Hlavne ich politiky, ako nehorázne strkajú do všetkého svoj nos, a svojou „nepoškvrnenou“ demokraciou sa oháňajú aj cez mŕtvoly. – Ich nová ústava bola prijatá po takmer štyroch mesiacoch rokovaní 17. septembra 1787.
Avšak dovolím si tvrdiť, že tak ako bola uzákonená, tak takto fungovala maximálne do 1. Svetovej vojny, ale odvtedy miliardári a politici dejiny zmenili až tak, že história na to nikdy nezabudne. (Dúfam, že min. ďalších 500 rokov).
Len tak mimochodom – náhodne sem vložím zopár vojen spôsobených politikou USA:
2. Svetová vojna, rok 1945 – zhodenie dvoch atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki. (Skutočne to muselo až takto skončiť?!)
Október 1962 – tento dátum je v doterajšej histórii ľudstva pravdepodobne spätý s tým tvrdením, že svet mal najbližšie k veľkej jadrovej vojne. Americký prezident John F. Kennedy verejne varoval Sovietsky zväz, – jeho vtedajší vodca Nikita Chruščov sa rozhodol prekročiť Kennedyho červenú čiaru a postavil Američanov pred hotovú vec. Celý svet počas 13 dní so zatajeným dychom upieral svoj pohľad na komunistickú Kubu. Kennedyho poradcovia naliehavo vyzývali prezidenta k leteckému úderu a k invázii. Kríza sa pominula, keď sa sovietske lode – prevážajúce ďalšie rakety s jadrovými hlavicami pre Kubu – obrátili naspäť a Chruščov súhlasil s odstránením existujúcich rakiet z ostrova.
Ale načrtnem aj zopár „čerstvejších“ udalosti. – Vietnamská vojna – prebehla medzi rokmi 1964 -1975 (za vlád prezidentov Lyndona Johnsona, Richarda Nixona a Geralda Forda.)
24. marca 2018 uplynie už 19 rokov od vojnového zločinu – vojská Severoatlantickej aliancie (NATO) pod vedením USA začali bombardovať Juhosláviu – kresťanský (slovanský) štát, ktorý nezaútočil na žiadny z členských štátov NATO – dokonca sa nepripojil ani k armádam varšavskej zmluvy, ktoré spravili inváziu v Československu v roku 1968 (a napriek tomu sa tento štát stal obeťou bezprecedentnej agresie). NATO s podporou USA počas bombardovania Juhoslávie zavraždilo viac ako 5 000 civilistov! Z toho min. 1 200 detí! Zničili 430 škôl a vyše 120 tovární, a aby toho nebolo málo, tak k tomu ešte zničili 110 nemocníc a vyše 350 kultúrnych pamiatok! Dokonca sa neštítili zničiť resp. poškodiť 60 kresťanských pravoslávnych kostolov!
20. marca 2003 zaútočili vojská Spojených štátov Amerických – na čele s prezidentom Georgom Bushom – na Irak – a tým rozpútali vojnu. Vyšetrovania po vojne ukázali, že Saddám Hussajn nevlastnil žiadne zbrane hromadného ničenia (ZHN), ktoré by mohli ohroziť USA.
Vojna v Afganistane – trvá už takmer 16 rokov, ide o najdlhší konflikt v histórii USA. S krajinou si nevie dať rady už tretí prezident v poradí. Trump nedávno prehlásil, že do Afganistanu vyšle viac vojakov. Od začatia konfliktu v roku 2001 vynaložili Spojené štáty na vojnu v Afganistane viac ako 800 miliárd dolárov.
Doposiaľ bolo v Afganistane zabitých viac ako 2 200 amerických vojakov, rovnako aj tisíce vojakov spojeneckých síl. (Lenže zomreli aj desiatky tisíc afganských civilistov a vojakov.)
USA hrozili vojnou aj Iránu v roku 2012 …
A o vojne v Lýbií a Sýrii už aj škoda niečo hovoriť…
Najsmutnejší a neodvratný fakt – na tých vojnách je, že skoro vo všetkých hrala najväčšiu rolu ropa! (Samozrejme hlavní činitelia takéto tvrdenia jednoznačne popierajú). Veď nakoniec je to celkom logické, toto si z ich strany nikto nedovolí nahlas povedať – nasadiť bič na seba samých – by bola hotová samovražda. Radšej sa do nekonečná budú oháňať nezmyselnou formulkou, že v tých krajinách sa – prostredníctvom ich totalitných vodcov – búral demokratický systém a USA – ako najsilnejšia demokratická krajina mala v takom prípade povinnosť zasiahnuť.
Dalo by sa tu pomenovať ešte hodne podobných vojnových konfliktov, ale myslím si, že aj tieto bohato stačia na to, aby si na mňa amerikanofili vyliali svoju žlč…
PS
Dúfam, že týmto blogom ulahodím rusofilom…, za moju včerajšiu kritiku, ktorú som si dovolil predniesť blogom – spustili na mňa oheň a syru. (Samozrejme vôbec nepochybujem o tom, že to isté sa bude diať zo strany amerikanofilov, ktorí na USA nedajú krivého slova dopustiť).
Fiofan, akosi som mierne vykoľajený z tej ...
Bližšia košela ako kabát a komu zdochne potom ...
Do nadnárodného riadenia sú zahrnuté: 1.Ovplyvň.... ...
domino, asi Ti ušlo, že včera som podobný ...
" Ale USA sú používané nadnárodným ...
Celá debata | RSS tejto debaty