Založ si blog

Čím menej v hlave, tým vyššia funkcia v policajnom zbore

Pokiaľ by chcel niekto moje tvrdenie vyvrátiť – tu je dôkaz: V Košiciach sú nútení vyberať pokuty aj policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky a pritom ich hlavnou náplňou práce by mali byť výjazdy k trestným činom.

Nech kalkulujem akokoľvek, zakaždým mi vychádzajú dve veci: Buď cestní policajti spohodlneli a nerobia si svoju prácu – ako sa to od nich očakáva alebo vodiči na našich cestách začali svoje motorové vozidla riadiť disciplinovanejšie.  No osobne by som sa viac priklonil k prvej verzii.

Takže praktický je to tak, že na nás vodičov budú striehnuť ešte aj títo policajti a budú mať snahu naplniť kvótu, ktorá im stanovuje vyriešiť 1 140 priestupkov za jeden mesiac.

Tento pokyn vydal ešte v marci veliteľ jednotky Štefan Mulík.

Limit na výber pokút zaviedol policajný prezident Jaroslav Spišiak, takže sa vôbec nedivím takýmto nariadeniam, veď ak by mal policajný prezident ustriehnuť všetkých svojich podriadených, či si skutočne plnia svoje povinnosti, tak ako to on od nich vyžaduje, potom by mu nestačilo ani 10 platov na platenie pokút za prekračovanie rýchlosti, aby v priebehu dňa stihol všetkých skontrolovať. 🙂 🙂 🙂

Mimochodom k týmto tvrdeniam jestvuje aj dôkaz v podaní nemenovaného policajta, že: „Je verejným tajomstvom, že každý z dvojčlennej hliadky má za zmenu udeliť dve pokuty vodičom“ a od toho ako si túto úlohu plnia závisí aj ich osobné hodnotenie.

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Prieskum: Pellegrini by v druhom kole prezidentských volieb porazil Korčoka

25.02.2024 13:55

Ak postúpia favoriti prezidentských volieb Pellegrini a Korčok do druhého kola, podľa aktuálneho prieskumu Focusu pre Markízu by vyhral šéf Hlasu.

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627429x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy