Založ si blog

V pravopise nie som génius, ale aj mňa gramatické chyby hnevajú

No myslím si, že poniektorí ľudia to s tým pravopisom až chorobne preháňajú, najmä v prípadoch ak reagujú svojimi príspevkami k článkom na blogoch.

Síce by to malo byť úplnou samozrejmosťou, veď preto sme dlhé roky dreli školské lavice aby sme dokonalé ovládali svoj materinský jazyk, ale myslím si, že život každého človeka je naprogramovaný okolnosťami, ktoré v mnohých prípadoch on sám nemôže ovplyvniť a to nemám teraz na mysli priamo mozgové bunky.

Každý jednotlivec je iný, či sa nám to páči a či nie a aj z tohoto dôvodu som sa rozhodol o tejto téme zopár riadkov napísať.

Takmer ani niet takého článku na blogu aby niektorý čitateľ nevytkol autorovi článku jeho pravopisné chyby, lenže mňa osobne najviac hnevá, že takýto ľudia to podľa mňa robia zámerne, len aby blogera znemožnili.

Veď to posúďte sami z nasledujúcich ukážok:

Kritik pravopisu:

Pravopis = des a hrôza. Mladí neovládajú svoj rodný jazyk!

Oponent:

Oné . Dobre by bolo pri týchto blogoch sa sústrediť na obsah a pravopis nechať bokom . Vďaka .

Ďalší kritik:

Pravopis a ovládanie gramatiky je základným prejavom kultúry jednotlivca a nič na tom nezmení ani tá najhlbšia myšlienka napísaná písmom nevzdelaného žiačika pomocnej školy.

Oponent :

Nepodceňuj silu myšlienky. To čo dokáže zasadne ovplyvniť život človeka je to, čo sa odohráva v jeho vnútri. Nie každý dokáže obsah svojho vnútra vyjadriť a nájsť pre to tie správne slova a písmena. Až človeku porozumieš tak zase tvoja myseľ nemá problém preformulovať si vyjadrené slova do myšlienky a sám potom dokážeš túto myšlienku predložiť inými a možno aj zrozumiteľnejšími slovami. Na začiatku ale aj ďalej v procese vyjadrovania je stále dôležitá práve tá myšlienka a nie slova a písmena, ktorými ju vyjadruješ.

Akým prínosom je taky človek, čo má pekný a spisovný prejav, dokáže svojimi slovami zapôsobiť na iných ľudí, ale jeho vnútro je skazene a jeho myšlienky sú len prázdnymi slovami, ktoré sa míňajú cieľa a sú ďaleko od pravdy a podstaty veci o ktorej hovori.(Mimochodom k tomuto názoru dávam svoj súhlas a mojich 100 % na to, že sa s ním stotožňujem.)

PS. Na margo a na vysvetlenie toho, čo uvádzam aj v názve článku – dodávam ešte reakciu s akou zareagoval jeden s kritikou pravopisu aj na jeden z mojich článkov:

…no a úplne super by bolo, keby ten múdrejší ustúpi bolo nie s ypsilonom 🙂

Moja odpoveď bola nasledovná:

Ja som sa už niekoľkokrát vyjadril, že najlepšie by bolo ak by sa ypsilon nikde nepísal, ale netajím sa tým, že gramatika je mojou slabou stránkou.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010364x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy