Založ si blog

Čaputová & TV JOJ verzus Inkognito

Finančníci z J&T sa popri Čaputovej stali objektom kritiky neziskovej mimovládnej organizácie. Neziskovke sa nepáčila účasť Čaputovej v zábavnej relácii Inkognito: „…Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách… Možno to nie je úroveň Penty, ale J&T má tiež na rováši dosť škandálov za tých 30 rokov…”

Majitelia televízie sa proti týmto slovám ostro ohradili: „…nedokážeme akceptovať, že známa a vo svete rešpektovaná inštitúcia nízkym spôsobom napadne značku, ktorú sme roky budovali, a bez konkrétneho obvinenia, voči ktorému by sme sa mohli brániť, túto značku pošpiní. Zamestnanci Slovenskej pobočky Transparency international týmto znehodnotili kredit svojej inštitúcie ako vysoko odborného a profesionálneho watchdoga a klesli na úroveň šíriteľov invektív.” – Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/911817/

Môj názor:

Myslím si, že ľudia majú úplne na háku kto tu televíziu vlastni – a ak televízia dokáže vysielať reláciu, ktorá sa im páči, tak si ju budú pozerať aj keby jej vlastníkom bol sám Kočner alebo niekoľkonásobný vrah Černák. (Divák si pozerá program a vôbec ho nezaujíma kto je majiteľom televízie, ak sa mu program páči, tak sa naň pozerá, a ak nie, tak si to jednoducho prepne na iný kanál…logika!)

Kým ju herci nevedeli identifikovať, tak po Čekovského otázke, či je to živá bytosť? – Kramár si dovolil povedať pomerne neprimeranú poznámku, že podľa potlesku už dlho nebude. Samozrejme chcel byť vtipný, no podľa mňa to príliš vtipné nebolo. Ale akoby toho nebolo málo, tak Kramár zapotil ešte ďalšiu neskutočnú otázku, či to nebude nejaká opica zo zoologickej? – Priznám sa nevolil som Čaputovú a v časoch, keď televízia dávala upútavky na túto reláciu s prezidentkou, tak som si hovoril, že sa na to nebudem pozerať – hoci dovtedy som si takmer každú časť tejto relácie pozrel – (ak nie v priamom prenose, tak z archívu), ale keď som sa dočítal, že relácia s ňou mala vysokú sledovanosť, tak som si to aj ja pozrel (z archívu) a môžem povedať, že neľutujem. Relácia sa mi páčila – až na tie Kramárove invektívy, ale od neho sa dá očakávať všeličo, takže v podstate ma to ani veľmi neprekvapilo.

Avšak k účasti pani prezidentky v tejto relácii poviem už len toľko, že bola dlžná svojim sponzorom, ktorí financovali jej prezidentskú kampaň, takže bolo potrebné hájiť aj ich zaujmi, že ju na ten post dosadili.

Záverom malý odkaz tým, ktorí ju zato kritizujú: Na Dereši bolo niekoľko politikov… aj smerákov…! No a čo…? Kto má zmysel pre humor, tomu to nevadí… a kto sa chce rozčuľovať… nech sa zožiera… aj do prasknutia…!!

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122469x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy