Založ si blog

Zatiaľ trpíme brvno vo vlastnom oku. Dokedy?

Dennodenne keď prechádzam schodišťami nášho paneláku, tak sa mi naskytá stále rovnaký obraz – za prahom takmer každého bytu hnus a neporiadok. Ale mali by ste vidieť aký rozdiel je, ak vojdete do ktoréhokoľvek z tých bytov. Ich majitelia nestrpia ani najmenšiu smietku, ktorá by sa povaľovala na podlahe ich bytu.

A presne takýto scénar panuje aj vo všeobecnosti – kdekoľvek sa len človek pozrie, tak všade vidí nedostatky, ktoré až príliš bijú do oči, ale väčšina obyvateľstva iba priviera svoje oči a necháva všetko na kompetentných ľudí aby sa tým zaoberali. Lenže práve takýto spôsob tým kompetentným ľuďom vyhovuje.

Určite nebudem ďaleko od pravdy ak uvediem, že jedným z najpálčivejších problémov u nás je aj to, že kompetentní ľudia neberú príliš vážne otázku neprispôsobivého etnika.

Je iba otázkou času, keď sa majoritná väčšina bielého obyvateľstva poriadne naštve a zoberie zákon do vlastných rúk, tak ako to urobili občania v Čechách v meste Varnsdorf. Minimálne 500 ich tam vyšlo do ulíc, lebo kriminalita Rómov im už poriadne lezie na nervy a už toho majú naozaj dosť. (Zatiaľ tam tomu najhoršiemu zabránili ťažkoodenci. Treba však položiť otázku a spýtať sa kompetentných úradníkov, že dokedy si myslia, že to takto hladko vyriešia aj v nasledujúcich dňoch,  či mesiacoch?)

Dovolím si tvrdiť, že podobne je to u nás a v mnohých prípadoch ešte horšie ako tam, ale ako keby sa čakalo na to, že ono sa to voľajako samo vyrieši. Lenže ak sa to bude zo dňa na deň prehadzovať ako v dlaniach horúci zemiak, tak to skutočne nemusí dobre skončiť.

Pôvodne som toto chcel uviesť ako báseň na nedeľu, ale vo veršoch poézie by sa táto téma určite neprejavila v takej forme ako by som to ja očakával.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Brazília / Horúčka dengue /

Brazília zápasí s horúčkou dengue. Húfne sa šíri, za dva mesiace sa zrejme nakazilo viac ako milión ľudí

01.03.2024 13:06

Uvedený počet nakazených za prvé dva mesiace je skoro päťkrát vyšší než za rovnaké obdobie minulého roka.

polícia páska

Polícia preveruje pád sedemročného dievčaťa zo strechy v Sačurove

01.03.2024 13:03

Dievča utrpelo zranenia, ktoré si vyžadujú dlhodobé liečenie.

pellegrini, korčok

Prvé kolo by vyhral Korčok, druhé však tesne Pellegrini, ukazuje prieskum

01.03.2024 12:49

Na treťom mieste by v prvom kole volieb skončil Štefan Harabin.

Poľská hranica / Poľsko /

Poľsko od nedele ukončí kontroly na hraniciach so Slovenskom

01.03.2024 12:44

Podľa poľského rezortu sa stabilizovala situácia na balkánskej migračnej trase.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7631681x
Priemerná čítanosť článkov: 5181x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy