Založ si blog

V pravopise nie som génius, ale aj mňa gramatické chyby hnevajú

No myslím si, že poniektorí ľudia to s tým pravopisom až chorobne preháňajú, najmä v prípadoch ak reagujú svojimi príspevkami k článkom na blogoch.

Síce by to malo byť úplnou samozrejmosťou, veď preto sme dlhé roky dreli školské lavice aby sme dokonalé ovládali svoj materinský jazyk, ale myslím si, že život každého človeka je naprogramovaný okolnosťami, ktoré v mnohých prípadoch on sám nemôže ovplyvniť a to nemám teraz na mysli priamo mozgové bunky.

Každý jednotlivec je iný, či sa nám to páči a či nie a aj z tohoto dôvodu som sa rozhodol o tejto téme zopár riadkov napísať.

Takmer ani niet takého článku na blogu aby niektorý čitateľ nevytkol autorovi článku jeho pravopisné chyby, lenže mňa osobne najviac hnevá, že takýto ľudia to podľa mňa robia zámerne, len aby blogera znemožnili.

Veď to posúďte sami z nasledujúcich ukážok:

Kritik pravopisu:

Pravopis = des a hrôza. Mladí neovládajú svoj rodný jazyk!

Oponent:

Oné . Dobre by bolo pri týchto blogoch sa sústrediť na obsah a pravopis nechať bokom . Vďaka .

Ďalší kritik:

Pravopis a ovládanie gramatiky je základným prejavom kultúry jednotlivca a nič na tom nezmení ani tá najhlbšia myšlienka napísaná písmom nevzdelaného žiačika pomocnej školy.

Oponent :

Nepodceňuj silu myšlienky. To čo dokáže zasadne ovplyvniť život človeka je to, čo sa odohráva v jeho vnútri. Nie každý dokáže obsah svojho vnútra vyjadriť a nájsť pre to tie správne slova a písmena. Až človeku porozumieš tak zase tvoja myseľ nemá problém preformulovať si vyjadrené slova do myšlienky a sám potom dokážeš túto myšlienku predložiť inými a možno aj zrozumiteľnejšími slovami. Na začiatku ale aj ďalej v procese vyjadrovania je stále dôležitá práve tá myšlienka a nie slova a písmena, ktorými ju vyjadruješ.

Akým prínosom je taky človek, čo má pekný a spisovný prejav, dokáže svojimi slovami zapôsobiť na iných ľudí, ale jeho vnútro je skazene a jeho myšlienky sú len prázdnymi slovami, ktoré sa míňajú cieľa a sú ďaleko od pravdy a podstaty veci o ktorej hovori.(Mimochodom k tomuto názoru dávam svoj súhlas a mojich 100 % na to, že sa s ním stotožňujem.)

PS. Na margo a na vysvetlenie toho, čo uvádzam aj v názve článku – dodávam ešte reakciu s akou zareagoval jeden s kritikou pravopisu aj na jeden z mojich článkov:

…no a úplne super by bolo, keby ten múdrejší ustúpi bolo nie s ypsilonom 🙂

Moja odpoveď bola nasledovná:

Ja som sa už niekoľkokrát vyjadril, že najlepšie by bolo ak by sa ypsilon nikde nepísal, ale netajím sa tým, že gramatika je mojou slabou stránkou.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627313x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy