Založ si blog

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako oni sami.

Najlepším tvrdením tejto smutnej, ale skutkovej podstaty je nedávne odklepnuté zvýšenie platov našich poslancov o 1 000 eur. 12.decembra 2018 som k tejto téme napísal tento blog: Open in new window V ňom som napísal o Moderátorovi Rozborilovi ako ho vytočilo, že tisícové zvyšovanie platov našich poslancov je ťažký cynizmus!

Ďalej som napísal: Kladiem si otázku, sú tí naši poslanci skutočne takí sprostí, že nevidia to, že ich zvýšenie platov nie je po vôli širokej verejnosti? No skôr to bude tak, že oni si s tým hlavu nelámu a to, čo si o nich myslia ich voliči, to ich vôbec netrápi, dobre oni vedia, že o pár mesiacov už v tých kreslách sedieť nebudú a tak je potrebné si čo najviac nahrabať. Po nich prídu druhí a na nich si za nejakí čas ani nikto nespomenie. Presne tak ako si už iba málokto spomenie na tých, čo v tej NR SR boli pred nimi.

To, že sa od roku 2019 zdvihnú platy učiteľom a minimálna mzda a dôchodok, tak toto oproti „papalášom“ sú to doslova iba omrvinky. Ale možno si to poslanci vysvetľujú tak, že ak sa toto navýšenie spočíta všetkým občanom spolu, tak to už je veľká suma, takže oni tie milióny iba vyvážia platmi 150tich poslancov – no a hneď je v tom markantný rozdiel lebo, ak sa napíše, že učiteľom zvýšia mzdy o 70 eur a dôchodcom o 11 eur, tak vtedy to skutočne bije veľmi do oči, že ich platy sa zvýšia o 1000 eur – ale keď sa napíše, že učitelia a dôchodcovia budú bohatší trebárs o 3 milióny eur, tak tých 150 000 eur pre poslancov, vtedy to už tak silno nebude rezonovať v očiach verejnosti. (Politici sa bránia tým, že naša krajina má momentálne vyrovnaný rozpočet, takže nevidia dôvod nezvýšiť mzdu poslancom za ich prácu.)

Rozboril prostredníctvom facebooku vyzval poslancov: „Výzva poslancom NR SR. Dôchodcom cca 11 eur mesačne, učiteľom cca 70 eur mesačne a sebe buch ho tisícečka navyše. Ja neviem, nejako sa mi to nezdá. To je koľko? Navýšenie platu o koľko? Možno o cca 30 percent? Kuknite a všade zdieľajte. A možno sa aspoň nejaký statočný nájde. Aj keď veľký optimista nie 30som. Príde mi to nefér voči tisíckam ľudí na Slovensku. Myslím si, že v tomto prípade mali zákonodarcovia „dvakrát merať.“ Zdroj: Open in new window

Na Rozborilovu výzvu som zareagoval malou iróniou: Uvedomuje si Rozboril, že poslanci za svoju ťažkú drinu si zaslúžia ešte viac ako si schválili? Veď tých „55“ dní v roku, čo niekedy aj 16 hodín musia presedieť v tých parlamentných kreslách nie je med lízať. Viete, čo to dá zabrať ich chrbticiam? Veď práve preto ich mnohí z nich majú tak pokrivené ako je pokrivený aj ich charakter a práve preto nevidia rozdiely medzi bežnými občanmi a nimi samými. A žartovne som napísal odkaz poslancom: Páni poslanci (NR SR), prosím vás navýšte si svoje platy ešte o jednu 1 000cku eur navyše, vy si to zaslúžite, tá 1 000cka o ktorú ste si ho teraz navýšili je málo. Veď poslanci, každodenne riskujú aj to, že za ich statočnú prácu ich môžu napadnúť práve tí čo im závidia ich platy – a dokonca ich môžu aj obesiť na kandelábre. Veru ťažkú a nezávideniahodnú prácu majú tí naši poslanci. Myslím si, žeby si za svoju prácu zaslúžili ešte viac ako tisícku. 🙂  No tu tisícku som nemal na mysli v eurách, skôr v počte úderov a to s poriadnym bačovským korbáčom. Veď v tej NR SR nič iné nerobia, iba sa hádajú a brešú po sebe ako psy -a za toto ešte majú poberať vyššie mzdy o 1 000 eur?!

Vtedy v debate k môjmu blogu napísal jeden čitateľ toto: „najväčším problémom je mnohostranná roztrieštenosť v parlamente a nezhoda politických strán v tejto otázke, ako vlastne vo všetkom, lebo jediným riešením je zmena ústavy a zákona, na čo treba 90 poslancov a to nie je ani nikdy nebude.“ – No ja som na jeho príspevok a na jeho vetu (napísanú v úvodzovkách): „najväčším problémom je mnohostranná roztrieštenosť v parlamente a nezhoda politických strán v tejto otázke“ zareagoval takto: – ale je zvláštne, že ak si majú zvýšiť svoje platy, tak vtedy vedia získať aj 150 hlasov. 🙁

No včera som videl na FB video ako Ibrahim Maiga naložil politikom, ktorí si nechali navýšiť poslanecký plat! „Hodnoty pre štát vytvárajú lekári, učitelia, poľnohospodári…atď.
https://www.youtube.com/watch?v=C4C-qK3vXIY

Ako vidieť cudzinec – so slovenským občianstvom – prostredníctvom sociálnych sieti  prehovoril k slovenským politikom, že nech sa vážne zamyslia nad tým, čo v poslednom období stvárajú, že nielenže nič poriadneho nerobia, tak za svoje nič nerobenie si ešte navýšili mesačný plat o 1 000 eur!

Vyzýva poslancov, aby sa nad sebou vážne zamysleli, inak je toto začiatok ich konca …

Čo dodať na záver? Aspoň niekto to povedal poslancom natvrdo a polopatistický – a to za všetkých Slovákov, no smutné na tom je to, že je to cudzinec, (aj keď so slovenským občianstvom), a Slovákov vyzval, aby otvorili oči a nenechali poslancov robiť, čo sa im zachce.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010561x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy