Založ si blog

Občania, súhlasíte s transformáciou štátnych nemocníc na a. s. ?

Národ je  tak zmagorený a osprostený médiami, že ak by bolo dnes referendum s takouto otázkou, tak by nebolo žiadnym prekvapením ak by sa väčšina vyjadrila proti transformácii nemocníc.

Keď sa človek nad tým vážne zamyslí, tak mu vychádza, že k tej transformácii raz jednoznačne musí dôjsť lebo tie naše nemocnice sa z roka na rok stále viac zadlžujú.

Jeden môj známy propaguje názor, aby občania vyjadrili svoj nesúhlas s transformáciou nemocníc v referende:

Dôkazom o bezmocnosti občanov – voličov v  každej krajine sveta je moderná zastupiteľská parlamentná demokracia bez prvkov priamej demokracie s výnimkou Islandu a Švajčiarska, obzvlášť v integračnom a globalizačnom procese.

Dnes politické strany SDKU-DS a KDH chcú kvôli nedostatku verejných zdrojov transformovať a po transformácii privatizovať zdravotnú starostlivosť nás občanov SR. Je to môj názor, možná, že sa mýlim. Pracujúci občania SR si platia poistné do zdravotných poisťovní a zdravotné poisťovne si majú právo vytvárať zisk (tohto roku podľa informácii Smeru približne 100 miliónov eur).

Naše nemocnice sa mesačne zadlžujú 3,5 miliónmi eur, čiže ročne 42 miliónov eur, ale zdravotné poisťovne si môžu z našich platieb, poistného do solidarity zdravotnej starostlivosti tvoriť zisk a až 20 tisícové mzdy pre vrchných papalášov zdravotných poisťovni.

Je to až neuveriteľné, kam Idu naše peniaze, poistné namiesto toho k čomu majú slúžiť. V zastupiteľskej modernej demokracii sme my občania bezmocný. Zastupiteľská demokracia nie je pre ľudí, ale je výhodná pre špekulantov záujmových finančných  skupín.

Uráža ma, keď politické strany v minulosti predali naše národné vysoko ziskové energetické podniky do zahraničia. Práve z týchto ziskov národných podnikov mohli zástupcovia ľudu tvoriť každoročne vyrovnaný štátny rozpočet ak by zdanili mimoriadnou krízovou daňou obchodné reťazce, ktoré ročne míňajú nehorázne peniaze zo zisku na reklamu v TV či terorizujú naše poštové schránky každý deň v roku.

Taktiež sa nájdu peniaze daňových poplatníkov SR na záchranu  iných krajín v eurozóne, kde je životná úroveň vyššia než u nás alebo na záchranu súkromných stratových európskych bank v iných krajinách Európy, ale nenájdu sa peniaze na financovanie našich štátnych nemocníc.

To je dôvod, prečo nedôverujem politikom zastupiteľskej modernej demokracie. Ale zmeniť to nemôžeme, pretože mienkotvorné  média ovládajú politici a podnikatelia a tak 80% ľudí žije v nevedomosti o spoločenskom systéme priamej demokracie a taktiež nezáujmom, nakoľko majú iné starosti, aby prežili v sociálnej tyranii, ktorá im chce zobrať aj verejné štátne zdravotníctvo v podobe štátnych nemocníc.

Ak pôjdete k voľbám, veľmi si rozmyslite či dáte svoj mandát SDKU-DS a KDH, ktoré sa usilujú o transformáciu štátnych nemocníc na akciové spoločnosti a podľa môjho názoru s pokračovaním neskoršej privatizácie nemocníc a taktiež podľa môjho názoru chcú strany SDKU-DS a KDH podviesť občanov SR, možná, že sa mýlim.

SDKU-DS a KDH hovorí, že sa zlepší zdravotná starostlivosť občanom. Pýtam sa, platí to aj pre nízkopríjmové väčšinové obyvateľstvo?

Nenásilný spôsob nespokojnosti a odporu občanov v SR je isť voliť neparlamentné strany s programom priamej demokracie a poslať našich zástupcov ľudu na zaslúžený oddych po namáhavej parlamentnej práci v parlamente a vo vládach počas posledných 15 rokoch. Týmto sa zapájam do predvolebnej kampane neparlamentných strán v SR v prospech práv  a spravodlivosti pre bežných občanov, obyčajných ľudí SR.

Osobne som za privatizáciu nemocníc na a.s. Ale je ešte komu na Slovensku veriť, že to bude fungovať tak ako to má fungovať?

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010550x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy