Založ si blog

Justičná , ale aj politická spravodlivosť v Košiciach

Blaváci ani zďaleka nemáte na Východniarov. Možno si poviete, či je vôbec dôvod pozastavovať  sa nad tým, ale keď si prečítate toto: http://korzar.sme.sk/c/5719853/syn-sefa-kosickeho-sudu-sa-stal-expresne-prokuratorom.html , tak už hádam mi dáte za pravdu, že nehovorím do vetra.

Veď na Východe už dlhé roky platí nepísané pravidlo, že Košice sú štátom v štáte a že tu si každý (rozumej vyšší funkcionár) robí a robil, čokoľvek sa mu zachce/lo, ako vzor poslúžia Vasiľ Biľak,  Rudolf Schuster, či Zdenko Trebuľa, ale aj Rezešovci).

Mne osobne môžu byť ukradnutí všetci sudcovia a prokurátori, lebo po celý život som ich „dosiaľ“ nepotreboval a som presvedčený, že ich ani potrebovať nebudem.

Vždy sa snažím žiť skromne a kresťanským životom, ale o sudcoch a prokurátoroch si myslím, že títo ľudia sú vo svete na svojich postoch iba príživníkmi a to vďaka takým ľuďom, ktorí obchádzajú zákony. Tie rôzne kriminálne živly prídu ľahko k bohatstvu a spravodlivosť (rozumej súdy), ktoré by ich za to mali jednoznačne potrestať, tak oni ich z toho vysekávajú. Pochopiteľne chápem, že pravé kvôli takýmto ľuďom sú sudcovia a prokurátori, lenže obzvlášť na Slovensku ich máme prepytujem na hov.., keď za tým všetkým sú peniaze a nie hocijaké.

Uvediem jeden príklad, za všetky, ktorý vás môže presvedčiť o tom, že v tej našej justícii to naozaj nie je s kostolným poriadkom: Pred ôsmimi rokmi som sa iba raz v živote rozhodol podať na súd sťažnosť na môjho zamestnávateľa a.s. USS KE. Totiž boli sme  našimi nadriadenými pracovníkmi nútení pracovať za takých podmienok pri ktorých sme očividne porušovali bezpečnostné predpisy. A viete, čo mi na súde poradila pani sudkyňa: aby som veľmi rýchlo stiahol moju žalobu späť, ak nechcem prísť o zamestnanie, lebo, že ona mi verí a vie, že to tam takto chodí, ale, že firma má takých právnych žralokov, že sa s nimi vôbec nemá význam súdiť.

Mimochodom mi to aj tak nedalo a preto som sa so svojou žiadosťou obrátil aj na Úrad bezpečnosti práce, ale aj tam mi kompetentný pracovník poradil aby som dal od toho ruky preč a aby som si radšej našiel iné zamestnanie, lebo ak do toho budem rýpať, tak ma prepustia.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627384x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy