Doma si o nich myslíme, že tam študujú na vysokej škole, vychovávajú deti, že sú vzorné študentky či manželky. Avšak pravda je taká, že po večeroch a víkendoch sa menia na spoločníčky – ponúkajúce služby všetkého druhu – a takto si sexom zarábajú na slušnejší život. (Vraj za desať dní to činí 2000 až 4000 eur.) Podmienkou bolo, že tieto mladé ženy museli mať minimálne 21 rokov, – slobodné, ale aj zadané, alebo vydaté matky.
Zdroj: http://www.topky.sk/cl/100278/1696947/
Avšak niekto by sa mohol spýtať, ako takýto zárobok vnímajú slovenské zákony?! – Myslím si, že toto všetko je iba zahmlievaním toho, čo sa deje v skutočnosti. A to priamo na Slovensku -na východe republiky v Trebišove.
Zdroj: https://domov.sme.sk/c/20741084/trebisov-mesto-syfilisu 22.1.2018 uviedol: že Trebišov je mesto syfilisu. Už osem rokov sa mu nedarí nad chorobou zvíťaziť.
„Syfilis šíria nezriedka detské prostitútky, ktoré majú len osem rokov. Za sexuálne služby si pýtajú iba päť eur. – sú výrazne nalíčené a niektoré z nich nemajú ani desať rokov.“
23.1.2018 ďalší zdroj uviedol: https://refresher.sk/51103-Slovenske-mesto-zaziva-epidemiu- – že v miestnej osade žije možno aj 5-tisíc ľudí. Mladé dievčatá sa tam ponevierajú po vonku a väčšina obyvateľov sa sťažuje, že nemajú z čoho žiť – dokonca nemajú ani čo jesť.
Podľa ďalšieho nemenovaného denníka sa epidémia syfilisu začala ešte v roku 2010 a trvá dodnes. Koncom novembra minulého roku bolo hlásených až 105 nových ochorení. V celom okrese sa ochorenie vyskytlo u ľudí až z 24 obcí, ale drvivá väčšina v rámci samotného mesta.
Ako som to už vyššie spomenul, že toto všetko je iba zahmlievaním toho, čo sa deje v skutočnosti, lebo v Nemecku je všetko legálne. Spoločníčky tam majú povolenie na prácu prostitútky. Sú pod neustálou lekárskou kontrolou a sú registrované aj na úrade v meste, kde pracujú – takže musia odvádzať dane.
Naši kompetentní chcú riešiť osvetu – pomocou zdravotnej výchovy a priniesť čo najviac informácií nielen o šírení syfilisu a jeho príznakoch, ale i ochrane pred ním. – Je to naozaj chvályhodné, že to chcú takto riešiť, len je na mieste otázka: Prečo to už nezačali riešiť oveľa skôr?! To na Slovensku, – tak ako vo všetkom – najprv musí dôjsť k nejakej vážnej tragédii, aby sa kompetentní ľudia zobudili a začali konať tak, ako im to ukladá zákon??!
Celá debata | RSS tejto debaty