Založ si blog

Iba nahlas rozmýšľam. . .

Komu by viac prospelo, ak by Európa ľahla popolom, či Rusom a či Američanom? No môj sedliacky rozum mi hovorí, že viac by to prospelo Američanom, a to už len z toho dôvodu, že USA sú podstatne ďalej od Európy, než sú Rusi.

Predstavujem si zbombardovanú Európu jadrovým arzenálom na ktorej by nezostal kameň na kameni a nie ešte nejaká živá bytosť. (Snáď iba potkany, lebo tie sa dokážu všetkému prispôsobiť). Takže logicky mi z toho vyplýva, že ak by ten jadrový útok zariadil Putin, tak Rusi by aj sami seba ohrozili lebo k tým európskym hraniciam majú ako keby kameňom dohodil, takže by zamorili aj svoje územie. No a Američania mysliac si, že ak sú „takmer na druhej strane zemegule“, že im nič také nehrozí a tak si budú mädliť ruky, že sa konečne zbavili všetkých komunistov, čiže aj ruských.

Nejaký písalek napísal, že Putin hrozí Európe možnosťou jadrovej odvety, ak prijme rakety Američanov. Niektorí ľudia sú schopní za peniaze napísať ešte aj to, že už tri dni ležia mŕtvi pod zemou, ale veria, že Putin je zrúda a že on to skutočne spraví. (Viem, že to slovo zrúda je z češtiny, ale narýchlo mi neprišlo na um niečo podobné v slovenčine, možno by sa hodilo slovo: barbar).

Je to presne tak, ako napr. dole na mojej fotografii – niektorí budú tvrdiť, že na nej vidia ufo a tí, ktorí nemajú bujnú fantáziu povedia nie, nie je to ufo, to je iba mesiac.

 Žeby toto svetlomodré svetielko bolo ufo?

Žeby toto svetlomodré svetielko bolo ufo?

„Európa sa vystaví nebezpečenstvu možného odvetného úderu Ruska, pokiaľ bude súhlasiť s rozmiestnením amerických rakiet na svojom území,“ takto citovala Putina štátna agentúra TASS. Ak sa tak predsa len stane, odpovie podľa prezidenta Rusko rovnako. – toľko k tomu z tohto zdroja: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/489259-putin-hrozi-europe-moznostou-jadrovej-odvety/

Tak, ako vlastne to je? Čo chcel ten pisálek svojim článkom povedať? Veď o osude zmluvy z roku 1987 podpísanej Michailom Gorbačovom a Ronaldom Reaganom, by chcel Putin hovoriť s Trumpom v Paríži 11. Novembra. (Chcú tam obaja osláviť 100. výročie konca 1. svetovej vojny.)

PS.

Putin tvrdí, že Američania nepredložili žiadne dôkazy o tom, že by Rusko zmluvu INF porušilo. „Sami ju pritom porušujú…“

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010414x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy