Založ si blog

Ruská droga „krokodíl“ – rozožiera ľudí zaživa!

Varovanie bubnujúce na poplach hlavne mladým ľuďom, ktorí zatiaľ majú iba nutkanie vpichnúť si takéto svinstvo.

Nová droga s devastujúcim účinkom dorazila podľa miestnych úradov do Nemecka. Hovorí sa jej krokodíl, mieša sa v Rusku a predáva ako náhrada heroínu. Ale až po jej aplikácii užívatelia zistia, že si vpichli substanciu s extrémne škodlivými účinkami na kožu a kosti, napísal nemecký denník Die Welt.

Kodeín, benzín, riedidlo na farby, kyselina chlorovodíková a červený fosfor – to sú zložky krokodíla, o ktorom sa predpokladá, že sa teraz dostal do západnej Európy. Z Nemecka už hlásia prípady drastického poškodenia kože a mäkkých tkanív medzi užívateľmi tejto drogy.

Mnohí používatelia podľa nemeckých expertov vôbec netušia, čo droga obsahuje. V Rusku sa dajú lieky na kašeľ a bolesti hlavy obsahujúce kodeín kúpiť bez lekárskeho predpisu, a tak si narkomani môžu drogu miešať sami.

Ruský názov krokodíl zrejme vznikol z infekcie okolo miest vpichu, kde koža zmení farbu na zelenú a odumiera. Šupinaté škvrny na koži sa šíria po celom tele a toxická droga poškodzuje aj kosti. Občas je nutná amputácia, ale používatelia zvyčajne neprežijú dlhšie ako dva alebo tri roky po tom, čo začnú brať túto vysoko návykovú drogu.

Jej užívanie sa v Rusku šíri, pretože je lacná. Jedna dávka stojí len zhruba päť eur, zatiaľ čo dávka heroínu vyjde až na desaťkrát toľko. Výsledná eufória je ale podobná ako po aplikácii heroínu, účinky drogy trvajú dve hodiny.

Keďže kodeín sa v Nemecku bez predpisu kúpiť nedá, experti predpokladajú, že krokodíl vyrábaný v Rusku prepravujú po obvyklých pašeráckych cestách – Varšava, Berlín, Hannover – do zvyšku Nemecka, kde sa predáva ako heroín.

ZDROJ: ČTK

Po zhliadnutí videa v tomto článku som sa rozhodol, že ho sem ani nevložím. Sú v ňom totiž otrasné zábery, ktoré nie sú vhodné pre maloleté osoby a citlivé povahy, no prvé čo ma napadlo, (keď som videl aké muky tá mladá narkomanka prežívala počas zákrokov chirurgov), že som si v duchu povedal, že takéto muky by si zaslúžili tí narkomani, ktorí sú schopní pre svoje dávky aj zabíjať nevinných ľudí, len aby sa zmocnili ich peňazí na kúpu svojej drogy.

 

P.S. Nedokážem pochopiť prečo o takýchto udalostiach média nešíria správy častejšie, veď o takom niečom by mali ľudí informovať dennodenne a hlavne v televízii by mali zverejňovať dokumenty podobné tomu videu, ktoré je uvedené k článku v TOPKE, aby hlavne mladí ľudia rozmýšľali nad tým, či sa im skutočne vyplatí takej sprostosti a takému návyku podľahnúť ?!

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7690364x
Priemerná čítanosť článkov: 5221x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy