajú selfíčka napr. nad nejakou priepasťou alebo v blízkosti sopky chrliacej lávu – a toto je niečo podobné.

Ešte smutnejšie je to v prípade, keď niektorí ľudia nevedia odložiť politikárčenie ani v prípade takejto tragédie. O tom vie svoje aj Andrej Kiska. Ten nezmeškal chvíľu, aby verejne deklaroval svoj smútok a zároveň si pri tom „kopol“ do Fica. V rámci svojho príspevku, ktorým vyjadroval sústrasť obetiam, dokázal tento babrák rozpútať veľké vášne na sociálnych sieťach.

Líder strany Za ľudí nezaváhal a jedným dychom, tváriac sa sústrastne, využil tragédiu v Prešove na to, aby sa politicky „znemožnil“ v reakcii na Fica: „Mysľou som v Prešove. Myslím na ľudí v Prešove, ktorých zasiahol výbuch v paneláku,“ píše na sociálnej sieti Facebooku. No jeho ďalšia veta viacerých ľudí zaskočila: „Toto sú ľudské tragédie, nie to, že NAKA sa necháva zaťahovať Ficom na politické špinavosti pred voľbami.“ – Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/2019/12/06/

Zamyslel som sa aj nad nedávnym Kiskovým výrokom: „Musíme spolupracovať“ – pod slovom spolupráca mal na mysli opozičné strany, aby sa zjednotili a zničili Smer -SD.

Pýtam sa: Skutočne je Kiskovou motiváciou pomôcť Slovensku? Že preto zostal v politike a založil stranu Za ľudí?? Veď ničím iným sa neoháňa ako tým, že len v jednote dokážu zbaviť Smer moci. A aby to zabralo ešte viac, tak straší voličov tým, že Smer už oficiálne deklaroval ochotu vládnuť s Kotlebom, dokonca nám vyrastie aj Harabin.

A zaklincoval to týmto výrokom: Vždy budem trvať na tom, aby sme ukázali, že sú ľudia, ktorí to myslia s touto krajinou dobre a želajú si, aby už Smer nikdy nevládol. – Takže toto považuje Kiska za svoju úlohu?! – Nebolo by lepšie a prijateľnejšie povedať voličom v čom bude jeho strana lepšia ako Ficova? Že urobí všetko preto, aby sa konečne doriešila Gorila, aby tu neostala ani stopa po mafii, aby sa definitívne odstránila korupcia – hlavne v rezortoch akými sú napr. súdnictvo a zdravotníctvo.

 

 

Popradský „guru“ rozprašuje „fašistom“ mítingy

28.01.2020

Tiež nemám rád fašistov, avšak doposiaľ som nepostrehol, že strana, ktorú označujú fašistickou, je zakázaná. Veľmi ma prekvapilo, že v posledných dňoch sa zviditeľňuje človek, ktorý viac »

Nepodcenila WHO koronavírus?

26.01.2020

Koronavírus zatiaľ WHO nepovažuje za celosvetový problém. 23.1.2020 sa Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla (tesnou väčšinou) neoznačiť epidémiu nového koronavírusu v Číne a v niektorých viac »

Premiér vychválil svoju stranu až k nebesám

25.01.2020

Pellegrini prostredníctvom e-mailu realizoval rozhovor pre širokú verejnosť. Na otázku, ktorá sa týka káuz politikov Smeru odpovedal, že „nikto nie je na Slovensku chránenou zverou.“ Musím viac »

Donald Trump

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

28.01.2020 18:49, aktualizované: 23:16

Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu a Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela.

bojnice zoo vch

Ako vyzerá karanténa bojnickej zoo?

28.01.2020 18:21

Po úhyne vtákov a uzatvorení zoo Bojnice, sú momentálne ostatné druhy vtáctva pod prísnym dozorom.

Dobré zdravie - január 2020

Svetové výsledky slovenskej lekárky: Zlepšuje život diabetikov jedlom

28.01.2020 18:00

Nenápadná červenovlasá lekárka z Liptovského Mikuláša lieči špeciálne zloženou stravou svojich pacientov s cukrovkou.

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Na Myjave niekto prestrelil okno čakárne detskej ambulancie aj stenu budovy

28.01.2020 17:51

Jeden projektil vnikol priamo do čakárne, kde v tom čase sedelo niekoľko detí s rodičmi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 906
Celková čítanosť: 2890552x
Priemerná čítanosť článkov: 3190x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy