Založ si blog

Slováci, neopovážte sa kritizovať nebohého Pána Havla!

Plne si uvedomujem, že je prinajmenšom neslušné a neetické urobiť, to, čo som urobil ja, že som včera iba pár hodín po jeho smrti uviedol na blogu článok: Václav Havel, hovorí sa: O mŕtvych hovor len dobre!

Ktorí ste čítali príspevky v debate na moju adresu, tak sa tam ozvalo zopár „kohútov“, že ako som si dovolil takto znevažovať pamiatku čestného a úprimného človeka iba pár hodín po jeho odchode (odkiaľ nieto návratu) a tak mi nedá aby som tu nepoukázal na tú skutočnosť, čo si o Pánovi Havlovi a jeho smrti myslia samotní Česi. (Pochopiteľne nie všetci.)

Aby to bolo úplne autentické tak som to iba skopíroval z Topky a koho to bude zaujímať, tak si to môže prečítať:

Komunisti sa tešia zo smrti: Zomrel nepriateľ ľudu Václav Havel!

PRAHA – Šokujúcu kampaň spustili českí radikáli združení vo Zväze mladých komunistov Československa. V nedeľu, keď zomrel prvý český prezident, dramatik a disident Václav Havel, na svojom webe vyzvali: „Národ oslavuj! Zomrel nepriateľ ľudu Václav Havel!“.

Komsomolci, ktorí majú blízko ku stalinistickému krídlu KSČM, ktoré predstavujú podpredseda strany Stanislav Grospič a šéfka pražskej organizácie Marta Semelová, na svoje webové stránky vyvesili plagáty oslavujúce Havlov skon.

„Emanuel Moravec je mŕtvy, Havel odišiel … Národ oslavuj!“ Píše sa na jednom z nich. „Zomrel Václav Havel, sluha USA, NATO, sudetských Nemcov a Izraela. Zomrel najväčší zradca českého ľudu!“ Uvádza ďalší. Plagáty obsahujú aj výkriky „Absurdné divadlo skončilo!“ Alebo narážku na heslo roka 1989 „Už je to tu!“.

Mladí komunisti tiež dávajú najavo radosť nad tým, že kým Havel zomrel, exponenti normalizačného Československa a priaznivci okupácie ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy v auguste 1968 ďalej žijú: „Vasil Bilak žije, Karel Hoffman žije … Národ oslavuj!“.

http://www.topky.sk/cl/1000067/1294037/Komunisti-sa-tesia-zo-smrti–Zomrel-nepriatel-ludu-Vaclav-Havel-

No nedá mi, aby som sa tu nezmienil o tom, prečo som sa včera takto poponáhľal a že som ten článok nenapísal až o niekoľko dni.

Totiž, ešte počas života Pána Havla som robil všetko, čo sa len dalo a ak som už nemal tú možnosť stretnúť sa s ním osobne, tak pred dvomi rokmi som sa počas pietnej spomienky v Košiciach stretol  s Pánom Fedorom Gálom a venoval som mu moju knihu. (On tam vystupoval ako čestný hosť.)

Nepochyboval som o tom, že po našom vzájomnom rozhovore si Pán Gál nájde toľko času, že ak sa mu naskytne príležitosť, tak o obsahu mojej knihy bude Pána Havla dostatočne informovať, lebo veľkú časť v knihe som zameral práve na Pána Havla a Pána Gála.

Tým, že ani jeden z oboch menovaných pánov si „nenašiel čas“ aby mi aspoň dvoma riadkami odpísali svoj názor na moje pohľady ich politickej činnosti, tak (priznávam) som bol z toho veľmi sklamaný a kto včera, kde sa len pohol, (vrátane dneška), tak na každom kroku, či už v médiach alebo len tak na ulici medzi ľuďmi sa o ničom inom nehovorilo ako o Pánovi Havlovi.

Osobne som nielen vo včerajšom článku, ale aj v knihe napísal, že bolo dosť vecí, ktoré sa nepopierateľne musia prezentovať tak, že Pánovi Havlovi máme začo ďakovať, ale ja som bol a stále ešte som presvedčený o tom, že mnoho iných veci by bolo dopadlo omnoho lepšie hlavne na Slovensku ak by Pán Havel konal tak, ako to sľuboval na námestiach v svojich predvolebných vystúpeniach, ako „jediný kandidát“ do funkcie prezidenta vtedy spoločného štátu – Československo.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010486x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy