Založ si blog

Zahalená tvár objednávateľa vraždy!

Len samotná predstava o osobnom strete s objednávateľom vraždy evokuje človeka k tomu, že nožík vo vrecku sa mu otvára…

Ak by k možnému útoku bola príležitosť, tak sám so sebou by som mal čo robiť, aby som takejto osobe z pomsty neublížil.

 Vôbec sa nečudujem Slovákom, ktorí sa v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nazúrene pýtajú, kto je ten netvor, ktorý sa skrýva za objednávkou vraždy?!

Stále nevieme, či prekladateľka Alena Zsuzsová je skutočnou objednávateľkou vraždy?! (Platí prezumpcia neviny, takže stále melieme v rovine hodenej návnady…) Prokuratúra síce potvrdila, že jedným z článkov reťazca má byť aj Alena Zsuzsová, no k súčasným obvineným majú pribudnúť aj ďalšie osoby.   

Až v týchto dňoch zverejnili fotografie, ktoré ukazujú podobu Aleny Zsuzsovej spred niekoľkých rokov. Doteraz sme ju poznali len ako osobu s dlhočiznými čiernymi vlasmi, ktorými si zakrývala svoju obličaj pred fotoaparátmi a kamerami novinárov počas predvádzania na súd. (Po razii ju zobrali príslušníci NAKA – v rámci akcie News). Novinári nevedeli spávať, len aby čitateľom čím skôr predostreli identitu prekladateľky Aleny Zsuzsovej, lenže pravdepodobne nie je to ona, kto stojí na vrchole pyramídy a zadávateľom môže byť úplne niekto iný.

Celý tento prípad je v pozornosti médií o to viac, že k vražde Jána Kuciaka pribudol ďalší podobný prípad – tentoraz zavraždili iba 30 ročnú novinárku v Bulharsku, ktorá pracovala ako redaktorka v jednej z regionálnych bulharských televízii TVN a zároveň bola aj jej riaditeľkou.

Posledná Marinovovej odvysielaná reportáž z 30. septembra sa venovala nedávnemu zadržaniu dvoch žurnalistov v meste Radomir ležiacom južne od Sofie. Novinári vyšetrovali okolnosti zničenia dokumentov, ktoré mali dokazovať spojitosť bulharskej stavebnej spoločnosti GP s manipuláciou tendrov EÚ. Európska federácia novinárov (EFJ) pripomenula, že posledný Marinovovej článok sa venoval problému štátnej korupcie.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/487025-v-/

Bulharská polícia zverejnila správu, že novinárka Marinovová bola pred vraždou znásilnená a zbitá. Podľa predbežných zistení v jej prípade smrť nastala udusením. Aj ona sa venovala korupčným témam podobne ako u nás na Slovensku Ján Kuciak.

Je to neskutočné ako korupcia rozťahuje svoje chápadla nie len u nás, ale ako vidieť aj v krajinách Európskej únie. Iba za posledných 12 mesiacov boli zavraždení až traja novinári. Tie vraždy iba dokazujú neskutočnú drzosť niektorých osôb žijúcich na vysokej nohe, ako sa ich morálka ponorila na úplné dno. Nič im nie je sväté. A aby mohli aj naďalej pokračovať v trestnej činnosti, tak drzo a chladne dajú spratať každého jednotlivca, ktorý sa im postaví do cesty. Za každým takýmto prípadom tým oveľa viac stúpa neistota medzi občanmi a zároveň väčšia nedôvera k štátnym orgánom. Pred mafiou v korupčných škandáloch sa medzi slušnými občanmi šíri strach nielen v obciach a mestách, ale pomaly aj v celej EÚ.

Slušní ľudia veria, že kompetentné orgány, čo nevidieť prinútia túto pliagu ku kapitulácii. No neviem? – Podľa mňa už včera bolo neskoro!

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

F-16

Kaliňák v USA prevzal prvé dve stíhačky F-16, stroje zostávajú v USA

01.03.2024 12:22

Minister obrany ešte začiatkom februára pripustil objednanie aj ďalších stíhačiek F-16.

unrwa

EÚ pošle úradu pre palestínskych utečencov len časť z 82 miliónov eur, píše Reuters

01.03.2024 11:59

Izrael v januári obvinil 12 z celkových 13 000 zamestnancov úradu v Pásme Gazy, že sa zúčastnili na útoku pod vedením Hamasu.

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:38

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok avizuje ozdravný plán pre opravovne: IT divízia generuje miliónovú stratu

01.03.2024 11:36

Minister uviedol, že divíziu zriadili za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7631667x
Priemerná čítanosť článkov: 5181x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy