Založ si blog

Aký to paradox, obec Hýľov má za humnami

vodnú nádrž s pitnou vodou, ktorou sa desiatky rokov zásobovali celé Košice a teraz takmer sedem rokov tam niektoré rodiny bojujú s nedostatkom pitnej vody. A situácia s nedostatkom vody z obecných zdrojov sa v obci a v okrese Košice-okolie neustále zhoršuje. (Problémom je havarijný stav zastaraného prívodného radu.)

Nová starostka vidí problém v zastaralom prívodnom rade pitnej vody. „Svoje výdatné pramene máme tri, treba ich revitalizovať, lebo sú dosť v zlom stave. Všetko je zastarané, vrátane vodovodných prípojok. V poslednom období sú stále niekde nejaké poruchy.“

„Vodovodné potrubie bolo vybudované ako jedno z prvých v Košickom kraji, má viac ako 50 rokov a obyvatelia ho realizovali svojpomocne.“

Aktuálny stav hraničí s havarijnou situáciou.

Bývalý starosta obce Stanislav Bernát (Sieť) sa vyjadril: „Rekonštrukcia je nutná. V minulom roku sme na tento účel žiadali peniaze z Environmentálneho fondu, no neúspešne. Žiadosť na prívodný rad sme podali aj teraz v októbri.“ Zdroj: Open in new window

Obyvatelia obce sa vyjadrili, že jedným z možných riešení je zmena správcu, ktorým by nebola obec, resp. vlastník verejného vodovodu, ale Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

Pýtam sa kompetentných: Čo robila posledných 7 rokov Ficova vláda, že ten problém neriešila?! Alebo to bolo tým, že občania Hýľova odovzdali vo voľbách strane SMER SD príliš málo hlasov a preto Fica nejaké problémy obce Hýľov nezaujímajú??
Akože si teraz občania majú chodiť naberať vodu z nádrže do vedier ? 🙁

Hlavná vec, že všeobecne sa vie o tom, že zo všetkých krajín EÚ Slovensko čerpá najmenej peňazí z eurofondov. (Dokonca sa to kompetentným ešte aj vytýka!)
Vyzerá to tak, že bývalý starosta málo liezol Ficovi do zadku – v opačnom prípade by tam ten problém nebol už minimálne 5 rokov. 🙁 

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558679x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy