Založ si blog

Pellegrinimu stačí spraviť správny ťah. . .

…so správnou šachovou figúrkou na šachovnici – a celý systém Smeru by sa zrútil ako domček z kariet. Fico by sa z toho už nikdy nespamätal. Tou figúrkou je sám Pelegrini. Premiér síce po rokovaniach v Bruseli vyhlásil, že rečiam o predčasných voľbách neprikladá veľkú váhu lebo na to, aby sa mohli konať predčasné voľby, treba súhlas minimálne 90 poslancov NR SR…

Vieme, že konflikt v koalícii nastal pri voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Proti čomu bol pôvodne hlavne Fico. Avšak podpredseda strany Pellegrini, prejavoval snahu zvoliť chýbajúcich šesť mien. Zatiaľ sa podarilo zvoliť jedného kandidáta – Radoslava Procházku. (Ale prezidentka avizovala, že sudcov nebude menovať, pokiaľ nebude mať k dispozícii všetky mená). Pellegrini verí, že v druhom kole sa podarí zvoliť chýbajúci počet. V druhom kole, ktoré bude budúci týždeň v utorok, by tak poslanci mali zvoliť päť mien… Iba nahlas rozmýšľam: Ak by premiér Pelegrini bol skutočne chlapom na svojom mieste, tak by sa za to smiešne slovo – verím – nikdy neskrýval. On si je až príliš dobre vedomý, že ako premiér ma výraznejšie slovo ako „nejaký“ jeho stranícky predseda Fico. Totiž ja nepochybujem o tom, že premiér Pelegriyi si za to krátke obdobie, čo túto funkciu vykonáva získal nielen voličov jeho strany, ale aj voličov ostatných politických strán, či už koaličných, ale aj opozičných strán. Myslím si, že normálny chlap na jeho mieste by nemal v gatiach už len pri pomyslení, čo spraví a ako bude reagovať predseda Fico, ak on spraví akýkoľvek krok, bez toho, žeby mu to Fico dovolil. (Totiž jedná vec je mať silné reči, a druhá je, že čo hovorím, tak za tým si aj stojím – a ako hovorím, tak aj konám).

Celkovo mi to vychádza tak, že Pelegrini chce byť v očiach verejnosti slušným a spravodlivým človekom, ale iba svojimi krásnymi rečami, ale aby spravil sám nejaké vážne rozhodnutie, na to gule nemá – veľmi dobre vie, že po jeho rozhodnutí by musel riadiť aj štát, a s tým on skúsenosti aspoň zatiaľ „žiadne nemá“. Takže lepšie je držať sa v pozadí a pomýšľať na lepší život v politike… On sám síce nikde neprehlásil, že by sa uchádzal o niektorú z vysokých pozícií v štruktúrach Európskej únie, ale stačí mu, že zachytil správu o tom, že premiér Pelegrini sa chystá na odchod zo Slovenska… Avšak pred novinármi nezabudol dodať, že politika ho zatiaľ „baví“ a je pripravený slúžiť ľuďom, pokiaľ budú mať oňho záujem.

PS

Som vášnivým hubárom a viem, že oko hubára vie potešiť aj pohľad na krásne fotografie s dubákmi. Aj dnes, tak ako počas predošlých dní som neodolal pokušeniu, aby som sa na ne nevybral. Do lesa som išiel s malou dušičkou, že už sotva niečo nájdem lebo včera som svoje miesta tak dôkladne preskúmal, že niektoré dubáky som našiel aj pod kopou spadnutého lístia. Ale na moje veľké prekvapenie, našiel som aj dnes zopár krásnych exemplárov, veď presvedčte sa sami:

 Neviem kedy stihli vyrásť, ale presne na tom istom mieste som bol takmer pred 24 hodinami a vôbec som ich nevidel :-)

Neviem kedy stihli vyrásť, ale presne na tom istom mieste som bol takmer pred 24 hodinami a vôbec som ich nevidel 🙂

 Keď si pomyslím na to, že neraz som sa v duchu modlil: Bože daj, aby som neprišiel domov s prázdnym košom, tak v takýchto chvýľach je to pre mňa malý šok, že aj mne sa predsa len podarilo také krásne kusy nájsť.

Keď si pomyslím na to, že neraz som sa v duchu modlil: Bože daj, aby som neprišiel domov s prázdnym košom, tak v takýchto chvíľach je to pre mňa malý šok, že aj mne sa predsa len podarilo také krásne kusy nájsť.

 Takéto exempláre ma presvedčili, že hubári, ktorí svoje úlovky vystavujú na FB sú naozaj skutočné. :-)

Takéto exempláre ma presvedčili, že hubári, ktorí svoje úlovky vystavujú na FB sú naozaj skutočné. 🙂

 Tento bol môj posledný, musím sa priznať, že som zvažoval, že ho nechám ešte trochu povyrásť, ale pokušenie nado mnou zvíťazilo... myslím však, že som spravil dobre, lebo napriek tomu, že bol ešte veľmi mladý, tak takmer celý jeho koreň už bol červivý.

Tento bol môj posledný, musím sa priznať, že som zvažoval, že ho nechám ešte trochu povyrásť, ale pokušenie nado mnou zvíťazilo… myslím však, že som spravil dobre, lebo napriek tomu, že bol ešte veľmi mladý, tak takmer celý jeho koreň už bol červivý.

 Toto bol môj dnešný celkový úlovok. Nebolo to bohvie čo, ale nedbal by som, ak by som ich našiel každý deň aspoň toľko. :-)

Toto bol môj dnešný celkový úlovok. Nebolo to bohvie čo, ale nedbal by som, ak by som ich našiel každý deň aspoň toľko. 🙂

Ale nepochybujem o tom, že tých dubákov by som našiel podstatne viac, ak by som v lese zotrval aspoň o dve hodiny dlhšie. Lenže mál som neodkladnú úlohu, ktorú som musel stihnúť do7:30 – takže moja hubarčina trvala iba necelé dve hodiny. 🙂

 

 

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010407x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy