Založ si blog

Kuciak zomrieť nemusel. . .

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na Slovensku ndrinu, bunku kalabrijskej mafie ndrangehty.“ – Túto informáciu zverejnila talianska verejnoprávna televízia RAI uno. (Písala o tom talianska investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola).

Podľa novinárky pár týždňov po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Gašpar klamal, že slovenská polícia tieto informácie nemá. Dokonca aj správa Europolu z 9. marca 2018 ho usvedčila z klamstva: „Už 2. augusta 2013 slovenská polícia mala za to, že Vadala mal založiť na území Slovenska ndrinu“.

Talianska organizácia na boj proti mafii DIA, podobná slovenskej NAKA na Slovensku vedie Vadalu ako človeka blízkeho kalábrijskej mafii ‘Ndrangheta. – (Od 18. marca do 21. novembra 2013 si slovenská ambasáda spolu s DIA vymenila štyri listy).

Pojem ’ndrina je zaužívaný v Kalábrii, jeho, členovia sú pokrvne prepojení a na Sicílii sa to nazýva jednoducho „rodina“. (Z niekoľkomesačnej komunikácie vyplýva, že Vadala by mal mať vzťah k iónskej časti ‘Ndranghety).

V poslednom liste slovenskému veľvyslanectvu z novembra 2013 DIA uvádza, že pri svojich návštevách sa Vadala stretával s ľuďmi blízkymi ‘Ndranghete. (Pripojili aj zoznam s ich trestnou činnosťou). Zdroj: Open in new window

Pochybuje ešte niekto o tvrdení, že aj kvôli tomu iba 45 % Slovákov dôverovalo polícii v roku 2018? Open in new window

Policajný prezident Tibor Gašpar sa napriek všetkým výhradám držal vo svojom kresle až do poslednej chvíle. Nepociťoval potrebu odísť napriek výzvam prezidenta, či protestujúcej opozície na námestiach. Hlavne, že okolo neho končili ľudia v oveľa vyšších funkciách.

Gašpar sa chválil tým, že na čele zboru má dobré výsledky. Nečinnosť polície zhadzoval na prokuratúru a tvrdil, že nie je najmenší dôvod na jeho koniec.

Pre tvrdohlavosť Gašpara padlo 6 hláv politikov: Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Maďarič, František Šebej, Lucia Žitňanská a Tomáš Drucker

Gašparov výrok: „Ktokoľvek bude minister vnútra, pri spôsobe súčasnej slovenskej politiky zas neprežije dlhšiu dobu, pretože keď za ministra donesieme pápeža Benedikta, tak za týždeň z neho spravíme diabla.“ Zdroj: Open in new window]

Rómsky prezident naložil Ficovi

12.12.2019

Jozef Konti neskrýva pobúrenie nad výrokmi Róberta Fica, ktorými obhajoval Mazureka a jeho názory o neprispôsobivých Rómoch na Slovensku. Ostro ich odsudzuje a tvrdí, že sú rasistické a ubližujú viac »

Najväčší problém som mala s Ficom

11.12.2019

Kalavská podala demisiu hlavne pre exponované vyjadrenia predsedu Smeru na jej osobu. Mala aj inú možnosť? - Iste, malá aj inú možnosť, ale ako vidieť s predsedom Smeru sa nehodno škriepiť, viac »

Francúzom sa zakazuje umierať v soboty, nedele a cez sviatky!

10.12.2019

Francúzska starostka zakázala 850 obyvateľom svojej dediny La Gresle umierať v sobotu, v nedeľu a počas sviatkov doma. Keď tam 1. decembra zomrel jeden z obyvateľov tamojšieho domova dôchodcov, viac »

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Bratislavské Nové Mesto spustí pilotnú parkovaciu zónu v lokalite Tehelné pole

14.12.2019 11:06

Miestne zastupiteľstvo schválilo všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel.

04-volby-majer

O voľbu poštou požiadalo doposiaľ zhruba 750 Slovákov žijúcich v zahraničí

14.12.2019 10:05

Žiadosť o voľbu poštou musí byť doručená najneskôr do 10. januára 2020.

Kyberútok / počítač /

V New Orleanse vyhlásili po kybernetickom útoku stav ohrozenia

14.12.2019 09:18

Boli zaznamenané pokusy o tzv. phishing a iné podozrivé aktivity, čo si vyžiadalo preventívne odstavenie serverov a všetkých počítačov patriacich samospráve.

počasie, vietor, zima

Dnes ešte sneh, na budúci týždeň +10 stupňov

14.12.2019 09:00

Počasie sa začalo meniť už vo štvrtok popoludní. V druhej polovici víkendu sa však bude meniť opäť.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 893
Celková čítanosť: 2782272x
Priemerná čítanosť článkov: 3116x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy