Založ si blog

Zatiaľ trpíme brvno vo vlastnom oku. Dokedy?

Dennodenne keď prechádzam schodišťami nášho paneláku, tak sa mi naskytá stále rovnaký obraz – za prahom takmer každého bytu hnus a neporiadok. Ale mali by ste vidieť aký rozdiel je, ak vojdete do ktoréhokoľvek z tých bytov. Ich majitelia nestrpia ani najmenšiu smietku, ktorá by sa povaľovala na podlahe ich bytu.

A presne takýto scénar panuje aj vo všeobecnosti – kdekoľvek sa len človek pozrie, tak všade vidí nedostatky, ktoré až príliš bijú do oči, ale väčšina obyvateľstva iba priviera svoje oči a necháva všetko na kompetentných ľudí aby sa tým zaoberali. Lenže práve takýto spôsob tým kompetentným ľuďom vyhovuje.

Určite nebudem ďaleko od pravdy ak uvediem, že jedným z najpálčivejších problémov u nás je aj to, že kompetentní ľudia neberú príliš vážne otázku neprispôsobivého etnika.

Je iba otázkou času, keď sa majoritná väčšina bielého obyvateľstva poriadne naštve a zoberie zákon do vlastných rúk, tak ako to urobili občania v Čechách v meste Varnsdorf. Minimálne 500 ich tam vyšlo do ulíc, lebo kriminalita Rómov im už poriadne lezie na nervy a už toho majú naozaj dosť. (Zatiaľ tam tomu najhoršiemu zabránili ťažkoodenci. Treba však položiť otázku a spýtať sa kompetentných úradníkov, že dokedy si myslia, že to takto hladko vyriešia aj v nasledujúcich dňoch,  či mesiacoch?)

Dovolím si tvrdiť, že podobne je to u nás a v mnohých prípadoch ešte horšie ako tam, ale ako keby sa čakalo na to, že ono sa to voľajako samo vyrieši. Lenže ak sa to bude zo dňa na deň prehadzovať ako v dlaniach horúci zemiak, tak to skutočne nemusí dobre skončiť.

Pôvodne som toto chcel uviesť ako báseň na nedeľu, ale vo veršoch poézie by sa táto téma určite neprejavila v takej forme ako by som to ja očakával.

Keď sú výnimky v opatreniach počas pandémie

07.04.2021

To, že sa na Slovensku používa dvojaký meter pri zákonoch a nariadeniach (v prípadoch keď ich poruší bežný občan a ten kto má za sebou vplyvných ľudí), tak toto je už všeobecne známe, ale ak sa porušujú nariadenia týkajúce sa pandémie, že niektorí ľudia dostávajú výnimky pre cestovanie na dovolenku a pod., tak v tom prípade je potrebne sa k tomu postaviť [...]

Kto je zodpovedný za nákup16 miliónov nekvalitných antigénových testov?

18.03.2021

Vo veci výroku, že Sulík nakúpil nekvalitné testy, sa vykonávajú výsluchy po … V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre porušovanie povinnosti pri správe … 11. marca potvrdili na Slovensku PCR testy 2 301 nových prípadov … s celoplošným testovaním sa vykonalo necelých 16 miliónov antigénových testov. Zdroj: antigénové testy – Správy RTVS [...]

Ak vo svete zomrie niekoľko stoviek miliónov ľudí na covid-19 tak možno až potom. . .

16.03.2021

…ľudstvo pochopí, že k prírode sa musí správať ako skutočný mysliaci tvor a nie ako barbar. Vedci nás už teraz varujú, že pred nami je ešte hroznejšia pandémia, ktorú vyvolá zviera X a bude horšia ako čierna smrť. Smrtiaci vírus by mohol zapríčiniť ďalšiu, oveľa horšiu pandémiu a zabiť viac ako 75 miliónov ľudí… potenciálnymi rizikami sú zvieratá a [...]

Igor Matovič

Matovič sa snaží tému vakcíny Sputnik V len dotiahnuť do konca, tvrdí Naď

11.04.2021 12:20

Je to dobeh témy. Myslím si, že ďalšie zahraničnopolitické témy zo strany ministra financií už riešené nebudú, uviedol minister obrany.

Ukrajina Rusko Zelenskyj návšteva Donbas konflikt

Na východe Ukrajiny sa bojuje. Británia a USA vyzvali Rusko na zmiernenie napätia

11.04.2021 11:16

Podľa britského ministra zahraničia Dominica Raaba Británia a USA odsudzujú snahy Ruska destabilizovať Ukrajinu.

vytlk, oprava, cesty, poskodenie, Liptovsky Hradok

V Liptovskom Hrádku výtlky likvidujú špeciálnym strojom

11.04.2021 11:14

Jamy na cestách, ktoré sú nočnou morou všetkých šoférov, opravujú v Liptovskom Hrádku celoročne.

vodné dielo, gabčíkovo, priehrada, bratislava, dunaj

Utopený Talian v Gabčíkove: Vraždu vylúčili

11.04.2021 10:45

Finančný poradca Loris Colusso (66), ktorý mal ako konzultant pracovať aj s Antoninom Vadalom, nebol zavraždený.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,171
Celková čítanosť: 5652177x
Priemerná čítanosť článkov: 4827x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy